Založ si blog

Ako vyčistiť odtok vo vani bez škodlivých chemikálií

upchaty odtok vo vani

K upchatiu vane zvyčajne dochádza v dôsledku vlasov, mydlových usadenín a odumretej kože, ktoré sa časom nahromadili v odtoku. Nižšie vám vysvetlíme, ako uvoľniť odtok vane pomocou gumeného zvonu, a prečo by ste sa mali vyhnúť používaniu agresívnych chemických prípravkov a kedy by ste mali zvážiť inštalatéra.

Ako uvoľniť odtok vane pomocou gumeného zvonu

Použitie zvonu je najjednoduchší spôsob opravy upchatého odtoku. Zvon zvyšuje a znižuje tlak v potrubí, tlačí vodu smerom nadol a nahor, až nakoniec upchatý odtok uvoľní – nie sú potrebné žiadne drsné chemikálie.

Návod na použitie:

  1. Kúpte si pevný zvon do umývadla.
  2. Predtým sa pokúste vyčistiť odtok odstránením čo najväčšieho množstva vlasov a nečistôt pomocou klieští alebo pinzety.
  3. Upchajte prepadový otvor vane mokrou handrou. V opačnom prípade sa vám nemusí podariť vytvoriť dostatočná sacia sila pomocou zvonu.
  4. Umiestnite zvon nad odtokový otvor. Uistite sa, že úplne zakrýva otvor a že okraje sú v kontakte s vaňou.
  5. Zapnite kohútik a napustite vaňu takým množstvom vody, ktoré pokryje zvon. Bez tohto kroku nebude postup fungovať.
  6. Držte zvon v kontakte s vaňou a začnite tlačiť na rukoväť pohybom hore-dole. Týmto rovnomerným, opakovaným pohybom sa vo vnútri odtoku vytvorí tlak.
  7. Pumpujte piestom asi šesť alebo sedemkrát a potom ho zdvihnite, aby ste zistili, či voda odteká správne. Ak nedochádza k správnemu vypúšťaniu vody, skúste to znova. Možno budete musieť ponoriť niekoľkokrát, kým sa upchatie konečne uvoľní.

Kedy je potrebné privolať inštalatéra

Ak je upchatie vane problémom aj po viacerých pokusoch, je čas zapojiť inštalatéra. Oslovte krtkovanie Bratislava cena a spoľahnite sa na odborníkov. Vyhnite sa používaniu chemických prípravkov na čistenie odtoku ako lacného a jednoduchého riešenia. Okrem toho, že sa do ovzdušia uvoľňujú škodlivé chemikálie, niektoré v obchode zakúpené prostriedky na čistenie odtoku môžu byť na pokožke dostatočne horúce na to, aby spôsobili popáleniny teplom. Používanie týchto výrobkov môže ohroziť vás, vašu rodinu aj inštalatéra, ktorý vám príde vyčistiť odtok.

instalater


Pre spoľahlivý výkup nehnuteľností kliknite na odkaz.


Foto: elements.envato.com

Nezastaviteľné inovácie – aké trendy musia sledovať stavebné firmy dnes?

27.05.2024

Rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domu? Zvažujete výber stavebnej firmy, ktorá vám dom postaví? Stavebný priemysel prechádza v súčasnosti rýchlym vývojom, ktorý ovplyvňuje rastúci záujem o životné prostredie, technologický pokrok a špecifické predstavy zákazníkov. Čo si preverte skôr, ako podpíšete zmluvu o spolupráci? Čo by mala ponúkať moderná stavebná firma?

Kontakt na dobrého kúrenára je vždy veľkou výhodou – máte ho?

26.05.2024

V chladných mesiacoch roka je fungujúce kúrenie základným pilierom pohodlného bývania. Poznáte ten pocit, keď sa uprostred zimy pokazí kúrenie? Chladný vzduch vás obklopuje, zúfalo hľadáte príčinu a riešenie. Vtedy si uvedomíte, aký dôležitý je kontakt na spoľahlivého kúrenára. V akých ďalších situáciách oceníte prácu "hrdinu v montérkach"?

Zanedbávate čistenie potrubí vo vašej firme? Môže vás to stáť viac, než si myslíte

25.05.2024

Profesionálne čistenie potrubí a kanalizácie sa väčšine ľudí spája s domácnosťou - upchatý drez, sprcha alebo toaleta. Služby čistenia potrubí a krtkovania sú však kľúčové i pre miesta a prevádzky, ktoré dennodenne navštevujeme. V mnohých prípadoch sa zanedbáva prevencia a riešia sa iba vzniknuté problémy. Prečo si dávať pozor a pravidelne čistiť kanalizačné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 755131x
Priemerná čítanosť článkov: 1425x

Autor blogu