Založ si blog

Chystáte sa pracovať v zahraničí? Zistite si o pracovnej kultúre čo najviac!

ist za pracou do zahranicia

Pracovná kultúra a morálka je zaujímavou témou pre každého, kto sa rozhodne pracovať v zahraničí. Pomocou nej vytušíte, aké zvyklosti panujú v pracovných vzťahoch a čo môže očakávať. Na strane druhej, táto téma je často spojená až s prílišným generalizovaním, preto treba brať podobné informácie vždy s určitou rezervou. V každom prípade ale platí, že skôr ako si začnete hľadať prácu v zahraničí, mali by ste si o tamojšej kultúre na pracoviskách zistiť čo najviac. 

Pracovná kultúra naprieč Európou

Pre našinca bude najzaujímavejší pracovný trh v jednotlivých európskych krajinách, a to predovšetkým od Veľkej Británie, cez severské krajiny, Nemecko a napokon Rakúsko. 

Veľa našincov odchádza za prácou aj do Českej republiky, no tu prakticky o kultúrnych rozdieloch ani nemožno hovoriť. Oproti tomu, v Nemecku je už pracovná kultúra o niečo odlišná. Obvykle si držia odstup, neradi preberajú súkromné témy a sú veľmi sústredení na prácu a výkonnosť. Hovorí sa, že nadovšetko si ctia presnosť a tak si na toto musíte dávať pozor nielen, ak odídete pracovať ako zdravotná sestra Nemecko, ale aj na akejkoľvek inej pozícii. 

V USA sa pracuje naozaj dlho

Výhodou, prečo si hľadať zamestnanie v rámci Európy sú aj podobné zákony, a to najmä čo sa týka spoločného európskeho trhu. Jednoduchšie je to aj s uznávaním kvalifikácií, ak si porovnáme pracovnú pozíciu zdravotná sestra Rakúsko a rovnakú pozíciu v USA. Zmeny pochopiteľne zďaleka nespočívajú iba v rozdielnych zákonoch, potrebe pracovných víz a kvalifikačných požiadavkách na jednotlivé profesie. 

praca v usa

Rozdielna je aj pracovná kultúra, ktorej najmä vo väčších korporáciách dominuje maximálny dôraz na výkonnosť a pracovitosť. Zostávať v práci dlhšie a brať si iba dovolenku v nevyhnutných prípadoch nie je ničím výnimočným. Na druhej strane, kariérne sa môžete presadiť aj s nie úplne dokonalou angličtinou. 

…extrémy v Japonsku

Pre porovnanie nazrime aj do Ázie, konkrétne do Japonska, ktoré je úplne odlišné aj pracovnou kultúrou. Tu je totiž typický maximálny dôraz na pracovnú výkonnosť a mnohí zamestnanci pracujú na hranici svojich fyzických a psychických možností. Počet workoholikov a bohužiaľ aj samovrážd, ktorých priamou príčinou je vyhorenie či zlyhanie v práci, sa v Japonsku dlhodobo držia na vysokých hodnotách. 


Foto: elements.envato.com

Nezastaviteľné inovácie – aké trendy musia sledovať stavebné firmy dnes?

27.05.2024

Rozhodli ste sa pre stavbu rodinného domu? Zvažujete výber stavebnej firmy, ktorá vám dom postaví? Stavebný priemysel prechádza v súčasnosti rýchlym vývojom, ktorý ovplyvňuje rastúci záujem o životné prostredie, technologický pokrok a špecifické predstavy zákazníkov. Čo si preverte skôr, ako podpíšete zmluvu o spolupráci? Čo by mala ponúkať moderná stavebná firma?

Kontakt na dobrého kúrenára je vždy veľkou výhodou – máte ho?

26.05.2024

V chladných mesiacoch roka je fungujúce kúrenie základným pilierom pohodlného bývania. Poznáte ten pocit, keď sa uprostred zimy pokazí kúrenie? Chladný vzduch vás obklopuje, zúfalo hľadáte príčinu a riešenie. Vtedy si uvedomíte, aký dôležitý je kontakt na spoľahlivého kúrenára. V akých ďalších situáciách oceníte prácu "hrdinu v montérkach"?

Zanedbávate čistenie potrubí vo vašej firme? Môže vás to stáť viac, než si myslíte

25.05.2024

Profesionálne čistenie potrubí a kanalizácie sa väčšine ľudí spája s domácnosťou - upchatý drez, sprcha alebo toaleta. Služby čistenia potrubí a krtkovania sú však kľúčové i pre miesta a prevádzky, ktoré dennodenne navštevujeme. V mnohých prípadoch sa zanedbáva prevencia a riešia sa iba vzniknuté problémy. Prečo si dávať pozor a pravidelne čistiť kanalizačné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 755123x
Priemerná čítanosť článkov: 1425x

Autor blogu