Založ si blog

Tipy na šetrenie vody v domácnosti, ktoré sa osvedčia aj vám

Pri čítaní ročného zúčtovania nákladov za byt vás možno prekvapilo, koľko vás stála studená a teplá voda. Nie ste vôbec sami, práve náklady na vodu totiž dokážu z rodinného rozpočtu ukrojiť pomerne výraznú sumu. V súčasnosti sme navyše svedkami neustále zvyšovania životných nákladov a tak sa určite oplatí porozmýšľať, kde by sa dalo rozumne ušetriť. 

Vodu púšťajte rozumne

Na dosiahnutie viditeľného efektu stačia niekedy iba drobné zmeny. Púšťajte preto vodu iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Na túto zásadu myslite najmä počas umývania riadu, čistenia zubov, prípadne pri varení. Rovnako skúste obmedziť dĺžku sprchovania, hoci sa to nemusí zdať, 20 minútové sedenie pod tečúcou vodou sa na účtoch za vodu citeľne prejaví.

umyvanie ruk

Využite úsporné splachovače

Pri úspore vody vám pomôžu nielen zmeny v návykoch, ale napríklad aj splachovač. Minimom by už mal byť duálny splachovač, ktorý dokáže ušetriť až približne 50 % vody používanej na splachovanie. Po vykonaní malej potreby stlačíte menšie tlačidlo a takto pri jednom splachovaní môžete ušetriť pekných pár litrov vody. Ešte lepším riešením sú štart-stop splachovače, ktoré vám umožnia ešte presnejšiu reguláciu množstva vody použitej na splachovanie. 

Nehádžte do odtoku to, čo tam nepatrí

Zvýšenú spotrebu vody v domácnostiach často spôsobuje aj znečistené či rovno upchaté potrubie. Nemusíte hneď volať čistenie kanalizácie Bratislava, niekedy pomôže aj jednoduché prečistenie pomocou prostriedkov dostupných v drogériách. Ak vám napríklad zle splachuje záchod, dôvodom môže byť upchatie odpadovej rúry, pričom opakovaným splachovaním míňate omnoho viac vody ako je nevyhnutné. 

upchate umyvadlo

Zaujímajte sa o stav potrubia

Vaša cesta za šetrením vody by teda mala začať nielen novým splachovačom a zodpovednejším správaním, ale aj preverením stavu potrubia, ktoré je možné vykonať odborným monitoringom vďaka https://www.krtkovanie-non-stop.sk/. Prípadné kvapkanie či pretekanie vody môže vašu spotrebu vody úplne zbytočne zvýšiť. Kontaktujte preto krtkovanie Piešťany, prípadne iné mesto podľa vašej lokality a spoľahnite sa na kompletnú prehliadku a vyčistenie odpadových rúr.

Zdroj: elements.envato.com

Ako dosiahnuť, aby vám zákazníci platili rýchlejšie? Pomôže aj prehľadná faktúra!

03.07.2022

Dlhé čakanie na peniaze od klientov trápi mnohých podnikateľov. Na Slovensku dokonca nie je ničím nezvyčajným platiť faktúry aj niekoľko dní po splatnosti. Hoci tohto „zlozvyku“ sa zrejme nikdy nezbavíme, platobnú disciplínu klientov môžete zlepšiť aj prehľadnými faktúrami. Poradíme, čo by okrem povinných náležitostí mali faktúry obsahovať, aby klientov [...]

Pracovné overaly nie sú dôležité iba v zdravotníctve – kde si ešte nachádzajú využitie?

02.07.2022

Situácia súvisiaca s celosvetových šírením koronavírusu spopularizovala okrem rôznych diagnostických metód aj pracovné overaly, ktoré nosili osoby vykonávajúce testovanie. Pracovné ochranné overaly pritom zďaleka neslúžia iba v zdravotníctve a svoje uplatnenie si nachádzajú napríklad aj v chemickom či potravinárskom priemysle. Poradíme, čo by mal [...]

Neprichádzajte o objednávky v e-shope kvôli nesprávnej navigácii a slabej použiteľnosti

01.07.2022

Navigácia a použiteľnosť, to sú faktory, ktoré v nemalej miere rozhodujú o vašom úspechu či neúspechu pri podnikaní s e-shopom, resp. akýmkoľvek iným e-commerce projektom. Pozrieme sa tiež na situácie, ktoré ako online nakupujúci možno aj sami poznáte. Použiteľnosť nezachráni ani tá najlepšia reklama Hoci mnohým začiatočníkom sa podnikanie [...]

Mydliarovci, medveď

Budajove ministerstvo odmieta odškodniť rodinu obete medveďa

06.07.2022 06:50

Minulé leto zahynul po útoku medveďa Dušan Mydliar. Súd nedávno rozhodol o nemajetkovej ujme, ktorú má vyplatiť ministerstvo. To sa odvolalo.

nemocnica martin

Nové nemocnice v Bratislave a Martine? Peniaze na ne budú, čas nie

06.07.2022 06:20

V pláne obnovy sa štát pri výstavbe nemocníc zaviazal splniť jednotlivé ciele do roku 2026. Je to šibeničný termín, podľa niektorých názorov nesplniteľný.

Pictures of the Week-Global-Photo Gallery

Ako za studenej vojny. Získa Rusko z USA obchodníka so smrťou?

06.07.2022 06:00

Zostane americká basketbalista Brittney Grinerová (31) v ruskom väzení? Alebo sa ju Moskva bude usilovať za niekoho vymeniť?

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Petrohrad

ONLINE: Rusi lákajú Ukrajincov k sebe. Zelenskyj kritizoval svoju armádu

06.07.2022 05:45

Chcete sa vyhnúť službe v ukrajinskej armáde? Príďte k nám, láka proruské vedenie v Záporoží Ukrajincov na dobyté územia v Donbase.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 250
Celková čítanosť: 280418x
Priemerná čítanosť článkov: 1122x

Autor blogu