Založ si blog

Vrátenie daní z Nemecka – skúsení odborníci vám pomôžu získať maximum

vratenie dani z holandska

Nepotrebujete poznať nemeckú daňovú legislatívu, nemusíte vedieť perfektne po nemecky. Keď ste pracovali v rokoch 2020 až 2023 v Nemecku na pracovnú zmluvu, zistite si nárok na vrátenie daní z Nemecka. Nech je vaša životná situácia akákoľvek, odborný konzultant na nemecké dane zo Slovenska vám pomôže.

Vrátenie daní z Nemecka – skúsenosti odborníkov na nemecký daňový systém hovoria, že Slováci, ktorí pracovali v Nemecku, si môžu prilepšiť od 703 € do 5 041 €. Celý proces žiadosti o daňový preplatok je jednoduchý a legálny. Ako sa najlepšie pripraviť na úspešné vrátenie daní z Nemecka?

Spôsob zamestnania a vrátenie daní z Nemecka

Pracovali ste v Nemecku v akejkoľvek profesii pre nemeckého zamestnávateľa? Boli ste zamestnancom v Nemecku len niekoľko mesiacov a spĺňate podmienky daňovej rezidencie?

Určite si zistite predbežnú výšku nároku na vrátenie daní z Nemecka. Poradenské spoločnosti poskytujú klientom online daňovú kalkulačku zdarma.

O dane z Nemecka môžete žiadať aj v prípade, ak ste sa vrátili naspäť na Slovensko alebo žijete v inej krajine. Ak ste boli v Nemecku za prácou v roku 2020, je najvyšší čas obrátiť sa na profesionálneho poradcu.

Nemecké daňové priznanie a nevyhnutné dokumenty

Prvým dokumentom, ktorý potrebujete pri podaní nemeckého daňového priznania, je nemecké ročné zúčtovanie (po nemecky Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung). Po ukončení kalendárneho roku vám ho vystaví každý zamestnávateľ, pre ktorého ste počas roku pracovali.

Ak vám z rôznych dôvodov chýba, potom môžete použiť poslednú výplatnú pásku od každého zamestnávateľa.

email marketing

Preukázateľné odpočítateľné položky pre nárast vrátených daní

V žiadosti o vrátenie daní z Nemecka je možné uviesť viacero odpočítateľných položiek a daňových bonusov, ktoré zvýšia sumu daňového preplatku.

Príkladom odpočítateľných položiek sú výdavky na ubytovanie v Nemecku, výdavky na zdravotnú starostlivosť, výdavky na životné alebo úrazové poistenie, výdavky na cestovné, ale tiež výdavky na starostlivosť o dieťa.

Dôležité je vedieť, že všetky výdavky, ktoré si uplatníte, musíte preukázateľne zdokladovať.

Osobné vybavenie alebo cestovanie za konzultantmi? To je už našťastie minulosť.

Žiadosť o vrátenie daní z Nemecka si vybavíte z pohodlia domova – pokojne počas vašej poobednej kávy alebo večerného pozerania televízie.

Špeciálne aplikácie vybraných poradenských spoločností umožňujú vyplniť žiadosť a zaslať všetky dokumenty priamo cez váš mobil. Využívajte moderné spôsoby, ako si prilepšiť váš rodinný rozpočet na diaľku. Lebo vy môžete ďalej pracovať v Nemecku a vaše papiere na získanie daňového preplatku sa spracujú a vybavia zo Slovenska.


Foto: elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

Ľupták

Poslanca Ľuptáka napadli v Humennom, v pondelok spochybňoval útok Ruska na nemocnicu v Kyjeve

18.07.2024 21:40, aktualizované: 21:53

Poslanec za SNS Ivan Ševčík a člen strany Národná koalícia informoval, že v Humennom napadli jeho kolegu Pavla Ľuptáka.

Just Stop Oil Protest

Britskí aktivisti si vypočuli bezprecedentný trest za nenásilný protest. Sudca: Ste fanatici

18.07.2024 20:32

Podľa prokurátorky Jocelyn Ledwardovej ekonomické náklady protestu dosiahli najmenej 770 000 libier.

Meloniová

Hanobenie tela. Novinárka si uťahovala z Meloniovej výšky, musí zaplatiť pokutu

18.07.2024 20:15

Právnik šéfky talianskej vlády uviedol, že premiérka akékoľvek odškodné venuje na charitu.

Drogová kriminalita / Drogy /

Pri kontrole okrem občianskeho predložil policajtom aj to, čo nemal. Skončil vo väzení

18.07.2024 18:11

Policajná hliadka spozorovala na Svetlej ulici dve osoby, jedna z nich sa podobala na osobu v pátraní.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 796196x
Priemerná čítanosť článkov: 1461x

Autor blogu