Založ si blog

3 dôležité dôvody, prečo na vrátenie daní z Rakúska s odborníkom

rakusko danove priznanie

Jednou z možností prilepšenia rodinného rozpočtu je požiadanie o vrátenie daní z Rakúska. Samozrejme, platí to pre Slovákov, ktorí pracovali alebo pracujú v Rakúsku. Aby ste získali maximum legálnej sumy, zverte vybavenie žiadosti do rúk profesionálnej poradenskej spoločnosti.

Vo vlastnej réžii alebo pomoc experta

Možno ste na sociálnych sieťach čítali, že rakúske daňové priznanie si môžete podať sami alebo prostredníctvom vášho účtovníka. Určite to možné je.

Máte však aj ďalšiu možnosť. Prenechať vrátenie daní z Rakúska a samotný výpočet daňového preplatku na odborného konzultanta v oblasti daňového a sociálneho systému v Rakúsku.

Samozrejme, táto profesionálna služba je platená, no recenzie mnohých klientov hovoria v ich prospech jasné: Áno. Aké sú hlavné dôvody?

Tip experta: Ak ste pracovali v Rakúsku v roku 2018, do konca roku 2023 máte stále možnosť požiadať o vrátenie daní.

Žiadosť o vrátenie daní z pohodlia domova

Prvou vecou je, že vaša komunikácia je prostredníctvom mailu alebo špeciálnej aplikácie. Informácie a údaje vyplníte priamo tam a tiež prílohy priložíte jednoducho pomocou vášho telefónu a odkiaľkoľvek, napríklad počas vašej poobednej kávy v obývačke.

podat danove priznanie

Dokumenty k vráteniu daní z Rakúska vo vašom mene

Pri podávaní žiadosti o vrátenie daňového preplatku z Rakúska musíte doložiť potrebné dokumenty. Základom je potvrdenie o vašich rakúskych zdaniteľných príjmoch (Lohnzettel).

Zvyčajne vám ho vystaví každý zamestnávateľ, pre ktorého ste v danom roku pracovali.

Druhým dôležitým dokladom je takzvaný formulár Bescheinigung EU/EWR (formulár E9).

Ak spolupracujete s expertmi z praxe, pomôžu vám i s vybavením chýbajúcich dokumentov.

Odpočítateľné bonusy pre zvýšenie daňového preplatku

Sumu vrátených daní si môžete navýšiť aj vďaka odpočítateľným položkám a daňovým bonusom, ktoré platia pre rakúsku daňovú legislatívu.

Patrí sem napríklad príspevok pre samoživiteľa, špecifické daňové bonusy pre rodinu, alebo aj dvojitá domácnosť a príspevok na dochádzanie.

danovy bonus na dieta

Konzultantská spoločnosť rieši temer denne špecifické prípady svojich klientov. Rokmi má dostatok skúseností a vedomostí, aby vám odborne a efektívne pomohla získať maximálnu výšku daní z Rakúska.

Pre vás to, samozrejme, znamená prospešné navýšenie rodinného rozpočtu.


Foto: elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

Huguette Bello, Huguette Bellová

Francúzi márne čakajú na nového premiéra. Socialisti zablokovali nominantku komunistov

14.07.2024 06:00

Nový ľudový front síce získal najviac kresiel v Národnom zhromaždení, ale ľavicové strany, ktoré združuje, sa nevedia dohodnúť, koho si vyberú za premiéra.

Donald Trump

Streľba na Trumpa, agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia. Strelec je mŕtvy

14.07.2024 00:36, aktualizované: 05:27

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky výstrelov, následne zakrvaveného exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 793483x
Priemerná čítanosť článkov: 1456x

Autor blogu