Založ si blog

Čo je vlastne WooCommerce a je vhodný práve pre vás?

Chcete začať podnikať v oblasti elektronického obchodu? WooCommerce môže byť pre vás tým správnym riešením.

Na Slovensku každoročne pribúdajú desiatky nových elektronických obchodov. Navyše je tu ešte aj zahraničná konkurencia. Ako si teda vybrať tu správnu platformu ny tvorbu e-commerce webu, ktorá sa stane obávaným rivalom existujúcich obchodov? Poďme si povedať viac o tom, prečo by mohol byť woocommerce web tým pravým.

Čo je WooCommerce?

WooCommerce je e-commerce plugin publikačného systému WordPress. Umožňuje jednoduché vytváranie a správu online obchodu s primeranou úrovňou flexibility. Ponúka niekoľko dôležitých funkcií, ako je správa zásob a monitorovanie daní, bezpečné platby a integrácia dopravy.

Prečo práve WooCommerce?

WordPress a všetky jeho doplnky používajú tisícky spoločností po celej zemeguli. Nástroje tejto platformy sú jednoduché na ovládanie a nestratí sa ani začiatočník. WooCommerce je najobľúbenejší a pravdepodobne najlepší plugin pre elektronický obchod a jeho integrácia poskytuje skvelú SEO optimalizáciu. Či predávate hydrofóbne sorbenty alebo bambusové zubné kefky, s týmto pluginom bude založenie e-shopu jednoduchšie.

Niečo z histórie

Teraz, keď už viete, čo je WooCommerce, pozrime sa na jeho začiatky. V roku 2011 dvaja vývojári Mike Jolley a James Koster vydali WooCommerce po tom, ako nejaký čas pracovali na podobnom plugine s názvom Jigoshop. V roku 2015 WooCommerce a jeho súrodenecký plugin WooThemes získala spoločnosť Automattic, materská spoločnosť WordPress. Odvtedy sa plugin každoročne zlepšuje.

Dôvody, prečo používať WooCommerce pre váš online obchod

Na výber je množstvo pluginov pre elektronické obchody, ale WooCommerce je najlepšou voľbou. Majiteľom WordPress stránok ponúka bezkonkurenčnú kompatibilitu, flexibilitu a jednoduché používanie.

Poďme sa však ponoriť trochu hlbšie do výhod WooCommerce. 

Cena WooCommerce: Keď si nový maloobchodník vyberá platformu, cena bude pravdepodobne hlavným faktorom. Aplikácie pre elektronický obchod sa pohybujú v rozmedzí od bezplatných až po tisíce eur ročne, ale tento rozdiel v cene nemusí nevyhnutne súvisieť so schopnosťami aplikácie. WooCommerce je úplne zadarmo.

WooCommerce sa dá použiť na predaj čohokoľvek: WooCommerce je neuveriteľne flexibilný. V skutočnosti môžete vytvoriť webovú stránku na predaj takmer všetkého. Môžete si dokonca vytvoriť kalendár na tvorbu rezervácií, čo sa môže hodiť aj pre upratovanie firiem v Bratislave, vytváranie rezervácií pre joga štúdio atď. 

WooCommerce má živú komunitu vývojárov: WooCommerce aj WordPress sú open source, čo znamená, že predajcovia môžu slobodne meniť alebo pridávať základné funkcie, vytvárať nové rozšírenia a vlastné témy. Výhodou WooCommerce v tomto prípade je, že maloobchodníci môžu využívať veľkú skupinu vývojárov a odborníkov na WooCommerce. Ak potrebujete vykonať zmeny vo svojom obchode, nebude ťažké nájsť niekoho, kto túto prácu urobí za vás.

WooCommerce rastie spolu s vašou firmou: Možno práve začínate, ale váš obchod sa pravdepodobne čoskoro rozrastie. Budete potrebovať stratégiu rastu elektronického obchodu. Pri výbere aplikácie elektronického obchodu je dobré myslieť na budúcnosť vášho podnikania. Teraz je možno malý, ale časom sa bude rozrastať a mali by ste si vybrať aplikáciu, ktorá dokáže podporovať rušný obchod bez toho, aby v začiatkoch vyžadovala príliš veľkú zložitosť.

Jednou z výhod aplikácie WooCommerce je, že podporuje malé aj veľké obchody. S rastom webovej lokality WooCommerce môže rásť aj funkčnosť vášho internetového obchodu.

WooCommerce je rýchly: WordPress a WooCommerce dokážu poskytnúť rýchle a flexibilné elektronické obchodovanie pre obchody všetkých veľkostí. To je kľúčová výhoda.

Pre monitoring kanalizácie navštívte priložený odkaz.


Foto: elements.envato.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

karabach

Z Náhorného Karabachu odišli skoro tri štvrtiny jeho arménskych obyvateľov

29.09.2023 12:06

Obyvatelia majú strach z prenasledovania a etnických čistiek napriek vyhláseniam z Baku, ktoré sľubuje rešpektovať ich práva.

karabach

Po výbuchu skladu s pohonnými hmotami v Karabachu je už 170 obetí

29.09.2023 11:31

K explózii došlo v pondelok neďaleko karabašského hlavného mesta Stepanakert.

SR voľby2020 parlamentné voľby OĽaNO matovič

Voľby v roku 2020 vyhralo s náskokom OĽANO. Počas vlády chaosu sa vystriedali traja premiéri

29.09.2023 11:30

Pozrite si prehľad volebnej účasti a účasti strán i hnutí od prvých slobodných parlamentných volieb v roku 1994, či pôsobenie vládnych koalícií.

Pakistan, bombový útok

Samovražedný útok na veriacich v Pakistane si vyžiadal 52 mŕtvych

29.09.2023 11:10

Moslimovia na celom svete si v týchto dňoch pripomínajú sviatok narodenia proroka Mohameda.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555812x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu