Založ si blog

Hľadáte netradičné spôsoby prenocovania? Tieto tipy stoja za vyskúšanie!

netradicne sposoby nocovania

Nudia vás už stiesnené hostely a lepšie hotely sú mimo vášho cestovateľského rozpočtu? Vo svete sú trendom netradičné miesta na prenocovanie, ktoré dokážu byť samé o sebe špeciálnym a nezabudnuteľným zážitkom. Počuli ste napríklad o spaní medzi stohmi slamy, v atómovom kryte, alebo alternatívnom využití pre hodinový hotel

Zážitkové hotely, v ktorých plníte úlohy

Náš výber začíname najhorúcejším trendom, a tým sú tzv. zážitkové hotely. Ako už samotný názov napovedá, neprídete sem iba za nocľahom, ale hneď po vstupe zistíte, že je tu všetko akési iné. Izby vyzerajú ako naaranžované scény z filmu, až na to, že hlavnú úlohu si tu zahráte vy a prípadne aj váš spolubývajúci. V izbách sú väčšinou tablety, prostredníctvom ktorých úlohy dostávate a následne sledujete svoj progres. Stačí si vyhľadať zážitkový hotel v lokalite, do ktorej sa chystáte a o netradičný zážitkom máte postarané. 

Na cestách pomôže aj hodinový hotel

Hodinové hotely nemusia slúžiť iba pre milenecké páry, aby získali trošku súkromia. Čoraz častejšie ich využívajú aj obchodní cestujúci, ktorí si len potrebujú niekam odložiť veci a na chvíľu oddýchnuť, prípadne všetci, ktorým by sa bežná noc v hoteli finančne neoplatila. Pozrite si, za aké ceny môžete hodinový hotel BA využiť a zistite, že v cene je výrazne viac len samotná izba.  

prespat v hodinovom hotely

Noc v atómovom kryte

Atómový kryt neslúži iba pri mimoriadnych situáciách. Môžete sa v ňom aj ubytovať! Po Európe vzniká čoraz viac prerobených atómových krytov, ktoré umožňujú zážitkové prenocovanie aj so zaujímavými rekvizitami. 

Prenocujte na farme

Ak viac ako po ruchu veľkomesta túžite po spojení s prírodou, vyberte sa na niektorú zo zážitkových fariem. Nielenže si budete mať možnosť vyskúšať život farmára so všetkým, čo k tomu patrí, ale v niektorých dokonca máte možnosť prespať v špeciálne spracovaných domčekoch zo slamy. Už samotná noc v skromnom slamenom príbytku pod hviezdami je zárukou neobyčajného zážitku ako vystrihnutého z čias dávno minulých.  

spanie pod holym nebom

Foto: elements.envato.com

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496436x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu