Založ si blog

Čo treba zvážiť pred vytvorením eshopu?

tvorba eshopu

Rozmýšľate nad vytvorením úplne nového eshopu alebo elektronického obchodu pre svoj existujúci kamenný obchod? Predtým, ako spravíte konečné rozhodnutie by ste mali zvážiť hneď niekoľko faktorov. Odpovedzte si na nasledovné otázky a na záver by ste mali mať vo všetkom jasno.

Aký je váš rozpočet na tvorbu eshopu?

Tvorba eshopu cena – je skutočne ľahké nechať sa strhnúť všetkými rôznymi možnosťami dizajnu a funkcií. Je dôležité, aby ste si vopred stanovili rozpočet a snažili sa ho neprekročiť. Aké funkcie nevyhnutne potrebujete? Ktoré doplnky by bolo dobré mať? Vytvorte si zoznam a držte sa ho.

Aký typ internetového obchodu chcete vytvoriť?

Typ internetového obchodu, ktorý si predstavujete, je dôležitým faktorom v procese rozhodovania. Rozdiel spočíva v tom, či predávate služby alebo produkty. Ak plánujete predávať produkty, približne koľko ich bude? Zameriate sa na iné podniky (B2B) alebo priamo na spotrebiteľov (B2C)? Počas tejto časti plánovania buďte čo najkonkrétnejší.

Plánujete predávať svoje výrobky len online alebo už máte kamenný obchod?

Počas pandémie si mnohí kamenní predajcovia založili elektronický obchod. Predaj výrobkov online umožňuje malým podnikom v prípade záujmu pôsobiť celoštátne a poskytuje zákazníkom možnosť nákupu online a vyzdvihnutia v predajni. Každá z týchto možností môže rozšíriť dosah podniku.

online nakupovanie a kamenna predajna

Ak poskytujete služby, môžete svojmu podnikaniu pomôcť založením online rezervačného systému. Zákazníci ocenia ak sa budú môcť na výmenu skla na aute (autosklo Žarnovica), hodiny jogy alebo akupunktúry objednať kedykoľvek cez internet.

Aké sú vaše možnosti dopravy produktov?

Je nevyhnutné si premyslieť možnosti dopravy, ktoré chcete ponúkať po otvorení vášho internetového obchodu. Aká je vaša kapacita na zvládnutie prepravných potrieb? Budete na prepravu využívať externé firmy alebo ju budete riadiť vo vlastnej réžii? Zameriate sa len na Slovensko alebo poskytnete dopravu aj do susediacich krajín?

Cena eshopu

Náklady na vytvorenie stránky elektronického obchodu závisia od funkcií, ktoré potrebujete. Ak nedokážete vytvoriť kvalitný eshop, najmite si spoločnosť, ktorá vyhovie všetkým vašim požiadavkám. 

Špecializované spoločnosti dokážu urobiť nasledovné:

  • Back-end webu
  • Front-end webový dizajn
  • Návrh používateľského rozhrania
  • Služby elektronického obchodu.
  • Návrh mobilných aplikácií
  • Digitálna stratégia
web development

Najatie agentúry na vývoj eshopu síce nie je lacná záležitosť, no spravia oveľa lepšiu prácu ako vy. Majú roky skúseností a znalostí, ktoré vám chýbajú. Ak chcete v dnešnom online svete konkurencie vyhrať, musíte sa spoliehať na kvalitu-

Tip: Obráťte sa na A Servis Lipka pre dokonalé vyčistenie kobercov a čalúnenia. Čistení koberců Praha nájdete na tomto odkaze.


Foto: elements.envato.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

karabach

Z Náhorného Karabachu odišli skoro tri štvrtiny jeho arménskych obyvateľov

29.09.2023 12:06

Obyvatelia majú strach z prenasledovania a etnických čistiek napriek vyhláseniam z Baku, ktoré sľubuje rešpektovať ich práva.

SR voľby2020 parlamentné voľby OĽaNO matovič

Voľby v roku 2020 vyhralo s náskokom OĽANO. Počas vlády chaosu sa vystriedali traja premiéri

29.09.2023 11:30

Pozrite si prehľad volebnej účasti a účasti strán i hnutí od prvých slobodných parlamentných volieb v roku 1994, či pôsobenie vládnych koalícií.

Pakistan, bombový útok

Samovražedný útok na veriacich v Pakistane si vyžiadal 52 mŕtvych

29.09.2023 11:10

Moslimovia na celom svete si v týchto dňoch pripomínajú sviatok narodenia proroka Mohameda.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555803x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu