Založ si blog

Buďte „in“ – spoznajte blízku budúcnosť e-commerce

umela inteligencia

Turbulentný vývoj technológií, náročné požiadavky zákazníkov a neobmedzené možnosti online prostredia sú výzvou pre dnešné online podnikanie. Faktom je, že svet e-commerce sa prudko rozvíja a prináša neustále nové príležitosti, aby váš obchod prekvital. Aké top trendy zaznamenali online marketéri pre blízku a úspešnú budúcnosť vášho e-shopu?

1. Vynikajúce omnichannel skúsenosti pre vašich zákazníkov

Zákazník si vyberá, či nakúpi v kamennej predajni, v e-shope, alebo na sociálnej sieti. Veľmi mu vyhovuje, keď to môže skombinovať – nakúpi v e-shope, vráti v predajni. Páči sa mu jednotnosť a rovnaká kvalita zážitku na všetkých kanáloch, ktoré ponúka daná značka.

Ak chce obchodník uspieť, ideálnym spôsobom sú omnichannel (viackanálové) možnosti pre klientov.

Platia tu 3 výrazné zásady – flexibilné plnenie (zákazník si vyberie, kde a ako nakúpi), predaj aj na sociálnych sieťach, pohodlie personalizovaného zákazníckeho servisu.

Marketingová agentúra s mnohoročnými skúsenosťami a klientmi vo viacerých krajinách vie veľmi efektívne preniesť aktuálne e-commerce trendy do vášho internetového obchodu.

2. Stále skloňovaná AI robí zázraky aj vo svete e-commerce

Jednoducho povedané, umelá inteligencia (AI) vniesla do elektronického obchodovania revolúciu. Možno rozdelila trh na dve skupiny – tých, ktorí ju milujú a tých, ktorí ju nenávidia. Isté je, že tu zostane.

Čím skôr ju prijmete, tým skôr z nej môžete profitovať. A vo svete e-commerce práve v týchto oblastiach:

– personalizované skúsenosti a odporúčania zákazníkov,

– optimalizácia jednotlivých častí nákupnej cesty zákazníka,

– zdokonalenie stratégie digitálneho marketingu a lepšie oslovenie cieľových skupín.

umela inteligencia

3. Vylaďte váš sociálny obchod

Predaj prostredníctvom sociálnych sietí sa týka predovšetkým mladých generácií a ženie dopredu masívnu angažovanosť. Poskytuje zaujímavejší nákupný zážitok a nákup bez toho, aby sa opustila samotná platforma, čo prirodzene predpokladá jeho ďalší rast.

Ak váš maloobchod ešte nie je na sociálnej sieti, je čas na akciu a využívanie výhod tohto druhu obchodu.

Za základ úspešného sociálneho obchodu možno považovať autentickosť, dizajn UX prispôsobený mobilných zariadeniam a spomínaná bezproblémová viackanálová možnosť obchodu.

K ďalším výrazným trendom e-commerce už pre rok 2024 patrí aj myšlienka opakovanosti a ekologického vnímania, možnosť hlasového vyhľadávania, produktové videá a skvelá optimalizácia e-shopu pre mobilné zariadenia. V centre akejkoľvek úpravy vášho e-shopu stojí otázka: Čo by chcel môj zákazník?

Držte váš internetový predaj vo skvelej kondícii. Postačí niekoľko konzultácií s externým odborníkom na e-commerce, aby váš e-shop dostal nový vietor do plachát a pritiahol klientov, ktorí budú pravidelne nakupovať.


Foto: elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

danko, žiga, fico

Dva mesiace po atentáte: Hlas stráca voličov v prospech Smeru aj PS, SNS upadá a KDH je nad priepasťou

14.07.2024 07:00

Podľa politológa sa dá skonštatovať, že Progresívne Slovensko je lídrom opozície. Ťažké ho však môže mať KDH. Priepasť medzi hnutím a zvyškom opozície môže prehĺbiť aj premiér Robert Fico.

Election 2024, Donald Trump

Svetoví lídri sú šokovaní a odsudzujú atentát na Trumpa

14.07.2024 06:55

Sobotňajší atentát na republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa v americkom štáte Pensylvánia odsúdili viacerí svetoví lídri.

Huguette Bello, Huguette Bellová

Francúzi márne čakajú na nového premiéra. Socialisti zablokovali nominantku komunistov

14.07.2024 06:00

Nový ľudový front síce získal najviac kresiel v Národnom zhromaždení, ale ľavicové strany, ktoré združuje, sa nevedia dohodnúť, koho si vyberú za premiéra.

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy, zastrelil ho ostreľovač

14.07.2024 00:36, aktualizované: 05:27

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 793510x
Priemerná čítanosť článkov: 1456x

Autor blogu