Založ si blog

SEO: Blogovanie s long-tail kľúčovými slovami

dobra seo strategia

Hoci už možno viete, že prieskum kľúčových slov je dôležitou súčasťou získavania nových zákazníkov online, možno neviete, ako ich efektívne používať. Publikovanie blogových príspevkov je len jednou malou časťou veľkej skladačky SEO blogovania. Keď zistíte, ako do nich správne začleniť kľúčové slová, získate lepšie hodnotenie a prilákate na svoju stránku viac potencionálnych zákazníkov.

Zoznámte sa s long-tail kľúčovými slovami

Long-tail kľúčové slová sú frázy, ktoré sa zvyčajne skladajú z troch až štyroch slov, ktoré potenciálny zákazník zadá do vyhľadávacieho riadku vo vyhľadávači. Povedzme, že vlastníte súkromnú dentálnu kliniku. Používatelia by mohli hľadať dopyty ako „dentálna klinika Bratislava“ alebo jednoducho „dentálna klinika“. Ak však hľadajú už konkrétnu službu zadajú napríklad „záchovná stomatológia Bratislava“ alebo „bielenie zubov lacno BA“. 

Je dobré sa zamerať na konkrétnejšie kľúčové slová, pretože tie používajú zákazníci, keď presne vedia, čo hľadajú a sú rozhodnutí si za službu alebo produkt aj zaplatiť.

Určite netreba tieto slová bezhlavo pchať do každého príspevku. V každom článku sa zamerajte na jedno alebo dve kľúčové slová. Ak v jednom článku použijete príliš veľa kľúčových slov, váš príspevok bude pre vyhľadávače vyzerať „spamovo“ a poškodí vaše šance na dobré umiestnenie. 

Ako nájsť správne long-tail kľúčové slová?

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako nájsť dlhé kľúčové slová, je vybrať konkrétne kľúčové slovo, na ktoré by ste sa chceli v článku na blogu zamerať, a zadať ho do vyhľadávacieho riadku Google. Keď tak urobíte, počas písania sa zobrazia návrhy dlhých kľúčových slov. Takéto návrhy sa zobrazia po zadaní slovného spojenia zdravotnícky asistent:

google našepkavač

Long-tail kľúčovým slovom by mohol byť výraz spojený s inou lokalitou ako „zdravotnícky asistent Nemecko“. Podľa nich potom zostavte blogový príspevok.

Používanie long-tail kľúčových slov v nadpisoch

Je dobré začleniť long-tail kľúčové slová do nadpisov blogových príspevkov. Nie je to však nevyhnutnosť. No pútavý názov príspevku, ktorý je zároveň vhodný pre SEO, podnieti zákazníka, aby klikol na vašu webovú stránku.

Po napísaní kreatívneho názvu príspevku je čas efektívne použiť kľúčové slová v obsahu blogu. V ideálnom prípade ich treba začleniť do jadra príspevku, ale aj do podnadpisov. Ľudia zvyčajne najprv prelistujú články, aby zistili, či s nimi obsah môže rezonovať. Ak však potenciálny zákazník nenájde, čo hľadá, opustí vašu stránku.

Povedzme, že píšete príspevok na svoj blog „Potlač na tričká: 5 najlepších metód“. Vaše hlavné kľúčové slovo bude „potlač na tričká“, ale odporúčame nájsť aj jedno alebo dve ďalšie kľúčové slová, ktoré použijete v podnadpisoch.


Foto: elements.envato.com

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496414x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu