Založ si blog

Domáca automatizácia sa nezaobíde bez elektromotorov

Domáca automatizácia sa stáva čoraz dostupnejšou a predstavuje skvelý nástroj na zjednodušenie každodenných úloh a simultánne umožňuje úsporu energie.

Kľúčovou súčasťou týchto automatizačných systémov nie sú len procesory, rôzne čipy a ovládače, ale predovšetkým celá rada malých elektromotorov. Tieto motory sú zodpovedné za pohon rôznych zariadení integrovaných do automatizovaných systémov a zabezpečujú ich bezproblémový chod.

CTA

Akú úlohu plnia v domácnostiach, kde spolu jednotlivé zariadenia spolupracujú? 

Domáca automatizácia predstavuje koncept, v ktorom sú rôzne prvky domácnosti, ako sú klimatizácia, vykurovanie, osvetlenie alebo iné technické zariadenia, prepojené do jedného integrovaného systému. Takto prepojené zariadenia tvoria inteligentný ekosystém, ktorý sa riadi buď na základe prednastavených pravidiel alebo podľa momentálnej situácie a potrieb. Napríklad, ak systém identifikuje, že slnečné svetlo prenikajúce cez okná by mohlo byť efektívnejším zdrojom tepla pre miestnosť, elektromotor automaticky zdvihne žalúzie a súčasne sa kúrenie v domácnosti zmierni.

VYBO Electric Youtube kanál

Systém domácej automatizácie teda neustále sleduje rôzne parametre od vnútornej či vonkajšej teploty cez vlhkosť, intenzitu svetla až po pohyb v jednotlivých miestnostiach. Nestane sa vám teda napríklad, že keď zabudnete zhasnúť pri odchode do práce, budete po celý deň zbytočne svietiť. Srdcom takéhoto systému je teda procesor, ktorý v spolupráci so senzormi vyhodnocuje aktuálnu situáciu. Toto všetko by ale nemalo význam, ak by pohyb zariadení nezabezpečoval elektromotor

Automatizácia ruka v ruke s maximálnymi úsporami

Záujemcovia o domácu automatizáciu si od tejto investície sľubujú nielen maximálne pohodlie, ale aj nižšie účty za energie. To je možné dosiahnuť, ak je v rámci tohto systému zapojený frekvenční měnič. Ten totiž pozitívne ovplyvňuje fungovanie celého HVAC systému v dome, keďže umožňuje jeho precíznejšiu reguláciu. Zároveň sa zapojením frekvenčného meniča znižuje mechanické zaťaženie komponentov HVAC systému, čo prispieva k ich dlhšej životnosti. Je teda zrejmé, že v rámci systémov domácej automatizácie majú elektromotory a frekvenčné meniče svoje nezastupiteľné miesto. 

Zdroj: elements.envato.com

Nezastaviteľné inovácie – aké trendy musia sledovať stavebné firmy dnes?

27.05.2024

Rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domu? Zvažujete výber stavebnej firmy, ktorá vám dom postaví? Stavebný priemysel prechádza v súčasnosti rýchlym vývojom, ktorý ovplyvňuje rastúci záujem o životné prostredie, technologický pokrok a špecifické predstavy zákazníkov. Čo si preverte skôr, ako podpíšete zmluvu o spolupráci? Čo by mala ponúkať moderná stavebná firma?

Kontakt na dobrého kúrenára je vždy veľkou výhodou – máte ho?

26.05.2024

V chladných mesiacoch roka je fungujúce kúrenie základným pilierom pohodlného bývania. Poznáte ten pocit, keď sa uprostred zimy pokazí kúrenie? Chladný vzduch vás obklopuje, zúfalo hľadáte príčinu a riešenie. Vtedy si uvedomíte, aký dôležitý je kontakt na spoľahlivého kúrenára. V akých ďalších situáciách oceníte prácu "hrdinu v montérkach"?

Zanedbávate čistenie potrubí vo vašej firme? Môže vás to stáť viac, než si myslíte

25.05.2024

Profesionálne čistenie potrubí a kanalizácie sa väčšine ľudí spája s domácnosťou - upchatý drez, sprcha alebo toaleta. Služby čistenia potrubí a krtkovania sú však kľúčové i pre miesta a prevádzky, ktoré dennodenne navštevujeme. V mnohých prípadoch sa zanedbáva prevencia a riešia sa iba vzniknuté problémy. Prečo si dávať pozor a pravidelne čistiť kanalizačné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 755189x
Priemerná čítanosť článkov: 1425x

Autor blogu