Založ si blog

Vrátenie daní z Nemecka – zohľadnite všetky detaily (3 príklady z praxe)

Žiadosť o vrátenie daní z Nemecka ovplyvňuje mnoho faktorov. Vôbec ich nemusíte poznať, aby ste získali maximum legálneho daňového preplatku. Odborný konzultant zhodnotí adekvátne možnosti a vybaví za vás všetko potrebné. Vedeli ste, že aj tieto položky si môžete uplatniť v nemeckom daňovom priznaní (za istých okolností)?

Ak pracujete v Nemecku, každý rok riešite vrátenie daní z Nemecka. Môžete to urobiť vo vlastnej réžii alebo prenechať celú záležitosť na odbornú poradenskú spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami a vedomosťami nemeckého daňového a sociálneho systému.

Dôležitou výhodou takejto spolupráce je, že expert z praxe pozná detaily a výnimky, ktoré platia pre rôzne daňové bonusy a odpočítateľné položky v rámci daňového priznania. Poznáte tieto možnosti?

dane priznanie z nemecka

Čo vám hovorí Inflationsausgleichspauschale (paušál na zmiernenie inflácie)?

Jedno z opatrení nemeckej spolkovej vlády umožňuje zamestnávateľom dobrovoľne poskytnúť svojim zamestnancom plnenia k zmierneniu inflácie.

Paušál na zmiernenie inflácie (Inflationsausgleichspauschale) môže mať podobu finančných prostriedkov, stravovacích poukážok alebo poukážok na benzín. Podstatnou výhodou je, že je oslobodený od dane a sociálnych odvodov.

O jeho poskytnutí či neposkytnutí a tiež o forme a výške rozhoduje zamestnávateľ.

Pre vás má význam informácia, že táto suma (ak ju zamestnávateľ poskytol) musí byť jasne označená v mzdovom vyúčtovaní a dokumentovaná a tiež správne uvedená v žiadosti o vrátenie daní z Nemecka.

Dostávate v Nemecku Sachbezüge?

Sachbezüge predstavujú zamestnanecké výhody vo forme vecných príjmov. Môže ísť o naturálie či vecné dávky, tovary alebo služby, ktoré zamestnanec dostane bezplatne alebo zlacnene a predstavujú pre neho peňažnú výhodu.

Patria k nim aj zamestnanecké zľavy, vecné dary, poukážky na benzín, poukážky na tovar, vstupenky, stravné lístky, darčeky k narodeninám a jubileám a iné.

Ak využívate benefity zamestnávateľa vo forme Sachbezüge, je dôležité zohľadniť ich pri vrátení daní z Nemecka.

Týkajú sa vás výdavky na opravu auta?

Pokiaľ ste zamestnanec, výdavky na opravu auta sú výlučne súkromné. Situácia sa mení, keď hovoríme o samostatne zárobkovo činnej osobe (SZČO).

V takom prípade si ich môžete uplatniť ako prevádzkové náklady. Samozrejme, existujú aj ďalšie druhy výdavkov na auto, ktoré je možné zohľadniť v nemeckom daňovom priznaní. Opýtajte sa odborného konzultanta.

Spolupráca s expertom pre maximálny výsledok

Ako si zahrniete uvedené položky do vašej žiadosti o vrátenie daní z Nemecka? Odpovede vám poskytne odborník zo Slovenska, aj v prípade, že stále pracujete a máte pobyt v Nemecku.

Komunikácia prostredníctvom mailov a vyplnenie žiadosti pomocou špeciálnej aplikácie zabezpečí, že všetky podklady im zašlete z vášho mobilu a z pohodlia domova.

Každý prípad v rámci služieb pre zamestnancov je individuálny. Každý žiadateľ (aj SZČO) dostane konzultácie a potrebné vysvetlenia s jediným spoločným cieľom. Aby ste získali plnú výšku daňového preplatku z Nemecka, na ktorý máte právny nárok. Váš rodinný rozpočet to len privíta.


Foto: elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

Ľupták

Poslanca Ľuptáka napadli v Humennom, v pondelok spochybňoval útok Ruska na nemocnicu v Kyjeve

18.07.2024 21:40, aktualizované: 21:53

Poslanec za SNS Ivan Ševčík a člen strany Národná koalícia informoval, že v Humennom napadli jeho kolegu Pavla Ľuptáka.

Just Stop Oil Protest

Britskí aktivisti si vypočuli bezprecedentný trest za nenásilný protest. Sudca: Ste fanatici

18.07.2024 20:32

Podľa prokurátorky Jocelyn Ledwardovej ekonomické náklady protestu dosiahli najmenej 770 000 libier.

Meloniová

Hanobenie tela. Novinárka si uťahovala z Meloniovej výšky, musí zaplatiť pokutu

18.07.2024 20:15

Právnik šéfky talianskej vlády uviedol, že premiérka akékoľvek odškodné venuje na charitu.

Drogová kriminalita / Drogy /

Pri kontrole okrem občianskeho predložil policajtom aj to, čo nemal. Skončil vo väzení

18.07.2024 18:11

Policajná hliadka spozorovala na Svetlej ulici dve osoby, jedna z nich sa podobala na osobu v pátraní.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 796194x
Priemerná čítanosť článkov: 1461x

Autor blogu