Založ si blog

Vrátenie daní z Nemecka – skúsení odborníci vám pomôžu získať maximum

vratenie dani z holandska

Nepotrebujete poznať nemeckú daňovú legislatívu, nemusíte vedieť perfektne po nemecky. Keď ste pracovali v rokoch 2020 až 2023 v Nemecku na pracovnú zmluvu, zistite si nárok na vrátenie daní z Nemecka. Nech je vaša životná situácia akákoľvek, odborný konzultant na nemecké dane zo Slovenska vám pomôže.

Vrátenie daní z Nemecka – skúsenosti odborníkov na nemecký daňový systém hovoria, že Slováci, ktorí pracovali v Nemecku, si môžu prilepšiť od 703 € do 5 041 €. Celý proces žiadosti o daňový preplatok je jednoduchý a legálny. Ako sa najlepšie pripraviť na úspešné vrátenie daní z Nemecka?

Spôsob zamestnania a vrátenie daní z Nemecka

Pracovali ste v Nemecku v akejkoľvek profesii pre nemeckého zamestnávateľa? Boli ste zamestnancom v Nemecku len niekoľko mesiacov a spĺňate podmienky daňovej rezidencie?

Určite si zistite predbežnú výšku nároku na vrátenie daní z Nemecka. Poradenské spoločnosti poskytujú klientom online daňovú kalkulačku zdarma.

O dane z Nemecka môžete žiadať aj v prípade, ak ste sa vrátili naspäť na Slovensko alebo žijete v inej krajine. Ak ste boli v Nemecku za prácou v roku 2020, je najvyšší čas obrátiť sa na profesionálneho poradcu.

Nemecké daňové priznanie a nevyhnutné dokumenty

Prvým dokumentom, ktorý potrebujete pri podaní nemeckého daňového priznania, je nemecké ročné zúčtovanie (po nemecky Ausdruck der elektronischen Lohnsteuerbescheinigung). Po ukončení kalendárneho roku vám ho vystaví každý zamestnávateľ, pre ktorého ste počas roku pracovali.

Ak vám z rôznych dôvodov chýba, potom môžete použiť poslednú výplatnú pásku od každého zamestnávateľa.

email marketing

Preukázateľné odpočítateľné položky pre nárast vrátených daní

V žiadosti o vrátenie daní z Nemecka je možné uviesť viacero odpočítateľných položiek a daňových bonusov, ktoré zvýšia sumu daňového preplatku.

Príkladom odpočítateľných položiek sú výdavky na ubytovanie v Nemecku, výdavky na zdravotnú starostlivosť, výdavky na životné alebo úrazové poistenie, výdavky na cestovné, ale tiež výdavky na starostlivosť o dieťa.

Dôležité je vedieť, že všetky výdavky, ktoré si uplatníte, musíte preukázateľne zdokladovať.

Osobné vybavenie alebo cestovanie za konzultantmi? To je už našťastie minulosť.

Žiadosť o vrátenie daní z Nemecka si vybavíte z pohodlia domova – pokojne počas vašej poobednej kávy alebo večerného pozerania televízie.

Špeciálne aplikácie vybraných poradenských spoločností umožňujú vyplniť žiadosť a zaslať všetky dokumenty priamo cez váš mobil. Využívajte moderné spôsoby, ako si prilepšiť váš rodinný rozpočet na diaľku. Lebo vy môžete ďalej pracovať v Nemecku a vaše papiere na získanie daňového preplatku sa spracujú a vybavia zo Slovenska.


Foto: elements.envato.com

História a dôležitosť bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci

03.04.2024

Pravidlá bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci prešli dlhú cestu a vyvíjali sa s cieľom zabezpečiť všeobecnú pohodu na pracovisku. Dnes zohráva kľúčovú úlohu pri ochrane zdravia zamestnancov a prevencii nehôd. Pochopenie významu bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a pracovných zdravotných služieb (pzs) je mimoriadne dôležité pre zamestnávateľa aj zamestnancov. [...]

Zabezpečenie práce na lyžiarsku sezónu v Rakúsku

02.04.2024

Keď som prišiel do Rakúska dva týždne pred začiatkom decembra, dúfal som, že budem mať veľkú šancu nájsť si prácu a bývanie. Zavítal som do mesta Mayrhofen, ktoré je obľúbenou zimnou destináciou pre ľudí, ktorí si chcú užiť sneh rovnako ako nočný život. Práca v zahraničí Rakúsko: Rýchlo som zistil, že mesto je až do prvého decembrového víkendu takmer mestom [...]

Ako pripraviť záhradu na novú sezónu?

31.03.2024

Sezóna záhradkárčenia už klope na dvere a práve marec je ideálnym mesiacom na niektoré prípravné práce. Tých môže byť nespočetne veľa v závislosti od toho, čo máte v záhrade vysadené a aké máte na nadchádzajúcu sezónu ciele. Samotná príprava záhrady vám môže zabrať veľa času a preto by ste na všetky tieto činnosti mali pripraviť aj [...]

Sydney

Polícia identifikovala páchateľa útoku v Sydney, trpel duševnou poruchou

14.04.2024 08:24

V nákupnom centre prišlo o život najmenej šesť ľudí.

Ľubomíra Adamčiová, pacientka

Rakovina neznamená smrť. Mne pomohli najbližší, viera a včasná prevencia, hovorí Ľubomíra

14.04.2024 08:00

Správa o onkologickej diagnóze nie je koniec sveta, prízvukuje žena, ktorá s vážnou chorobou bojovala viac ako rok a odvtedy je v remisii.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Rusko tvrdo útočí na Časiv Jar, otvára cestu k významným mestám v Doneckej oblasti

14.04.2024 07:40

Ovládnutie Časiv Jaru by umožnilo ruským vojakom útočiť na ďalšie dôležité mestá v Doneckej oblasti. ISW však rýchle dobytie mesta nepredpokladá.

Irán, Izrael

Izrael: Kto ublíži nám, ublížime jemu. Irán: Ak izraelský režim urobí ďalšiu chybu, budeme tvrdší

14.04.2024 06:20

Na mimoriadnom zasadnutí sa pre iránsky útok na Izrael zíde Bezpečnostná rada OSN. Západ ho odsúdil, Čína či Saudská Arábia vyzývajú na zdržanlivosť.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 521
Celková čítanosť: 721453x
Priemerná čítanosť článkov: 1385x

Autor blogu