Založ si blog

Práca v záhrade a jej okolí dá niekedy poriadne zabrať: od potrubia ku tvorbe zimnej záhrady

Mať rodinný dom a záhradu nie je iba o užívaní si priestoru či oddychu, ale často aj o tvrdej drine. Neraz aj vtedy, ak je zima, prší, sneží či fúka silný vietor. Navyše, ak sa niečo pokazí, zasiahnuť treba hneď. Typickým a zároveň veľmi častým príkladom je znečistená kanalizácia, ktorá aj v tomto momente trápi mnohé ulice či rovno celé obce. Ako to celé zvládnuť od náročného čistenia až po príjemnejšie skrášľovanie záhradky? 

Keď to už kanalizácia nezvláda…

Častým dôvodom výskytu problémov s kanalizáciou nie je ani tak jej nesprávne vyhotovenie či technické chyby, ako skôr nedbanlivosť ľudí. V odpadovom potrubí neraz končí aj to, čo nemá a potom už na seba problémy nenechajú dlho čakať. Medzi ďalšie časté príčiny patrí absolútne zanedbaná údržba, kedy do kanalizácie napríklad začnú prerastať korene. Pri podobných prípadoch prakticky pravidelne zasahuje tím z krtkovanie-non-stop.sk a snaží sa takpovediac zachrániť, čo sa dá. 

kanalizacia v zahrade
zdroj: elements.envato.com

Ak vám doma neodteká voda z drezu, stačí si nájsť krtkovanie Bratislava non-stop a do jednej či dvoch hodín je váš problém vyriešený, teda v tých jednoduchších prípadoch. Čo však v prípade, že okolie krásne záhradky začne „zdobiť“ odpadová voda, zvyšky z odpadového potrubia a okolím sa šíri až neznesiteľný zápach? To už sú neklamné znaky, že problémy budú vážnejšie. V tomto prípade situáciu svojpomocne nevyriešite a preto je najlepšou voľbou osloviť profesionálne čistenie potrubia Bratislava

…nastupuje technika ovládaná profesionálmi

Na čistenie potrubia v exteriéri sa využívajú profesionálne nástroje napájané obvykle priamo z vozidla, ktoré majú vymeniteľné nástavce a tak si svoje využitie nachádzajú pri rôznych situáciách. Problémom tak nie je frézovanie a rovnako ani čistenie potrubia vodou vháňanou pod vysokým tlakom. Keďže takéto čistenie kanalizácie môže byť fyzicky poriadne náročné, treba sa dôkladne pripraviť, a to aj pracovným oblečením z workie.sk. Mimochodom, viete aká je najlepšia pracovná obuv pri krtkovaní? Pevná, dostatočne zateplená a ak budete pracovať vonku, tak aj nepremokavá. 

naradie na opravu kanalizacie
zdroj: elements.envato.com

Skrášlenie záhrady aj peknou pergolou

Ak je pre vás takáto práca až príliš náročná, najlepšie bude prenechať ju odborníkom a vy sa môžete venovať zveľaďovaniu okolia domu. Údržbárske práce skrátka nie sú pre každého a ak radšej niečo tvoríte, ideálnym riešením môže byť vlastná zimná záhrada. Priestor na ňu vám vytvorí drevená alebo hliníková pergola, ktorá sa ľahko stane výborným doplnkom k vášmu domu a rozšíri miesto využiteľné napríklad na výsadbu rastlín alebo vytvorenie krytého posedenia.Pre tvorivé povahy predstavujú pergoly skvelý spôsob, ako sa realizovať, pričom inšpiráciu môžete načerpať napríklad na woodgarden.sk. Stačí si len podľa požiadaviek vybrať pergolu, ktorá do bodky naplní vaše predstavy o ideálnej zimnej záhrade či mieste na oddych.

zimna zahrada s pergolou
zdroj: elements.envato.com

Trikrát „U“ – udržateľnejšie, unikátne a úžasné

03.10.2022

Nemecká značka kuchýň Nolte má za sebou viac ako 60 rokov skúseností a svojím konceptom výroby patrí medzi priekopníkov vo svojom obore. Spoločnosť založil Konrad Nolte a do dnešnej doby funguje ako rodinné podnikanie zamerané na kvalitu, dizajn a udržateľnosť. Základné princípy firmy vychádzajú z udržateľnosti prírodných zdrojov, čistoty vzduchu, [...]

Vlastné bývanie mimo mesta je trendom, ktorý preferuje stále viac Slovákov

29.09.2022

Udalosti z uplynulých rokov v mnohom zmenili naše pracovné možnosti a čoraz viac slovenských zamestnávateľov a zamestnancov využíva možnosti práce formou home office. Aj vďaka tomuto trendu preferujú mnohí z nás bývanie neďaleko väčších miest s dobrou dostupnosťou do mesta. Bohatú ponuku zaujímavých nehnuteľností v okrese Malacky prináša [...]

Taxi na letisko Schwechat s individuálnym prístupom

28.09.2022

Cestovanie bez hraníc dopĺňajú aj bezbariérové možnosti na letisku. Ako v týchto prípadoch postupovať? Nech už odlietate z akéhokoľvek letiska, bezpochyby očakávate nielen ústretový prístup zamestnancov, ale aj tak nastavenú prevádzku, aby poskytovala maximálny komfort až do momentu pristátia. Mnohé letiská dokážu splniť štandardné požiadavky cestujúcich [...]

Húfnica Zuzana 2

Aj slovenské Zuzany už Kyjev zaradil do svojho vojnového arzenálu

07.10.2022 12:00

Kyjev a celú Ukrajinu vraj pred Rusmi zachránili protitankové strely Javelin, z ktorých sa stala legenda. Do tohto zoznamu svätcov pribudla už aj slovenská hufnica Zuzana.

alkohol tester

Vodič v Bardejove narazil do nákladného auta, nafúkal 3,6 promile

07.10.2022 11:52

Bardejovčan sa pri vchádzaní na parkovisko nevenoval plne vedeniu vozidla a narazil do nákladného auta.

Súdna mapa

Súdna mapa sa pre nepripravenosť odkladá

07.10.2022 11:37

Zameškané organizačné prípravy, podcenenie komunikácie a nejasný proces preraďovania sudcov spôsobili, že implementácia reformy sa odkladá o päť mesiacov.

Nobel

Nobelovu cenu za mier získali aktivisti z Bieloruska, Ruska a Ukrajiny

07.10.2022 11:15, aktualizované: 11:38

Oznámil to Nobelov výbor.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 334674x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu