Založ si blog

Kanalizačnú prípojku si môžete postaviť aj svojpomocne: na tieto chyby ale pozor!

instalacia kanalizacnej pripojky

Zdá sa vám, že ceny stavebných prác presahujú únosnú úroveň a máte pocit, že minimálne rovnako dobre by ste ich zvládli svojpomocne? Nič nebráni tomu, aby zobrali veci do vlastných rúk, pričom práve stavba kanalizačnej prípojky patrí medzi tie, ktoré hravo zvládne každý šikovnejší kutil. Poradíme, akým chybám sa vyvarovať. 

Skôr ako zahájite práce, všetko si dôkladne naplánujte a pripravte si potrebné náradie. Pri novostavbách je realizácia kanalizačnej prípojky a všetky jej parametre súčasťou projektu. V takom prípade je situácia jednoduchšia, pretože presne viete, čo všetko budete potrebovať a aký postup zvoliť. Či budete postupovať podľa projektu, alebo univerzálnych zásad, sú chyby, ktorých sa treba vyvarovať. 

Neuponáhľajte sa

Spravidla najzdĺhavejšou fázou budovania kanalizačnej prípojky sú výkopové práce. Vyhraďte si preto dostatok času, prípadne si zapožičajte minibager, s ktorým to celé pôjde ešte rýchlejšie. Pred prvým výkopom si nezabudnite preveriť, či trase budúceho potrubia niečo nestojí v ceste.  

Nedostatočný výkop a nesprávne vyhotovenie lôžka

Pri výkope si treba ustrážiť rozmery a tiež dodržanie minimálneho sklonu pre daný typ kanalizácia. Častou chybou je tiež nesprávne vyhotovenie pieskového lôžka, ktoré by rúry malo ryť po všetkých stranách. V prípade, že rúry nebudú dostatočne chránené, hrozí ich prerazenie kameňmi či poškodenie od prerastajúcich koreňov, čo sú problémy, ktoré už bežné krtkovanie v Pezinku nevyrieši. 

vykop na kanalizaciu

Na potrubí sa šetriť nevyplatí

Potrubie síce po zasypaní neuvidíte, čo však nie je dôvod, aby ste na ňom šetrili. Práve naopak, akékoľvek opravy v budúcnosti môžu byť poriadne drahé a platí, že lacné potrubie je spravidla aj menej odolné. Podľa rovnakých zásad vyberajte aj tvarovky, ako sú odbočky, spojky a kolená, pričom dávajte zvlášť pozor na dodržanie uhlov a správneho utesnenia. Profesionálne čistenie kanalizácie a krtkovanie Pezinok síce dokáže takmer zázraky, ale konštrukčné nedostatky jednoducho nijak nevyrieši. 

Na záver len zdôraznime, že svojpomocná stavba kanalizácie má mnohé ďalšie aspekty, pričom je potrebné dodržať normu STN 75 6101 pre gravitačné kanalizačné systémy mimo budov. 


Foto: elements.envato.com

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

izrael, gaza, rafah

Izrael zintenzívnil operácie v Rafahu a bombardovanie Pásma Gazy

21.06.2024 13:24

Mesto prežíva humanitárnu katastrofu a ľudia kvôli izraelskému bombardovaniu umierajú vo vnútri svojich stanov, povedal starosta.

Martin Schmarz

Škandál v priamom prenose. Česká televízna stanica potrestala svojho zúrivého komentátora. Komu vynadal?

21.06.2024 13:00

Politický komentátor vykrikoval a nadával, moderátorka ho nedokázala utíšiť. Rozbuškou sa stala debata o zásahu polície proti masovému vrahovi.

ukrajina, eú

Členské štáty EÚ sa dohodli na začatí prístupových rokovaní s Ukrajinou a Moldavskom

21.06.2024 12:23, aktualizované: 13:27

Ministri krajín EÚ začnú rokovania v Luxemburgu v utorok popoludní.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773705x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu