Založ si blog

Čo je vlastne WooCommerce a je vhodný práve pre vás?

Chcete začať podnikať v oblasti elektronického obchodu? WooCommerce môže byť pre vás tým správnym riešením.

Na Slovensku každoročne pribúdajú desiatky nových elektronických obchodov. Navyše je tu ešte aj zahraničná konkurencia. Ako si teda vybrať tu správnu platformu ny tvorbu e-commerce webu, ktorá sa stane obávaným rivalom existujúcich obchodov? Poďme si povedať viac o tom, prečo by mohol byť woocommerce web tým pravým.

Čo je WooCommerce?

WooCommerce je e-commerce plugin publikačného systému WordPress. Umožňuje jednoduché vytváranie a správu online obchodu s primeranou úrovňou flexibility. Ponúka niekoľko dôležitých funkcií, ako je správa zásob a monitorovanie daní, bezpečné platby a integrácia dopravy.

Prečo práve WooCommerce?

WordPress a všetky jeho doplnky používajú tisícky spoločností po celej zemeguli. Nástroje tejto platformy sú jednoduché na ovládanie a nestratí sa ani začiatočník. WooCommerce je najobľúbenejší a pravdepodobne najlepší plugin pre elektronický obchod a jeho integrácia poskytuje skvelú SEO optimalizáciu. Či predávate hydrofóbne sorbenty alebo bambusové zubné kefky, s týmto pluginom bude založenie e-shopu jednoduchšie.

Niečo z histórie

Teraz, keď už viete, čo je WooCommerce, pozrime sa na jeho začiatky. V roku 2011 dvaja vývojári Mike Jolley a James Koster vydali WooCommerce po tom, ako nejaký čas pracovali na podobnom plugine s názvom Jigoshop. V roku 2015 WooCommerce a jeho súrodenecký plugin WooThemes získala spoločnosť Automattic, materská spoločnosť WordPress. Odvtedy sa plugin každoročne zlepšuje.

Dôvody, prečo používať WooCommerce pre váš online obchod

Na výber je množstvo pluginov pre elektronické obchody, ale WooCommerce je najlepšou voľbou. Majiteľom WordPress stránok ponúka bezkonkurenčnú kompatibilitu, flexibilitu a jednoduché používanie.

Poďme sa však ponoriť trochu hlbšie do výhod WooCommerce. 

Cena WooCommerce: Keď si nový maloobchodník vyberá platformu, cena bude pravdepodobne hlavným faktorom. Aplikácie pre elektronický obchod sa pohybujú v rozmedzí od bezplatných až po tisíce eur ročne, ale tento rozdiel v cene nemusí nevyhnutne súvisieť so schopnosťami aplikácie. WooCommerce je úplne zadarmo.

WooCommerce sa dá použiť na predaj čohokoľvek: WooCommerce je neuveriteľne flexibilný. V skutočnosti môžete vytvoriť webovú stránku na predaj takmer všetkého. Môžete si dokonca vytvoriť kalendár na tvorbu rezervácií, čo sa môže hodiť aj pre upratovanie firiem v Bratislave, vytváranie rezervácií pre joga štúdio atď. 

WooCommerce má živú komunitu vývojárov: WooCommerce aj WordPress sú open source, čo znamená, že predajcovia môžu slobodne meniť alebo pridávať základné funkcie, vytvárať nové rozšírenia a vlastné témy. Výhodou WooCommerce v tomto prípade je, že maloobchodníci môžu využívať veľkú skupinu vývojárov a odborníkov na WooCommerce. Ak potrebujete vykonať zmeny vo svojom obchode, nebude ťažké nájsť niekoho, kto túto prácu urobí za vás.

WooCommerce rastie spolu s vašou firmou: Možno práve začínate, ale váš obchod sa pravdepodobne čoskoro rozrastie. Budete potrebovať stratégiu rastu elektronického obchodu. Pri výbere aplikácie elektronického obchodu je dobré myslieť na budúcnosť vášho podnikania. Teraz je možno malý, ale časom sa bude rozrastať a mali by ste si vybrať aplikáciu, ktorá dokáže podporovať rušný obchod bez toho, aby v začiatkoch vyžadovala príliš veľkú zložitosť.

Jednou z výhod aplikácie WooCommerce je, že podporuje malé aj veľké obchody. S rastom webovej lokality WooCommerce môže rásť aj funkčnosť vášho internetového obchodu.

WooCommerce je rýchly: WordPress a WooCommerce dokážu poskytnúť rýchle a flexibilné elektronické obchodovanie pre obchody všetkých veľkostí. To je kľúčová výhoda.

Pre monitoring kanalizácie navštívte priložený odkaz.


Foto: elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

Huguette Bello, Huguette Bellová

Francúzi márne čakajú na nového premiéra. Socialisti zablokovali nominantku komunistov

14.07.2024 06:00

Nový ľudový front síce získal najviac kresiel v Národnom zhromaždení, ale ľavicové strany, ktoré združuje, sa nevedia dohodnúť, koho si vyberú za premiéra.

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 05:27

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 793485x
Priemerná čítanosť článkov: 1456x

Autor blogu