Založ si blog

Chcete konečne dodržať novoročné predsavzatia? Pomôže vám pri tom aj smartfón!

Prelom rokov obvykle patrí nielen bujarým oslavám, ale je aj časom mnohých predsavzatí. Často sa ale stáva, že viaceré z nich už koncom januára doslova vyblednú a počkajú si vás výčitky z toho, že sa vám ich nepodarilo dodržať. Ak chcete, aby to bolo tento rok konečne inak, treba trochu zmeniť prístup. Pozreli sme sa na najčastejšie predsavzatia a spôsoby, ako vám pri ich dodržiavaní dokáže pomôcť smartfón. 

Zmeny v návykoch, upustenie od zlozvykov, či celkové prehodnotenie životného postoja si vyžadujú nielen čas, ale aj pevnú vôľu. Pod heslom „nový rok-nový začiatok“ si možno aj vy dávate predsavzatia, z ktorých sa ale mnohé nepodarí dlhodobo dodržiavať. Dôvodom pritom nemusí byť iba nedostatok vôle, ale aj celkovo nesprávny prístup. Ciele často nie sú stanovené konkrétne a pri ich dosahovaní sa nepočíta s celkovou zmenou životného štýlu. Navyše, čo nie je možné merať a vyhodnocovať, nie je ani možné efektívne zlepšovať. Zobrali sme si preto na mušku 3 najčastejšie novoročné predsavzatia a spôsoby, ako vám pri tom pomôže smartfón napríklad aj z mobilnetelefony.sk

pripomienky v mobile
zdroj: elements.envato.com

Prestať fajčiť

Na top priečkach sa už roky vyskytuje predsavzatie zbaviť sa tohto škodlivého a finančne nákladného zlozvyku. Patrí medzi tie najťažšie a vyžaduje si naozaj veľmi pevnú vôľu. Cesta k životu bez fajčenia ale môže viesť aj cez eshop mobilné telefóny, odkiaľ si kúpite nový smartfón, ktorý následne vybavíte tými správnymi aplikáciami. 

Existuje viacero aplikácií, ktoré vám s fajčením pomôžu prestať – viesť si v nich budete vlastný denník a keď vás aj prepadne chuť na cigaretu, aplikácia vás rozptýli. V prostredí aplikácie zbierate potom rôzne ocenenia a odznaky, ktoré vás budú ďalej motivovať. 

Zhodiť prebytočné kilogramy

Druhý evergreen medzi predsavzatiami sa týka úpravy hmotnosti. V tomto smere odporúčame stanoviť si konkrétny cieľ, napríklad v akom čase a koľko kilogramov chcete zhodiť. S presne stanoveným cieľom sa vám bude vaše predsavzatie dodržiavať omnoho jednoduchšie. 

Iba pevná vôľa pri chudnutí však nestačí a nevyhnutná je aj úprava životosprávy. Riešením tiež môže byť nízkokalorická diéta, ktorou proces chudnutia odštartujete a následne sa budete udržiavať v kalorickom deficite.  V tomto smere vám opäť pomôže smartfón, pomocou ktorého si môžete dôsledne zaznamenávať, koľko kalórií ste prijali a koľko naopak vydali. 

zhodit kilogramy
zdroj: elements.envato.com

Dodržiavanie vašich nových stravovacích návykov a úprava jedálničku môže byť v dnešnej uponáhľanej dobe celkom náročná. Samotná príprava vám ale nemusí zaberať veľa času a ak to s chudnutím myslíte vážne, určite pozrite na nupo.com/sk/, kde nájdete aj veľmi užitočné diétne kalkulačky. 

Zdravšie sa stravovať a viac sa hýbať

Samozrejme, predsavzatia ani zďaleka nemusia byť iba o chudnutí. Stále viac ľudí sa snaží žiť zdravšie, čo v praxi najčastejšie znamená uvážlivé stravovanie a viac pohybu. Najmä pre ľudí so sedavým zamestnaním môžu ale pohybové aktivity predstavovať veľkú zmenu. 

Ak ste si dali záväzok, že si dva či tri krát do týždňa nájdete čas na beh alebo dlhšiu prechádzku, začať by ste mali najprv tou správnou výbavou, nech vás neodradí ani chladné počasie. To najdôležitejšie je totiž vydržať, a to aj vtedy, ak vonku nebude práve pekne. Značka Patagónia ponúka oblečenie pre všetkých ľudí vyznávajúcich aktívny životný štýl a týmto výberom pri ceste za splnením svojich cieľov rozhodne neurobíte krok vedľa. 

zdroj: elements.envato.com

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek outdoor pohybovú aktivitu, na wilderoben.sk zaručene nájdete to, čo hľadáte. Ak vás to von predsa len neťahá, vytiahnite svoj smartfón a nájdite si v okolí pohybové alebo joga štúdiá. Nemusíte pritom ani nikam volať či zložito si dohadovať termín, aplikácia pre online rezervačný systém je riešením, kde si doslova na pár kliknutí nájdete čas a typ cvičenia, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Rôzne online rezervačné systémy, ako je napríklad calendiari.com/sk, sú stále rozšírenejšie a tak je objednávanie na pohybové cvičenia omnoho jednoduchšie a prehľadnejšie. Veríme, že s týmito pomôckami dosiahnete všetky vytúžené zmeny, ktoré ste si predsavzali.

Ako dosiahnuť, aby vám zákazníci platili rýchlejšie? Pomôže aj prehľadná faktúra!

03.07.2022

Dlhé čakanie na peniaze od klientov trápi mnohých podnikateľov. Na Slovensku dokonca nie je ničím nezvyčajným platiť faktúry aj niekoľko dní po splatnosti. Hoci tohto „zlozvyku“ sa zrejme nikdy nezbavíme, platobnú disciplínu klientov môžete zlepšiť aj prehľadnými faktúrami. Poradíme, čo by okrem povinných náležitostí mali faktúry obsahovať, aby klientov [...]

Pracovné overaly nie sú dôležité iba v zdravotníctve – kde si ešte nachádzajú využitie?

02.07.2022

Situácia súvisiaca s celosvetových šírením koronavírusu spopularizovala okrem rôznych diagnostických metód aj pracovné overaly, ktoré nosili osoby vykonávajúce testovanie. Pracovné ochranné overaly pritom zďaleka neslúžia iba v zdravotníctve a svoje uplatnenie si nachádzajú napríklad aj v chemickom či potravinárskom priemysle. Poradíme, čo by mal [...]

Neprichádzajte o objednávky v e-shope kvôli nesprávnej navigácii a slabej použiteľnosti

01.07.2022

Navigácia a použiteľnosť, to sú faktory, ktoré v nemalej miere rozhodujú o vašom úspechu či neúspechu pri podnikaní s e-shopom, resp. akýmkoľvek iným e-commerce projektom. Pozrieme sa tiež na situácie, ktoré ako online nakupujúci možno aj sami poznáte. Použiteľnosť nezachráni ani tá najlepšia reklama Hoci mnohým začiatočníkom sa podnikanie [...]

nemocnica martin

Nové nemocnice v Bratislave a Martine? Peniaze na ne budú, čas nie

06.07.2022 06:20

V pláne obnovy sa štát pri výstavbe nemocníc zaviazal splniť jednotlivé ciele do roku 2026. Je to šibeničný termín, podľa niektorých názorov nesplniteľný.

Pictures of the Week-Global-Photo Gallery

Ako za studenej vojny. Získa Rusko z USA obchodníka so smrťou?

06.07.2022 06:00

Zostane americká basketbalista Brittney Grinerová (31) v ruskom väzení? Alebo sa ju Moskva bude usilovať za niekoho vymeniť?

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Petrohrad

ONLINE: Rusi lákajú Ukrajincov k sebe. Zelenskyj kritizoval svoju armádu

06.07.2022 05:45

Chcete sa vyhnúť službe v ukrajinskej armáde? Príďte k nám, láka proruské vedenie v Záporoží Ukrajincov na dobyté územia v Donbase.

Omša / Náboženstvo / Cirkev / Kázeň /

Dosť bolo bohorovnosti. Petícia žiada vyššie tresty pre kňazov, ktorí zneužívajú deti

05.07.2022 22:00

Dôvodom spustenia petícia sa stalo podmienečné odsúdenie kňaza Františka Ondreka, ktorý sexuálne zneužíval trinásťročné dievča. Pod petíciu sa podpísalo už vyše sedemtisíc ľudí.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 250
Celková čítanosť: 280412x
Priemerná čítanosť článkov: 1122x

Autor blogu