Založ si blog

Nepodceňujte problémy so zle odtekajúcou vodou

Hovorí sa, že niet nad vlastnú skúsenosť a do veľkej miery sa možno s týmto výrokom stotožniť. V praxi však existujú aj skúsenosti, ktoré by sme si možno odpustili a medzi také bezpochyby patria aj akékoľvek havárie na vodoinštalácii, kanalizácii, potrubiach či vodovodných odtokoch. Pokiaľ však už k takýto problém, je dobré ho odstrániť odborne, bezpečne a účinne tak, aby bola skutočne obnovená plná funkčnosť poškodenej časti potrubia alebo kanalizácie

Pomalé odtekanie vody môže mnohé naznačiť

Kým sa upchá a nadmerne znečistí akýkoľvek odtok, potrubie či kanalizácia, nejakú dobu to trvá a ešte pred samotnou haváriou si po nejaký čas môžeme všímať určité znaky ukazujúce na vznikajúci problém. Neklamným signálom upchávajúceho sa potrubia je bezpochyby pomaly odtekajúca voda, ktorá sa hromadí v umývadle, WC alebo vo vani, pričom tento jav môže byť sprevádzaný aj nepríjemný zápachom či vlhnutím okolitých stien a priestorov. Akonáhle pritom spozorujeme, že voda odteká s problémami, je nevyhnutné pristúpiť k mechanickému vyčisteniu odtoku a povyťahovať z neho všetky nečistoty, ktoré takto vieme vytiahnuť. V druhom kroku sa odporúča použitie na to určených čistiacich prostriedkov, a to podľa potreby aj opakovanie. 

Kedy už volať profesionálnu službu krtkovania?  

Pokiaľ sa ani po vyššie uvedenom čistení celková situácia výrazným spôsobom nezlepší, je to jasná známka toho, že prišiel čas vyhľadať profesionálne služby krtkovania. Spoločnosť AB Krtkovanie poskytuje záujemcom krtkovanie v Bratislave a okolí, ako aj v ďalších mestách na Slovensku. Vďaka bohatým skúsenostiam odstránia pracovníci firmy akúkoľvek haváriu na potrubí či kanalizácii rýchlo, bezpečne a efektívne. Ich služby sú pritom dostupné non-stop počas celého roka, a to aj počas víkendov a sviatočných dní. Každý prípad je  individuálny a je pritom potrebné vziať do úvahy aj okolitý priestor a mnohé ďalšie faktory, aby sa škody na majetku znížili na úplné minimum.

Personál firmy preto pristupuje ku každej udalosti s vysokou profesionalitou a citlivosťou k ľudskému životu a majetkovým hodnotám. 

Viac informácií nájdu záujemcovia na tomto linku a volať možno aj v noci či v akýkoľvek čas počas dňa.


Foto: elements.envato.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Rakúsky kancelár Karl Nehammer

Najedzte sa v McDonalde, odkázal chudobným rakúsky kancelár. Čelí kritike

29.09.2023 13:19

Podľa organizácií, ktoré sa zaoberajú chudobou, ale Nehammer nepozná realitu, v ktorej žijú ľudia v Rakúsku.

Božena 5, odmínovací systém, Way Industries, Krupina

Slovenské odmínovacie stroje Božena 5 zachraňujú životy na Ukrajine

29.09.2023 13:00

Slovenské odmínovacie systémy Božena 5 sú v akcii v Chersonskej oblasti. Ukrajina je aktuálne najviac zamínovanou krajinou na svete.

Ploštica domáca

Pozor, invázia ploštíc. Zamorená je desatina francúzskych domácností, našli sa aj v MHD

29.09.2023 12:39

Parížska radnica chce, aby bolo riziko zamorenia plošticami zahrnuté do zmluvy o poistení domácností.

karabach

Z Náhorného Karabachu odišli skoro tri štvrtiny jeho arménskych obyvateľov

29.09.2023 12:06

Obyvatelia majú strach z prenasledovania a etnických čistiek napriek vyhláseniam z Baku, ktoré sľubuje rešpektovať ich práva.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555873x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu