Založ si blog

Maximalizujte zábavu: 5 skvelých tipov na využitie času

dlhe zimne vecery

Zhrnuli sme pre vás 5 praktických tipov, ako si užiť večer v domácom prostredí, a rozhodne nezostaneme iba pri čítaní knižiek. 

Zapojte svoju kreativitu a naučte sa niečo nové

Ak preferujte skôr aktívny relax, tak práve tento tip je presne pre vás. Zamyslite sa nad tým, čo ste sa už dávnejšie kedysi chceli naučiť, prípadne činnosť, v ktorej by ste sa chceli zdokonaliť. V prípade, že hľadáte chvíľkové rozptýlenie, naučte sa napríklad skladať rubikovu kocku, prípadne jej modernejšie a zložitejšie variácie. Pri skladaní rubikovej kocky či riešení iných hlavolamov samozrejme nemusíte skončiť, dlhé zimné večery sú ako stvorené na nadobudnutie nových znalostí a ľahko môžete v sebe odhaliť skrytý talent, hoci aj na vedenie účtovníctva

ucenie sa uctovnictva

Pokojne tento čas využite aj ako prípravu na blízku budúcnosť. V prípade, že už viete, kam sa vyberiete v lete na cesty, môžete sa prihlásiť na online jazykový kurz, aby ste sa mohli lepšie dohovoriť a zažiť autenticitu danej krajiny. V prípade, že vás cesty nelákajú a naozaj radšej sedíte doma za počítačom, tak namiesto hrania hier sa skúste naučiť, ako sa robí tvorba web stránok a možno práve v tomto smere objavíte svoje ďalšie uplatnenie. 

Nájdite si čas na menšie prerábky a vylepšenia

Večery nemusíte venovať iba vylepšovaniu seba a svojich znalostí, ale aj vášho bezprostredného okolia. Hoci sa hovorí, že zima na prerábanie bytu nie je úplne najvhodnejším obdobím, nie je to celkom tak. Niečo malé určite zvládnete aj svojpomocne. Môžete sa pustiť do úplných drobností, ktoré vás v bežnom živote trochu otravujú, no nie natoľko, aby ste ich okamžite vyriešili. 

Čo tým myslíme? Napríklad občas neposlúchajúci vypínač, vŕzgajúce pánty dverí, krivo zavesené obrazy či kľučky, ktoré už zďaleka nefungujú tak, ako predtým. V každom byte sa takýchto drobností dá hravo napočítať aj na prsty dvoch rúk. Keď už budete mať všetko tip top, nezabudnite si urobiť aj radosť a osviežiť vnútorný priestor nejakou dekoráciou alebo novým nábytkom. Inšpiráciou môže byť v tomto smere udržateľný nábytok Prostoria

rekonstrukcia domu

Naplánujete si upgrade vašej záhrady

Ak neviete kde začať, tak vyskúšajte Living Gardens Bratislava, kde nájdete päticu jedinečných záhrad pripravených tak, aby naplno využili potenciál dostupného priestoru. A nech by aj vaša záhrada bola typovo odlišná, ich pestrosťou a materiálovo-technologickým vyhotovením sa určite inšpirujete. 

Dobehnite filmy, ktoré ste si nestíhali pozrieť

Poznáte to, ako si po každodenných aktivitách konečne sadnete pred televízor, no namiesto toho, aby ste dopozerali celý film, tak už po 20 minútach spíte?

pozeranie tv

Využite čas na hudobné objavy

Nuž a ak vás už filmy omrzia, prípadne nepatríte medzi fanúšikov filmárskeho umenia, tak zimné večery môžete naplno využiť na rôzne hudobné objavy. Za týmto účelom využite niektorú zo streamovacích služieb, ktorá vám na základe toho, čo sa vám páči, pomôže objaviť nové kúsky. Okrem toho oceníte aj kvalitný hi-fi reproduktor, s ktorým si novoobjavenú hudbu dosýta vychutnáte. Ak by ste sa predsa len nudili, zavolajte si návštevu, prípadne členov rodiny a oprášte niektorú zo spoločenských hier. Sami by ste neverili, aká to môže byť zábava, a nech už by bola za oknami akákoľvek víchrica či metelica, vám to vôbec nemusí prekážať. 

Foto: elements.envato.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Vladimir Putin, Trošev, vagnerovci, Jevkurov

Putin formuje nových bojovníkov. Rokoval s bývalým veliteľom vagnerovcov, ktorého Prigožin označoval za zradcu

29.09.2023 10:32

Putin rokoval s niekdajším členom vagnerovcov Andrejom Troševom. Vedenie Prigožinovych žoldnierov ho dávnejšie označilo za zradcu.

branisko, tunel, nehoda

Pre vážnu dopravnú nehodu je uzavretý tunel Branisko

29.09.2023 10:22

V tuneli došlo k čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel.

Švédsko, násilie, Uppsala

Švédsky premiér si po vlne násilia predvolal vedenie armády i polície: Budeme na gangy poľovať

29.09.2023 06:37

Švédsky premiér Ulf Kristersson si predvolal vedenie tamojšej armády i polície v snahe zastaviť vyčíňanie kriminálnych gangov

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555716x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu