Založ si blog

Vrátenie daní z Nemecka – zohľadnite všetky detaily (3 príklady z praxe)

Žiadosť o vrátenie daní z Nemecka ovplyvňuje mnoho faktorov. Vôbec ich nemusíte poznať, aby ste získali maximum legálneho daňového preplatku. Odborný konzultant zhodnotí adekvátne možnosti a vybaví za vás všetko potrebné. Vedeli ste, že aj tieto položky si môžete uplatniť v nemeckom daňovom priznaní (za istých okolností)?

Ak pracujete v Nemecku, každý rok riešite vrátenie daní z Nemecka. Môžete to urobiť vo vlastnej réžii alebo prenechať celú záležitosť na odbornú poradenskú spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami a vedomosťami nemeckého daňového a sociálneho systému.

Dôležitou výhodou takejto spolupráce je, že expert z praxe pozná detaily a výnimky, ktoré platia pre rôzne daňové bonusy a odpočítateľné položky v rámci daňového priznania. Poznáte tieto možnosti?

dane priznanie z nemecka

Čo vám hovorí Inflationsausgleichspauschale (paušál na zmiernenie inflácie)?

Jedno z opatrení nemeckej spolkovej vlády umožňuje zamestnávateľom dobrovoľne poskytnúť svojim zamestnancom plnenia k zmierneniu inflácie.

Paušál na zmiernenie inflácie (Inflationsausgleichspauschale) môže mať podobu finančných prostriedkov, stravovacích poukážok alebo poukážok na benzín. Podstatnou výhodou je, že je oslobodený od dane a sociálnych odvodov.

O jeho poskytnutí či neposkytnutí a tiež o forme a výške rozhoduje zamestnávateľ.

Pre vás má význam informácia, že táto suma (ak ju zamestnávateľ poskytol) musí byť jasne označená v mzdovom vyúčtovaní a dokumentovaná a tiež správne uvedená v žiadosti o vrátenie daní z Nemecka.

Dostávate v Nemecku Sachbezüge?

Sachbezüge predstavujú zamestnanecké výhody vo forme vecných príjmov. Môže ísť o naturálie či vecné dávky, tovary alebo služby, ktoré zamestnanec dostane bezplatne alebo zlacnene a predstavujú pre neho peňažnú výhodu.

Patria k nim aj zamestnanecké zľavy, vecné dary, poukážky na benzín, poukážky na tovar, vstupenky, stravné lístky, darčeky k narodeninám a jubileám a iné.

Ak využívate benefity zamestnávateľa vo forme Sachbezüge, je dôležité zohľadniť ich pri vrátení daní z Nemecka.

Týkajú sa vás výdavky na opravu auta?

Pokiaľ ste zamestnanec, výdavky na opravu auta sú výlučne súkromné. Situácia sa mení, keď hovoríme o samostatne zárobkovo činnej osobe (SZČO).

V takom prípade si ich môžete uplatniť ako prevádzkové náklady. Samozrejme, existujú aj ďalšie druhy výdavkov na auto, ktoré je možné zohľadniť v nemeckom daňovom priznaní. Opýtajte sa odborného konzultanta.

Spolupráca s expertom pre maximálny výsledok

Ako si zahrniete uvedené položky do vašej žiadosti o vrátenie daní z Nemecka? Odpovede vám poskytne odborník zo Slovenska, aj v prípade, že stále pracujete a máte pobyt v Nemecku.

Komunikácia prostredníctvom mailov a vyplnenie žiadosti pomocou špeciálnej aplikácie zabezpečí, že všetky podklady im zašlete z vášho mobilu a z pohodlia domova.

Každý prípad v rámci služieb pre zamestnancov je individuálny. Každý žiadateľ (aj SZČO) dostane konzultácie a potrebné vysvetlenia s jediným spoločným cieľom. Aby ste získali plnú výšku daňového preplatku z Nemecka, na ktorý máte právny nárok. Váš rodinný rozpočet to len privíta.


Foto: elements.envato.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

SR voľby2020 parlamentné voľby OĽaNO matovič

Voľby v roku 2020 vyhralo s náskokom OĽANO. Počas vlády chaosu sa vystriedali traja premiéri

29.09.2023 11:30

Pozrite si prehľad volebnej účasti a účasti strán i hnutí od prvých slobodných parlamentných volieb v roku 1994, či pôsobenie vládnych koalícií.

Pakistan, bombový útok

Samovražedný útok na veriacich v Pakistane si vyžiadal 52 mŕtvych

29.09.2023 11:10

Moslimovia na celom svete si v týchto dňoch pripomínajú sviatok narodenia proroka Mohameda.

Vladimir Putin, Trošev, vagnerovci, Jevkurov

Putin formuje nových bojovníkov. Rokoval s bývalým veliteľom vagnerovcov, ktorého Prigožin označoval za zradcu

29.09.2023 10:32, aktualizované: 11:21

Putin rokoval s niekdajším členom vagnerovcov Andrejom Troševom. Vedenie Prigožinových žoldnierov ho dávnejšie označilo za zradcu.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555766x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu