Založ si blog

Jarné upratovanie doma aj na záhrade spojte s drobnými úpravami a ušetrite si námahu

Hoci to tak pri pohľade na ortuť teplomera a predpoveď počasia ešte nevyzerá, dni sú stále dlhšie a pomaličky sa blíži jar. V nižších polohách sa už teploty počas dňa neraz približujú k jarným hodnotám a teda najmä v tomto prípade sa už oplatí začať prípravu na jarné upratovanie. S dobrým plánom činností si môžete ušetriť množstvo námahy, ako na to? 

jarne upratovanie
zdroj: freepik.com

Jarné upratovanie v byte hravo zvládnete

Skôr, ako sa budeme venovať tipom na jarné upratovanie v záhradách, máme tu tip pre každého, kto býva v byte. Práve v byte totiž jarné upratovanie hravo zvládnete aj za jeden víkend, najmä ak ruku k dielu priložia aj rodinní príslušníci. Všetko poriadne vydrhnúť, povysávať, prípadne vytepovať a vyprášiť koberce. K tomu ešte stačí pridať dôkladné umytie okien a jarné upratovanie si s kľudným svedomím môžete odškrtnúť zo zoznamu úloh. 

Keď už ale viete, že sa chystá veľké upratovanie, skúste sa zamerať na činnosti, ktoré ste možno dlhšie odkladali. Typickým príkladom môže byť vymaľovanie stien. Nájdite si natieračské práce Bratislava, prípadne podľa vašej lokality a nechajte si v priebehu 2 či 3 dní vymaľovať celý byt. Na voľné termíny totiž ľahšie narazíte práve koncom zimy a tak sa už na jar budete môcť tešiť z krásne čistých stien. A čo je najlepšie, jarné upratovanie poľahky zvládnete spolu s upratovaním po maľovke. Navštívte malovanielux.sk a presvedčte sa, že krásne steny môžete mať aj bez stresu z veľkej námahy či príliš vysokej ceny. 

maliarske prace
zdroj: freepik.com

Dodajte svojej záhrade to, čo po zime potrebuje najviac

Čas letí a vám sa zdá, že iba nedávno ste riešili, ako záhradu pripraviť na zimu? Tak práve teraz je už načase premýšľať, ako záhradu zo zimného spánku prebudiť a prípadne aj na novú sezónu trochu skrášliť. Práve vo februári a marci, prípadne po roztopení snehu je vhodné začať s prvými prácami. Pôdu bude potrebné skultivovať a prevzdušniť, odstrániť nečistoty z trávnika a pozornosť by ste mali venovať aj kríkom a stromčekom, ktoré je vhodné podstrihnúť.

Menšie oživenie záhrady môžete podporiť výsadbou byliniek či tvorbou pestrofarebných záhonov a práve teraz je správny čas na načerpanie inšpirácie. Ak ste sa rozhodli vdýchnuť vašej záhrade nový život, pozrite si projekty záhrad, prípadne si nechajte takýto projekt profesionálne vypracovať od atelierduma.sk. Odborné oko záhradného architekta totiž uvidí zaujímavé priestorové príležitosti aj tam, kde by ste ich možno sami prehliadli. 

jarne upratovanie v zahrade
zdroj: freepik.com

Pripravte sa na drobné opravy okolo domu

Mrazy, sneh a aj vietor mohli počas zimy napáchať rôzne škody, ktoré ste si doteraz možno ani nevšimli. V rámci jarného upratovania sa preto nezabudnite vyzbrojiť prostriedkami na odstraňovanie nedostatkov a izolačnými prípravkami napríklad z bitumat.sk. Rôzne netesnosti, ktoré mohli pod vplyvom mrazov vzniknúť by sa vám v budúcnosti mohli vypomstiť. Poškodenia preto odstraňujte, kým sú malé a postačí vám na to napríklad montážna pena. Pod jarné upratovanie preto zahrňte aj drobné opravy a nevyhnutnú údržbu, čím jednoznačne ušetríte čas. 

Čo zvážiť pri kúpe auta (pre laikov)

16.08.2022

Ak ste si nikdy nekupovali auto, môže byť ťažké zistiť, kde začať. Ako nájsť auto, ktoré bude presne vyhovovať vašim potrebám? Stačí sa riadiť nasledovnými krokmi. 1. Krok – Zhodnoťte svoje potreby Pre niektorých ľudí je dôležité, aby auto ukazovalo niečo o nich. Chcete vyzerať, že máte radi dobrodružstvá no zároveň je pre vás dôležitá bezpečnosť? V tom [...]

Posila do domácnosti na úklid: vybrat si firmu nebo hledat na vlastní pěst?

28.07.2022

Patříte mezi lidi, kterým úklid příliš nevoní, případně si na něj vedle jiných povinností neumí udělat čas? V tom případě je jednou z možností využití služeb profesionálního úklidu buď v podání firmy nebo jednotlivce. Poradíme, kterou možnost upřednostnit a co od těchto služeb můžete očekávat. Udělejte si pořádek ve svých očekáváních Prvním krokem, [...]

Úklid u dětí dá zabrat: takto ho zvládnete snáze

27.07.2022

Vařit, prát a při tom pečovat o děti. Denní rutina, kterou mnohé maminky znají a mají ji doslova jako práci na plný úvazek. Pokud patříte mezi ně, tak vám asi není třeba připomínat, jak se nejednou točí všechno jen kolem dětí. Zatímco řekněme čištění fasád Praha nebo velký jarní úklid zvládnete spolu s vaší polovičkou, běžný úklid zůstává často na [...]

Mexiko solárne panely šetrenie energia

Prvé Slnko, za ním jadro. Slováci sú pre odklon od fosílnych palív ochotní aj priplácať

17.08.2022 12:34

Prieskum verejnej mienky ukázal, že popularita obnoviteľných zdrojov i využívania jadrovej energie na Slovensku rastie napriek kríze.

Supermarket / Potraviny /

Britská sieť supermarketov Iceland začala predávať potraviny na splátky

17.08.2022 11:45

Reaguje tak na zhoršujúcu sa situáciu so životnými nákladmi.

Robert Fico

Smer podal trestné oznámenie pre podozrenie zo sabotáže ústavného zriadenia

17.08.2022 11:25

Podozrenie na sabotáž podľa šéfa Smeru Roberta Fica dokazujú nahrávky policajnej inšpekcie, v ktorých vyšetrovatelia NAKA rozoberali kroky voči príslušníčke inšpekcie Diane Santusovej.

QDMktkq TURBXy8y Yzg1Mj Fl MDAz MGRh Ym Ri NTY2NWE2Yjg3ODQ2MTE1My5qc GVnk ZUCz Qf QAMLD

Uhríkovi sa rozrastá hnutie. Najnovšie o pochybného policajta z Gorily

17.08.2022 11:00

Medzi novými členmi Republiky predstavili aj expolicajta Jána Rejdu, ktorý šéfoval kukláčom. Spomína sa však aj v spise Gorila.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 261
Celková čítanosť: 305307x
Priemerná čítanosť článkov: 1170x

Autor blogu