Založ si blog

Chcete konečne dodržať novoročné predsavzatia? Pomôže vám pri tom aj smartfón!

Prelom rokov obvykle patrí nielen bujarým oslavám, ale je aj časom mnohých predsavzatí. Často sa ale stáva, že viaceré z nich už koncom januára doslova vyblednú a počkajú si vás výčitky z toho, že sa vám ich nepodarilo dodržať. Ak chcete, aby to bolo tento rok konečne inak, treba trochu zmeniť prístup. Pozreli sme sa na najčastejšie predsavzatia a spôsoby, ako vám pri ich dodržiavaní dokáže pomôcť smartfón. 

Zmeny v návykoch, upustenie od zlozvykov, či celkové prehodnotenie životného postoja si vyžadujú nielen čas, ale aj pevnú vôľu. Pod heslom „nový rok-nový začiatok“ si možno aj vy dávate predsavzatia, z ktorých sa ale mnohé nepodarí dlhodobo dodržiavať. Dôvodom pritom nemusí byť iba nedostatok vôle, ale aj celkovo nesprávny prístup. Ciele často nie sú stanovené konkrétne a pri ich dosahovaní sa nepočíta s celkovou zmenou životného štýlu. Navyše, čo nie je možné merať a vyhodnocovať, nie je ani možné efektívne zlepšovať. Zobrali sme si preto na mušku 3 najčastejšie novoročné predsavzatia a spôsoby, ako vám pri tom pomôže smartfón napríklad aj z mobilnetelefony.sk

pripomienky v mobile
zdroj: elements.envato.com

Prestať fajčiť

Na top priečkach sa už roky vyskytuje predsavzatie zbaviť sa tohto škodlivého a finančne nákladného zlozvyku. Patrí medzi tie najťažšie a vyžaduje si naozaj veľmi pevnú vôľu. Cesta k životu bez fajčenia ale môže viesť aj cez eshop mobilné telefóny, odkiaľ si kúpite nový smartfón, ktorý následne vybavíte tými správnymi aplikáciami. 

Existuje viacero aplikácií, ktoré vám s fajčením pomôžu prestať – viesť si v nich budete vlastný denník a keď vás aj prepadne chuť na cigaretu, aplikácia vás rozptýli. V prostredí aplikácie zbierate potom rôzne ocenenia a odznaky, ktoré vás budú ďalej motivovať. 

Zhodiť prebytočné kilogramy

Druhý evergreen medzi predsavzatiami sa týka úpravy hmotnosti. V tomto smere odporúčame stanoviť si konkrétny cieľ, napríklad v akom čase a koľko kilogramov chcete zhodiť. S presne stanoveným cieľom sa vám bude vaše predsavzatie dodržiavať omnoho jednoduchšie. 

Iba pevná vôľa pri chudnutí však nestačí a nevyhnutná je aj úprava životosprávy. Riešením tiež môže byť nízkokalorická diéta, ktorou proces chudnutia odštartujete a následne sa budete udržiavať v kalorickom deficite.  V tomto smere vám opäť pomôže smartfón, pomocou ktorého si môžete dôsledne zaznamenávať, koľko kalórií ste prijali a koľko naopak vydali. 

zhodit kilogramy
zdroj: elements.envato.com

Dodržiavanie vašich nových stravovacích návykov a úprava jedálničku môže byť v dnešnej uponáhľanej dobe celkom náročná. Samotná príprava vám ale nemusí zaberať veľa času a ak to s chudnutím myslíte vážne, určite pozrite na nupo.com/sk/, kde nájdete aj veľmi užitočné diétne kalkulačky. 

Zdravšie sa stravovať a viac sa hýbať

Samozrejme, predsavzatia ani zďaleka nemusia byť iba o chudnutí. Stále viac ľudí sa snaží žiť zdravšie, čo v praxi najčastejšie znamená uvážlivé stravovanie a viac pohybu. Najmä pre ľudí so sedavým zamestnaním môžu ale pohybové aktivity predstavovať veľkú zmenu. 

Ak ste si dali záväzok, že si dva či tri krát do týždňa nájdete čas na beh alebo dlhšiu prechádzku, začať by ste mali najprv tou správnou výbavou, nech vás neodradí ani chladné počasie. To najdôležitejšie je totiž vydržať, a to aj vtedy, ak vonku nebude práve pekne. Značka Patagónia ponúka oblečenie pre všetkých ľudí vyznávajúcich aktívny životný štýl a týmto výberom pri ceste za splnením svojich cieľov rozhodne neurobíte krok vedľa. 

zdroj: elements.envato.com

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek outdoor pohybovú aktivitu, na wilderoben.sk zaručene nájdete to, čo hľadáte. Ak vás to von predsa len neťahá, vytiahnite svoj smartfón a nájdite si v okolí pohybové alebo joga štúdiá. Nemusíte pritom ani nikam volať či zložito si dohadovať termín, aplikácia pre online rezervačný systém je riešením, kde si doslova na pár kliknutí nájdete čas a typ cvičenia, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Rôzne online rezervačné systémy, ako je napríklad calendiari.com/sk, sú stále rozšírenejšie a tak je objednávanie na pohybové cvičenia omnoho jednoduchšie a prehľadnejšie. Veríme, že s týmito pomôckami dosiahnete všetky vytúžené zmeny, ktoré ste si predsavzali.

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496428x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu