Založ si blog

Podnikanie na internete je stále lákavejšie a toto sú služby, ktoré vám pomôžu nielen v začiatkoch

Možno ste už aj vy zachytili rôzne príbehy úspešných podnikateľov, ktorým na dosiahnutie úspechu stačil iba počítač a pripojenie na internet. Neraz je práve podnikanie na internete vykresľované ako niečo jednoduché, s čím stačí iba začať a úspech sa dostaví automaticky. V praxi to tak, samozrejme, nefunguje a aj online podnikanie si vyžaduje veľa úsilia, času a tiež znalostí. Ak s online podnikaním začínate, alebo ešte len plánujete začať, tieto tipy sú určené najmä pre vás. 

Najprv web a online prezentácia

Skôr ako začnete, mali by ste mať produkt. Či už vo fyzickej podobe, alebo službu, ktorú hodláte ponúkať. A keďže na internete sa to všemožnými ponukami len tak hemží, zďaleka už iba nestačí zverejniť inzerát, nechať si spraviť internetovú stránku alebo založiť účty na sociálnych sieťach. Už v samotnom začiatku vášho online podnikania by ste mali mať premyslené, čím sa odlíšite, zaujmete a v čom spočívajú vaše silné stránky. 

navrh webu
zdroj: elements.envato.com

Mať webovú stránku je dnes už štandardom, napriek tomu, kvalitné weby stále nie sú samozrejmosťou. Chyby na webovej stránke vás môžu pripraviť o návštevnosť a tým aj množstvo potenciálnych zákazníkov. Navyše, aj pomerne malá technická chyba môže mať zásadné dopady na fungovanie vášho webu. Nezávislá analýza stránky je preto jeden z prvých krokov, ktorý by ste mali urobiť. 

Zistiť, ako na váš web pritiahnuť návštevnosť takmer zadarmo, môžete na seo-optimalizacia.eu, kde nájdete nielen vysvetlenie, čo je to SEO, ale aj reálne príklady dosiahnutia stabilného rastu návštevnosti. 

Bez premyslenej reklamy to nepôjde

Ak už máte prepracovaný web s ponukou produktov či služieb, zostáva premyslieť si online marketingovú stratégiu. Na webe a sociálnych sieťach by ste mali pravidelne uverejňovať hodnotný obsah, ktorý vám priláka návštevníkov. Okrem toho, minimálne zo začiatku a v prípade veľmi konkurenčných produktov, sa nezaobídete bez kvalitne nastavených PPC reklamných kampaní. 

marketingova strategia
zdroj: elements.envato.com

Digitálna agentúra Lighthouse Media Solutions je jednou z tých firiem, ktoré vám v tomto smere podajú pomocnú ruku. Plánovanie online marketingovej stratégie je totiž komplexným súborom činností, ktoré v ideálnych podmienkach vedú k vynikajúcim výsledkom. Ako začiatočník však plánovanie, implementáciu a spätné vyhodnotenie efektivity zvládnete len ťažko. Presvedčte sa sami, že zveriť PPC reklamy do rúk odborníkom z lighthousems.sk sa oplatí. 

Čas sú peniaze…

Do tretice nezabúdajte ani na to, že prísunom nových zákazníkom sa vám výrazne zredukuje čas a ľahko sa dostanete pod tlak. Ak budete mať kvalitný web a správne nastavené kampane, môže sa stať, že počet zákazníkov sa razom znásobí. Na tento rast potom mnohí podnikatelia ani nie sú pripravení a namiesto radosti z nových klientov prežívajú skôr stres z toho, ako to celé zvládnuť. Myslite preto na to, že aj rast treba vedieť ustáť. Kľúčom k úspechu sú v tomto smere vyladené interné procesy, ktoré vám ušetria čas a námahu na rutinných záležitostiach. 

Úplne základnou a nevyhnutnou otázkou je spôsob vystavovania faktúr. Dnes môžete využiť rôzne systémy na vystavenie online faktúry, ktoré môžu byť prepojené napríklad s vašim objednávkovým systémom. V praxi týmto spôsobom ušetríte množstvo času, pretože sa vyhnete zdĺhavému prepisovaniu údajov. Okrem toho, siahnuť môžete aj po niektorom z ERP systémov, akým je napríklad flowii.com/sk/, ktorý vám umožní získať dokonalý prehľad o vašich zákazkách, zásobách a tiež o tom, ako pracujú vaši zamestnanci. 

uctovnictvo a faktury
zdroj: elements.envato.com

Spolu s vystavovaním faktúr a ďalšej administratívy by ste mali mať tiež ujasnené, komu zveríte účtovníctvo a reporting. Kvalitný účtovník dokáže firme ušetriť množstvo problémov a tiež peňazí, preto si treba vyberať naozaj starostlivo. Oplatí sa tiež, ak sa účtovník stane zároveň aj vašim daňovým poradcom a bude sa orientovať v tom, čomu sa venujete. Bez ohľadu na to, či je reč o online alebo offline podnikaní, každý správny účtovník z crowe.com/sk vám zdôrazní, že mať poriadok vo firemných financiách by malo byť jednou z vašich priorít.

Ako dosiahnuť, aby vám zákazníci platili rýchlejšie? Pomôže aj prehľadná faktúra!

03.07.2022

Dlhé čakanie na peniaze od klientov trápi mnohých podnikateľov. Na Slovensku dokonca nie je ničím nezvyčajným platiť faktúry aj niekoľko dní po splatnosti. Hoci tohto „zlozvyku“ sa zrejme nikdy nezbavíme, platobnú disciplínu klientov môžete zlepšiť aj prehľadnými faktúrami. Poradíme, čo by okrem povinných náležitostí mali faktúry obsahovať, aby klientov [...]

Pracovné overaly nie sú dôležité iba v zdravotníctve – kde si ešte nachádzajú využitie?

02.07.2022

Situácia súvisiaca s celosvetových šírením koronavírusu spopularizovala okrem rôznych diagnostických metód aj pracovné overaly, ktoré nosili osoby vykonávajúce testovanie. Pracovné ochranné overaly pritom zďaleka neslúžia iba v zdravotníctve a svoje uplatnenie si nachádzajú napríklad aj v chemickom či potravinárskom priemysle. Poradíme, čo by mal [...]

Neprichádzajte o objednávky v e-shope kvôli nesprávnej navigácii a slabej použiteľnosti

01.07.2022

Navigácia a použiteľnosť, to sú faktory, ktoré v nemalej miere rozhodujú o vašom úspechu či neúspechu pri podnikaní s e-shopom, resp. akýmkoľvek iným e-commerce projektom. Pozrieme sa tiež na situácie, ktoré ako online nakupujúci možno aj sami poznáte. Použiteľnosť nezachráni ani tá najlepšia reklama Hoci mnohým začiatočníkom sa podnikanie [...]

Omša / Náboženstvo / Cirkev / Kázeň /

Dosť bolo bohorovnosti. Petícia žiada vyššie tresty pre kňazov, ktorí zneužívajú deti

05.07.2022 22:00

Dôvodom spustenia petícia sa stalo podmienečné odsúdenie kňaza Františka Ondreka, ktorý sexuálne zneužíval trinásťročné dievča. Pod petíciu sa podpísalo už vyše sedemtisíc ľudí.

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

Súd v Ľvove zakázal činnosť Komunistickej strany Ukrajiny

05.07.2022 21:38

Súd tak vyhovel žiadosti ukrajinského ministerstva spravodlivosti, podľa ktorého predstavitelia strany podporovali proruských povstalcov na Donbase a podieľali sa na akciách, ktoré viedli k ruskej anexii polostrova Krym.

Mali / Afrika / Nepokoje / Vojak / Armáda /

Pri výbuchu míny na severe Mali zahynuli dvaja príslušníci misie OSN

05.07.2022 21:19

Obaja mŕtvi sú Egypťania. Ďalší piati vojaci utrpeli vážne zranenia.

Boris Johnson

Dvaja britskí ministri podali demisiu, nesúhlasia s vládou premiéra Johnsona

05.07.2022 20:37

Pozíciu britského premiéra Borisa Johnsona v poslednom období oslabila séria škandálov.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 250
Celková čítanosť: 280390x
Priemerná čítanosť článkov: 1122x

Autor blogu