Založ si blog

SEO: Blogovanie s long-tail kľúčovými slovami

dobra seo strategia

Hoci už možno viete, že prieskum kľúčových slov je dôležitou súčasťou získavania nových zákazníkov online, možno neviete, ako ich efektívne používať. Publikovanie blogových príspevkov je len jednou malou časťou veľkej skladačky SEO blogovania. Keď zistíte, ako do nich správne začleniť kľúčové slová, získate lepšie hodnotenie a prilákate na svoju stránku viac potencionálnych zákazníkov.

Zoznámte sa s long-tail kľúčovými slovami

Long-tail kľúčové slová sú frázy, ktoré sa zvyčajne skladajú z troch až štyroch slov, ktoré potenciálny zákazník zadá do vyhľadávacieho riadku vo vyhľadávači. Povedzme, že vlastníte súkromnú dentálnu kliniku. Používatelia by mohli hľadať dopyty ako „dentálna klinika Bratislava“ alebo jednoducho „dentálna klinika“. Ak však hľadajú už konkrétnu službu zadajú napríklad „záchovná stomatológia Bratislava“ alebo „bielenie zubov lacno BA“. 

Je dobré sa zamerať na konkrétnejšie kľúčové slová, pretože tie používajú zákazníci, keď presne vedia, čo hľadajú a sú rozhodnutí si za službu alebo produkt aj zaplatiť.

Určite netreba tieto slová bezhlavo pchať do každého príspevku. V každom článku sa zamerajte na jedno alebo dve kľúčové slová. Ak v jednom článku použijete príliš veľa kľúčových slov, váš príspevok bude pre vyhľadávače vyzerať „spamovo“ a poškodí vaše šance na dobré umiestnenie. 

Ako nájsť správne long-tail kľúčové slová?

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako nájsť dlhé kľúčové slová, je vybrať konkrétne kľúčové slovo, na ktoré by ste sa chceli v článku na blogu zamerať, a zadať ho do vyhľadávacieho riadku Google. Keď tak urobíte, počas písania sa zobrazia návrhy dlhých kľúčových slov. Takéto návrhy sa zobrazia po zadaní slovného spojenia zdravotnícky asistent:

google našepkavač

Long-tail kľúčovým slovom by mohol byť výraz spojený s inou lokalitou ako „zdravotnícky asistent Nemecko“. Podľa nich potom zostavte blogový príspevok.

Používanie long-tail kľúčových slov v nadpisoch

Je dobré začleniť long-tail kľúčové slová do nadpisov blogových príspevkov. Nie je to však nevyhnutnosť. No pútavý názov príspevku, ktorý je zároveň vhodný pre SEO, podnieti zákazníka, aby klikol na vašu webovú stránku.

Po napísaní kreatívneho názvu príspevku je čas efektívne použiť kľúčové slová v obsahu blogu. V ideálnom prípade ich treba začleniť do jadra príspevku, ale aj do podnadpisov. Ľudia zvyčajne najprv prelistujú články, aby zistili, či s nimi obsah môže rezonovať. Ak však potenciálny zákazník nenájde, čo hľadá, opustí vašu stránku.

Povedzme, že píšete príspevok na svoj blog „Potlač na tričká: 5 najlepších metód“. Vaše hlavné kľúčové slovo bude „potlač na tričká“, ale odporúčame nájsť aj jedno alebo dve ďalšie kľúčové slová, ktoré použijete v podnadpisoch.


Foto: elements.envato.com

Ako podporiť výkon a spokojnosť zamestnanca pracovným prostredím – tipy, ktoré fungujú

20.05.2024

Chcete výkonných a spokojných zamestnancov? Vytvorte im pracovné prostredie, kde sa budú dobre cítiť a vnímať oporu pri riešení (nielen) pracovných povinností. Vyskúšajte overené možnosti, ktoré permanentne platia, keď chcete v práci stretávať vysmiatych, zanietených a aktívnych ľudí.

Rozvod a peniaze pre deti: Ako sa vyznať vo výživnom?

19.05.2024

Rozvod je náročná životná udalosť, ktorá je plná emócií, ťažkých rozhodnutí a prináša so sebou mnoho otázok. Na jednej strane spracovávame vlastné pocity a zároveň sa vynárajú otázniky ohľadom budúcnosti detí a výživného. Čo je dôležité pri riešení výživného pre vaše dieťa?

História a dôležitosť bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci

03.04.2024

Pravidlá bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci prešli dlhú cestu a vyvíjali sa s cieľom zabezpečiť všeobecnú pohodu na pracovisku. Dnes zohráva kľúčovú úlohu pri ochrane zdravia zamestnancov a prevencii nehôd. Pochopenie významu bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a pracovných zdravotných služieb (pzs) je mimoriadne dôležité pre zamestnávateľa aj zamestnancov. [...]

SAS, Liberálny dom

SaS pripravuje trestné oznámenie: množiace sa vyhrážky prekračujú hranice

20.05.2024 22:13

Vyhrážky sa už neobjavujú len na sociálnych sieťach, ale aj formou listov, ktoré chodia aj ich rodinným príslušníkom, upozornila Kolíková.

blesk. búrka

Po zásahu blesku museli v Drážďanoch dvoch ľudí oživovať, zranených je desať

20.05.2024 21:47

Blesk zasiahol trávnatú oblasť pri Labe neďaleko centra saskej metropoly.

Europarlament / Europoslanci /

Voľby do europarlamentu by vyhrali progresívci pred Smerom a Hlasom, ukázal prieskum

20.05.2024 20:13

Pätnásť mandátov by si rozdelilo sedem strán.

Assange

Assange sa môže odvolať proti vydaniu do USA, rozhodol súd

20.05.2024 19:37

Ak by sudcovia rozhodli v prospech vydania, Assangeove právne možnosti v Británii by sa vyčerpali.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 523
Celková čítanosť: 747853x
Priemerná čítanosť článkov: 1430x

Autor blogu