Založ si blog

Cesta k lepšiemu zhodnocovaniu úspor: chce to trochu šťastia, ale aj správne rozhodnutia!

V súvislosti s rastúcou infláciou sa čoraz viac ľudí zaujíma o zhodnocovanie úspor. Vaše ušetrené peniaze uložené na bežných účtoch v banke sa totiž nijak nezhodnocujú a okrem toho, pri inflácii na úrovni okolo 8 % aj celkom citeľne strácajú na hodnote. Zabezpečiť si však stabilné a bezpečné zhodnotenie úspor pritom ale vôbec nie je jednoduché. 

Investovanie bez stratégie je ako ruleta

Dokážete skutočne povedať, že máte kontrolu nad svojimi peniazmi? Ak áno, tak určite viete, že nejde iba o to, ako popri pravidelných výdavkoch ušetriť čo najviac, ale aj o to, čo s našetrenými peniazmi robiť. Nechať ich doma vo vankúši vám neprinesie nič, rovnako ako vám nič neprinesie, keď peniaze necháte na svojom bežnom účte. Poradiť však konkrétne, ako investovať, však nie je možné, pretože univerzálna odpoveď v tomto smere neexistuje. S investovaním peňazí a zhodnocovaním je to podobné ako povedzme nastavenie marketingovej stratégie. Tiež si musíte stanoviť ciele, časový horizont a odhadnúť svoje možnosti a schopnosti. 

investovanie

Vybrať si ten správny investičný nástroj môže byť oriešok

Noví investori to dnes nemajú vôbec ľahké. Hoci informácií o investovaní je všade dosť, zorientovať sa a vybrať si môže dať začiatočníkovi celkom zabrať. Pre investorov citlivejších na zvládanie rizika je stále zaujímavou možnosťou investovanie do podielových fondov alebo do zlata. Tí odvážnejší pokojne môžu do svojho investičného portfólia vo väčšej miere zaradiť kryptomeny, NFT, alebo ďalšie skôr špekulatívne aktíva. 

Ak vám teda na peniazoch záleží a nechcete aby vám strácali hodnotu na bežnom bankovom účte, pustite sa do vlastnej investičnej stratégie. V rámci nej by ste si mali definovať, aké riziko ste ochotní podstúpiť, ako dlho chcete investovať a čo chcete investovaním dosiahnuť. Následne si už stačí vyskladať vlastné portfólio, načasovať si vstup a držať sa svojej stratégie. Na záver len pripomeňme, že najväčšími nepriateľmi investora je panika a emócie, takže sa nimi nenechajte príliš pohltiť.  

investovanie do crypta

Zdroj: elements.envato.com

Ako dosiahnuť, aby vám zákazníci platili rýchlejšie? Pomôže aj prehľadná faktúra!

03.07.2022

Dlhé čakanie na peniaze od klientov trápi mnohých podnikateľov. Na Slovensku dokonca nie je ničím nezvyčajným platiť faktúry aj niekoľko dní po splatnosti. Hoci tohto „zlozvyku“ sa zrejme nikdy nezbavíme, platobnú disciplínu klientov môžete zlepšiť aj prehľadnými faktúrami. Poradíme, čo by okrem povinných náležitostí mali faktúry obsahovať, aby klientov [...]

Pracovné overaly nie sú dôležité iba v zdravotníctve – kde si ešte nachádzajú využitie?

02.07.2022

Situácia súvisiaca s celosvetových šírením koronavírusu spopularizovala okrem rôznych diagnostických metód aj pracovné overaly, ktoré nosili osoby vykonávajúce testovanie. Pracovné ochranné overaly pritom zďaleka neslúžia iba v zdravotníctve a svoje uplatnenie si nachádzajú napríklad aj v chemickom či potravinárskom priemysle. Poradíme, čo by mal [...]

Neprichádzajte o objednávky v e-shope kvôli nesprávnej navigácii a slabej použiteľnosti

01.07.2022

Navigácia a použiteľnosť, to sú faktory, ktoré v nemalej miere rozhodujú o vašom úspechu či neúspechu pri podnikaní s e-shopom, resp. akýmkoľvek iným e-commerce projektom. Pozrieme sa tiež na situácie, ktoré ako online nakupujúci možno aj sami poznáte. Použiteľnosť nezachráni ani tá najlepšia reklama Hoci mnohým začiatočníkom sa podnikanie [...]

nemocnica martin

Nové nemocnice v Bratislave a Martine? Peniaze na ne budú, čas nie

06.07.2022 06:20

V pláne obnovy sa štát pri výstavbe nemocníc zaviazal splniť jednotlivé ciele do roku 2026. Je to šibeničný termín, podľa niektorých názorov nesplniteľný.

Pictures of the Week-Global-Photo Gallery

Ako za studenej vojny. Získa Rusko z USA obchodníka so smrťou?

06.07.2022 06:00

Zostane americká basketbalista Brittney Grinerová (31) v ruskom väzení? Alebo sa ju Moskva bude usilovať za niekoho vymeniť?

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Petrohrad

ONLINE: Rusi lákajú Ukrajincov k sebe. Zelenskyj kritizoval svoju armádu

06.07.2022 05:45

Chcete sa vyhnúť službe v ukrajinskej armáde? Príďte k nám, láka proruské vedenie v Záporoží Ukrajincov na dobyté územia v Donbase.

Omša / Náboženstvo / Cirkev / Kázeň /

Dosť bolo bohorovnosti. Petícia žiada vyššie tresty pre kňazov, ktorí zneužívajú deti

05.07.2022 22:00

Dôvodom spustenia petícia sa stalo podmienečné odsúdenie kňaza Františka Ondreka, ktorý sexuálne zneužíval trinásťročné dievča. Pod petíciu sa podpísalo už vyše sedemtisíc ľudí.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 250
Celková čítanosť: 280413x
Priemerná čítanosť článkov: 1122x

Autor blogu