Založ si blog

So stresom sa dá bojovať aj pravidelným cvičením, stačí začať!

Stres je reakciou organizmu na rôzne situácie a pre ľudské telo predstavuje zvýšenú záťaž. Zažíva ho každý, no nie každý ho aj dokáže zvládať. Ak máte pocit, že je toho na vás príliš a stres nezvládate, prípadne vás paralyzuje a neumožňuje vám normálne žiť, je načase nájsť riešenie. Môže ním byť aj pravidelné cvičenie, ako si vybrať a začať?

Mnohým ľuďom sa už len pri pomyslení na nejakú stresovú situáciu rýchlejšie rozbúcha srdce. Stres dokáže byť pre ľudské telo aj prospešný, ak ho je príliš, stáva sa škodlivým. Keď vás čaká napríklad finančný audit vo firme, náročná skúška v škole či máte problémy v partnerskom živote, ľahko sa môže stať, že stres vám prerastie cez hlavu, čo sa môže prejaviť nielen subjektívnym pocitom diskomfortu, ale aj rôznymi zdravotnými ťažkosťami. To vám už telo dáva jasne najavo, že stres nezvláda a treba začať niečo robiť. 

pracovny stres

Pravidelné cvičenie proti stresu? 

Staré známe – v zdravom tele, zdravý duch – sa nehovorí len tak. Na zvládanie akútneho stresu vám pomôžu rôzne dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu stabilizovať psychiku a upokojiť sa. To je však iba prvý krok, nahromadený stres vás ale môže prekvapiť neskôr, takže keď máte problémy dlhodobého charakteru, mali by ste nájsť aj trvácejšie riešenie. 

Riešením pri boji s dlhodobým stresom môže byť aj pravidelné cvičenie a dôvod je celkom jednoduchý. Pri pohybových aktivitách dochádza k znižovaniu hladiny stresových hormónov a zároveň dochádza k stimulácii vylučovania endorfínov. Tie sa postarajú o zlepšenie nálady a dodajú vám tak potrebný optimizmus. Možno ste už aj na vlastnej koži zažili, že po dobrom cvičení ste sa cítili vynikajúco. A bolo to práve vďaka endorfínom. 

pravidelne cvicenie

Zostáva teda  vybrať si správny typ cvičenia. Neplatí, že čím bude cvičenie intenzívnejšie, tým lepšie sa vám bude dariť zvládať stres. Nemusíte teda denne behať 10 kilometrov či trápiť svoje telo extrémne náročnými tréningami, pokojne vám postačí aj pozvoľné tempo či joga, dôležité je hýbať sa. Nájsť si v okolí cvičenie, ktoré sa vám páči nebude určite problém a vďaka tomu, že využijete rezervácie na cvičenie online, nečaká vás žiadne zložité dohadovanie termínov. 

Zdroj: elements.envato.com

Ako dosiahnuť, aby vám zákazníci platili rýchlejšie? Pomôže aj prehľadná faktúra!

03.07.2022

Dlhé čakanie na peniaze od klientov trápi mnohých podnikateľov. Na Slovensku dokonca nie je ničím nezvyčajným platiť faktúry aj niekoľko dní po splatnosti. Hoci tohto „zlozvyku“ sa zrejme nikdy nezbavíme, platobnú disciplínu klientov môžete zlepšiť aj prehľadnými faktúrami. Poradíme, čo by okrem povinných náležitostí mali faktúry obsahovať, aby klientov [...]

Pracovné overaly nie sú dôležité iba v zdravotníctve – kde si ešte nachádzajú využitie?

02.07.2022

Situácia súvisiaca s celosvetových šírením koronavírusu spopularizovala okrem rôznych diagnostických metód aj pracovné overaly, ktoré nosili osoby vykonávajúce testovanie. Pracovné ochranné overaly pritom zďaleka neslúžia iba v zdravotníctve a svoje uplatnenie si nachádzajú napríklad aj v chemickom či potravinárskom priemysle. Poradíme, čo by mal [...]

Neprichádzajte o objednávky v e-shope kvôli nesprávnej navigácii a slabej použiteľnosti

01.07.2022

Navigácia a použiteľnosť, to sú faktory, ktoré v nemalej miere rozhodujú o vašom úspechu či neúspechu pri podnikaní s e-shopom, resp. akýmkoľvek iným e-commerce projektom. Pozrieme sa tiež na situácie, ktoré ako online nakupujúci možno aj sami poznáte. Použiteľnosť nezachráni ani tá najlepšia reklama Hoci mnohým začiatočníkom sa podnikanie [...]

Mydliarovci, medveď

Budajove ministerstvo odmieta odškodniť rodinu obete medveďa

06.07.2022 06:50

Minulé leto zahynul po útoku medveďa Dušan Mydliar. Súd nedávno rozhodol o nemajetkovej ujme, ktorú má vyplatiť ministerstvo. To sa odvolalo.

nemocnica martin

Nové nemocnice v Bratislave a Martine? Peniaze na ne budú, čas nie

06.07.2022 06:20

V pláne obnovy sa štát pri výstavbe nemocníc zaviazal splniť jednotlivé ciele do roku 2026. Je to šibeničný termín, podľa niektorých názorov nesplniteľný.

Pictures of the Week-Global-Photo Gallery

Ako za studenej vojny. Získa Rusko z USA obchodníka so smrťou?

06.07.2022 06:00

Zostane americká basketbalista Brittney Grinerová (31) v ruskom väzení? Alebo sa ju Moskva bude usilovať za niekoho vymeniť?

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Petrohrad

ONLINE: Rusi lákajú Ukrajincov k sebe. Zelenskyj kritizoval svoju armádu

06.07.2022 05:45

Chcete sa vyhnúť službe v ukrajinskej armáde? Príďte k nám, láka proruské vedenie v Záporoží Ukrajincov na dobyté územia v Donbase.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 250
Celková čítanosť: 280420x
Priemerná čítanosť článkov: 1122x

Autor blogu