Založ si blog

Plánujete bazén? Poradíme vám, ako perfektne upraviť jeho okolie

Mať na záhrade bazén so sebou prináša množstvo radosti, užijú si ho všetky vekové kategórie a investícia do kvalitného bazéna dokonca zvýši aj hodnotu vášho pozemku. Ak ste sa už pre investíciu do bazéna rozhodli, netreba zabudnúť ani na to, že okolie bazéna je potrebné vhodne upraviť. Prinášame vám niekoľko tipov na materiály, s ktorými docielite atraktívne pôsobiace a najmä bezpečné okolie bazéna.

Výber bazéna konzultujte vždy s odborníkmi

Ak máte záujem o kvalitný a plnohodnotný bazén, je to investícia ako akákoľvek iná a tak by ste mali k výberu aj pristupovať. Okrem toho, že si spravíte vlastný prieskum, oplatí sa osloviť aj odborníkov, ktorí vás môžu správne nasmerovať. Neraz totiž nejde iba o výber samotného bazénu, ale aj spôsob jeho montáže a zasadenia do okolitého prostredia. Bazén by doň mal dokonale zapadnúť, čím si do budúcnosti ušetríte množstvo starostí.

realizacia bazenov bratislava
Realizácia bazénov v Bratislave bazenservis.sk

Rôzne typy bazénov si vyžadujú aj rôzne prístupy k samotnej výstavbe. Nie je totiž jedno či si vyberiete klasický fóliový bazén, alebo uprednostníte skôr keramický bazén. Ak ani po dlhom pátraní stále neviete, čo bude pre vás tým správnym riešením, vyhľadajte vo vašom okolí niekoho, kto sa na váš pozemok príde pozrieť a výber bazéna s vami odkonzultuje. Odporúčame v tomto smere vyberať podľa miesta bydliska, napríklad rodinné bazény Bratislava, a rýchlo zistíte, na koho sa môžete obrátiť. Konzultáciu pred výberom bazéna a súvisiacich riešení poskytuje napríklad aj Bazénservis.

Dláždené okolie bazéna

Dostávame sa už k návrhu bezprostredného okolia bazéna. To by malo byť nielen vizuálne atraktívne, ale predovšetkým bezpečné. Okrem toho je potrebné vybrať materiál schopný dlhodobo odolávať vode, keďže tej bude v okolí bazéna požehnane. Pri výbere materiálu sú väčšinou prvou voľbou rôzne dlaždice. Ich výhodou je vysoká odolnosť a široký výber z rôznych farieb a materiálov. Problém môže nastať ak sa na dlaždice dostane voda, pretože sa ľahko môžu zmeniť na nebezpečné klzisko. Aj v tomto smere však existujú účinné riešenia.

Prečítajte si tiež: Ako zabezpečiť bezpečnú prevádzku frekvenčného meniča na čerpadlo

Dobrou voľbou do okolia bazénu môže byť veľkoformátová betónová dlažba s protišmykovou úpravou. Treba však myslieť na to, že tento materiál si vyžaduje precíznu úpravu podložia, aby bolo schopné odolávať hmotnosti dlaždíc a aby ho neznehodnotila voda. V okolí bazénov sa stále zvykne využívať aj kvalitná zámková dlažba, hoci zďaleka nejde o ideálne riešenie. V tomto prípade je pomerne náročná na čistenie a problematické môžu byť aj škáry vyplnené pieskom.

zamkova dlazba k bazenu
Zámková dlažba k bazénu stavebniny-stavplot.sk

Ak sa rozhodnete pre kvalitnú dlažbu do okolia bazéna, nechajte si poradiť s návrhom a vhodnými povrchovými úpravami na tento účel, napríklad od odborníkov zo Stavplot.

Drevo k bazénu? Radšej drevoplast!

Zaujímavou alternatívou k dláždenému okoliu bazéna je drevo. Tento prírodný materiál však v sebe skrýva niekoľko nástrah. Vyžaduje si pravidelnú starostlivosť a napokon ani tá nie je zárukou dlhej životnosti. Drevo je náchylné pri dlhodobom pôsobení chemicky upravenej vody, ohrozujú ho škodcovia a pri prechádzaní naboso sa nikdy nedá vylúčiť zabodnutie triesky.

Ak by ste po dreve predsa len túžili, siahnuť môžete po tzv. drevoplaste. Ide o kompozitný materiál, ktorý v sebe kombinuje výhody dreva a plastu. Do okolia bazénov je možné inštalovať wpc terasové dosky, ktoré vynikajú svojou odolnosťou a na prvý pohľad ich od prírodného dreva prakticky ani nerozoznáte. WPC dosky sú v mnohých prípadoch tou najlepšou voľbou, a to ako z pohľadu ceny, tak aj úžitkových vlastností. Príklady využitia drevoplastových dosiek v okolí bazénov si môžete pozrieť medzi realizáciami spoločnosti AYYA SALMET a načerpať v tomto smere inšpiráciu.

terasa k bazenu
Terasové dosky k bazénu wpcterasa.sk

Zdroj: bazenservis.sk, stavebniny-stavplot.sk, wpcterasa.sk

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Božena 5, odmínovací systém, Way Industries, Krupina

Slovenské odmínovacie stroje Božena 5 zachraňujú životy na Ukrajine

29.09.2023 13:00

Slovenské odmínovacie systémy Božena 5 sú v akcii v Chersonskej oblasti. Ukrajina je aktuálne najviac zamínovanou krajinou na svete.

Ploštica domáca

Pozor, invázia ploštíc. Zamorená je desatina francúzskych domácností, našli sa aj v MHD

29.09.2023 12:39

Parížska radnica chce, aby bolo riziko zamorenia plošticami zahrnuté do zmluvy o poistení domácností.

karabach

Z Náhorného Karabachu odišli skoro tri štvrtiny jeho arménskych obyvateľov

29.09.2023 12:06

Obyvatelia majú strach z prenasledovania a etnických čistiek napriek vyhláseniam z Baku, ktoré sľubuje rešpektovať ich práva.

karabach

Po výbuchu skladu s pohonnými hmotami v Karabachu je už 170 obetí

29.09.2023 11:31

K explózii došlo v pondelok neďaleko karabašského hlavného mesta Stepanakert.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555845x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu