Založ si blog

Chystáte sa pracovať v zahraničí? Zistite si o pracovnej kultúre čo najviac!

ist za pracou do zahranicia

Pracovná kultúra a morálka je zaujímavou témou pre každého, kto sa rozhodne pracovať v zahraničí. Pomocou nej vytušíte, aké zvyklosti panujú v pracovných vzťahoch a čo môže očakávať. Na strane druhej, táto téma je často spojená až s prílišným generalizovaním, preto treba brať podobné informácie vždy s určitou rezervou. V každom prípade ale platí, že skôr ako si začnete hľadať prácu v zahraničí, mali by ste si o tamojšej kultúre na pracoviskách zistiť čo najviac. 

Pracovná kultúra naprieč Európou

Pre našinca bude najzaujímavejší pracovný trh v jednotlivých európskych krajinách, a to predovšetkým od Veľkej Británie, cez severské krajiny, Nemecko a napokon Rakúsko. 

Veľa našincov odchádza za prácou aj do Českej republiky, no tu prakticky o kultúrnych rozdieloch ani nemožno hovoriť. Oproti tomu, v Nemecku je už pracovná kultúra o niečo odlišná. Obvykle si držia odstup, neradi preberajú súkromné témy a sú veľmi sústredení na prácu a výkonnosť. Hovorí sa, že nadovšetko si ctia presnosť a tak si na toto musíte dávať pozor nielen, ak odídete pracovať ako zdravotná sestra Nemecko, ale aj na akejkoľvek inej pozícii. 

V USA sa pracuje naozaj dlho

Výhodou, prečo si hľadať zamestnanie v rámci Európy sú aj podobné zákony, a to najmä čo sa týka spoločného európskeho trhu. Jednoduchšie je to aj s uznávaním kvalifikácií, ak si porovnáme pracovnú pozíciu zdravotná sestra Rakúsko a rovnakú pozíciu v USA. Zmeny pochopiteľne zďaleka nespočívajú iba v rozdielnych zákonoch, potrebe pracovných víz a kvalifikačných požiadavkách na jednotlivé profesie. 

praca v usa

Rozdielna je aj pracovná kultúra, ktorej najmä vo väčších korporáciách dominuje maximálny dôraz na výkonnosť a pracovitosť. Zostávať v práci dlhšie a brať si iba dovolenku v nevyhnutných prípadoch nie je ničím výnimočným. Na druhej strane, kariérne sa môžete presadiť aj s nie úplne dokonalou angličtinou. 

…extrémy v Japonsku

Pre porovnanie nazrime aj do Ázie, konkrétne do Japonska, ktoré je úplne odlišné aj pracovnou kultúrou. Tu je totiž typický maximálny dôraz na pracovnú výkonnosť a mnohí zamestnanci pracujú na hranici svojich fyzických a psychických možností. Počet workoholikov a bohužiaľ aj samovrážd, ktorých priamou príčinou je vyhorenie či zlyhanie v práci, sa v Japonsku dlhodobo držia na vysokých hodnotách. 


Foto: elements.envato.com

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496394x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu