Založ si blog

Kanalizačnú prípojku si môžete postaviť aj svojpomocne: na tieto chyby ale pozor!

instalacia kanalizacnej pripojky

Zdá sa vám, že ceny stavebných prác presahujú únosnú úroveň a máte pocit, že minimálne rovnako dobre by ste ich zvládli svojpomocne? Nič nebráni tomu, aby zobrali veci do vlastných rúk, pričom práve stavba kanalizačnej prípojky patrí medzi tie, ktoré hravo zvládne každý šikovnejší kutil. Poradíme, akým chybám sa vyvarovať. 

Skôr ako zahájite práce, všetko si dôkladne naplánujte a pripravte si potrebné náradie. Pri novostavbách je realizácia kanalizačnej prípojky a všetky jej parametre súčasťou projektu. V takom prípade je situácia jednoduchšia, pretože presne viete, čo všetko budete potrebovať a aký postup zvoliť. Či budete postupovať podľa projektu, alebo univerzálnych zásad, sú chyby, ktorých sa treba vyvarovať. 

Neuponáhľajte sa

Spravidla najzdĺhavejšou fázou budovania kanalizačnej prípojky sú výkopové práce. Vyhraďte si preto dostatok času, prípadne si zapožičajte minibager, s ktorým to celé pôjde ešte rýchlejšie. Pred prvým výkopom si nezabudnite preveriť, či trase budúceho potrubia niečo nestojí v ceste.  

Nedostatočný výkop a nesprávne vyhotovenie lôžka

Pri výkope si treba ustrážiť rozmery a tiež dodržanie minimálneho sklonu pre daný typ kanalizácia. Častou chybou je tiež nesprávne vyhotovenie pieskového lôžka, ktoré by rúry malo ryť po všetkých stranách. V prípade, že rúry nebudú dostatočne chránené, hrozí ich prerazenie kameňmi či poškodenie od prerastajúcich koreňov, čo sú problémy, ktoré už bežné krtkovanie v Pezinku nevyrieši. 

vykop na kanalizaciu

Na potrubí sa šetriť nevyplatí

Potrubie síce po zasypaní neuvidíte, čo však nie je dôvod, aby ste na ňom šetrili. Práve naopak, akékoľvek opravy v budúcnosti môžu byť poriadne drahé a platí, že lacné potrubie je spravidla aj menej odolné. Podľa rovnakých zásad vyberajte aj tvarovky, ako sú odbočky, spojky a kolená, pričom dávajte zvlášť pozor na dodržanie uhlov a správneho utesnenia. Profesionálne čistenie kanalizácie a krtkovanie Pezinok síce dokáže takmer zázraky, ale konštrukčné nedostatky jednoducho nijak nevyrieši. 

Na záver len zdôraznime, že svojpomocná stavba kanalizácie má mnohé ďalšie aspekty, pričom je potrebné dodržať normu STN 75 6101 pre gravitačné kanalizačné systémy mimo budov. 


Foto: elements.envato.com

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496434x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu