Založ si blog

Čo by ste mali vedieť pred výstavbou bazéna?

Bazén je veľká investícia. Výstavba alebo inštalácia môže byť nákladná a do jeho údržby budete musieť investovať značné množstvo času, energie a peňazí. Aby bol projekt úspešný, musíte realizáciu starostlivo naplánovať.

Prvým krokom v tomto procese je rozhodnutie, aký veľký bazén si môžete dovoliť. Stanovenie realistického rozpočtu je dôležité pre všetky nasledujúce rozhodnutia týkajúce sa veľkosti, materiálu a vlastností bazéna. Je váš dvor vhodný pre bazén? Bude nutná aj výstavba múrov na vytvorenie súkromia pri kúpaní? Navyše určité podmienky vrátane strmých svahov alebo nešikovne tvarovaného priestoru môžu výstavbu skomplikovať a predražiť.

Náklady na nadzemný bazén

Keďže nadzemné bazény sa inštalujú, a nie stavajú, sú vo všeobecnosti lacnejšie ako zapustené bazény. Najzákladnejšie nadzemné bazény sa pohybujú medzi 100-800 €. Väčšie, zložitejšie nadzemné bazény s filtračným zariadením stoja od 800 do 8 000 €. K týmto nákladom sa pripočítavajú ďalšie prvky, ako sú bazénové terasy, terénne úpravy a príslušenstvo.

Náklady na zapustený bazén

Náklady na projektovanie a výstavbu sú pri zapustených bazénoch vyššie. S terasou a základným oplotením sa cena týchto bazénov pohybuje okolo 10 000-30 000 €. Zložitejšie návrhy bazénov sa vedia vyšplhať aj na 40 000 €. Náklady určuje výber dizajnu a stavebných materiálov, terasy, terénnych úprav, osvetlenia a ďalších prvkov, ako fontány alebo schody. K cene treba pripočítať aj náklady na údržbu a chemikálie.

Bazén s keramickým obkladom

Celkové náklady na výstavbu bazéna budú závisieť od viacerých faktorov vrátane veľkosti, konštrukcie a typu bazéna. Spomenuté údaje použite ako hrubý odhad a presné cenové ponuky si overte u konkrétnych firiem – napríklad bazény bratislava.

Veľkosť bazéna

Veľkosť bazéna je predovšetkým osobným rozhodnutím. Niektorí uprednostňujú úplné odstránenie trávnika a vyplnenie priestoru bazénom a terasou, zatiaľ čo iní si chcú ponechať aj trávnaté plochy. Uistite sa, že vy a váš dodávateľ ovládate najaktuálnejšie územné a stavebné obmedzenia pre bazény.

Podmienky na stavbu bazéna na dvore

Pri výbere bazéna zvážte sklon pozemku, typ pôdy a dostupnosť pre stavebné zariadenia. Bazény sa vo všeobecnosti ľahšie stavajú alebo inštalujú, ak je dvor rovný. Nové technológie však umožňujú inštalovať bazény prakticky kdekoľvek. No nepriaznivé podmienky zvyčajne zvyšujú celkové náklady a trvanie projektu.

Ak máte podozrenie, že váš bazén preteká, oslovte Vodár Bratislava.

Doba výstavby

Počas výstavby zapusteného bazéna sa nedá vždy presne odhadnúť jej trvanie. Váš dodávateľ môže odhadnúť termín dokončenia projektu, ale pamätajte, že matka príroda nie vždy spolupracuje. Výstavba zapusteného bazéna trvá od 3 do 12 týždňov v závislosti od zložitosti projektu. Nadzemné bazény sa zvyčajne dajú nainštalovať v priebehu niekoľkých hodín alebo dní.

Plánovanie výstavby bazéna

Počítajte aj s dobou, ktorú budete potrebovať na upratovanie a vytvorenie tip-top prostredia pre svoju rodinu. Oblečte si pracovné oblečenie a hurá do práce.

Bezpečnosť bazénov

Bezpečnosť je pre majiteľov bazénov najdôležitejším aspektom. Správne ohradenie a pozornosť sú vždy nevyhnutné na zaistenie bezpečnosti detí, domácich zvierat a voľne žijúcich živočíchov, ktoré by sa mohli zatúlať do blízkosti bazéna. Na zvýšenie bezpečnosti bazénov je k dispozícii mnoho špeciálnych prvkov. Pre väčší pokoj zvážte pridanie vodných alarmov, špičkových laserových technológií, bezpečnostných krytov a osobných bezpečnostných doplnkov, ako sú záchranné vesty a bazénové plaváky.

Dúfame, že teraz už viete o bazénoch viac. Niekde predsa treba začať. Veľké projekty ako výstavba bazéna si vyžadujú, aby ste boli čo najviac informovaní o každom aspekte.


Foto: elements.envato.com, bazenservis.sk

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

karabach

Z Náhorného Karabachu odišli skoro tri štvrtiny jeho arménskych obyvateľov

29.09.2023 12:06

Obyvatelia majú strach z prenasledovania a etnických čistiek napriek vyhláseniam z Baku, ktoré sľubuje rešpektovať ich práva.

karabach

Po výbuchu skladu s pohonnými hmotami v Karabachu je už 170 obetí

29.09.2023 11:31

K explózii došlo v pondelok neďaleko karabašského hlavného mesta Stepanakert.

SR voľby2020 parlamentné voľby OĽaNO matovič

Voľby v roku 2020 vyhralo s náskokom OĽANO. Počas vlády chaosu sa vystriedali traja premiéri

29.09.2023 11:30

Pozrite si prehľad volebnej účasti a účasti strán i hnutí od prvých slobodných parlamentných volieb v roku 1994, či pôsobenie vládnych koalícií.

Pakistan, bombový útok

Samovražedný útok na veriacich v Pakistane si vyžiadal 52 mŕtvych

29.09.2023 11:10

Moslimovia na celom svete si v týchto dňoch pripomínajú sviatok narodenia proroka Mohameda.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555804x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu