Založ si blog

Máte nárok na vrátenie daní z Nemecka? Nezabudnite na slovenské daňové priznanie

danove priznanie

Ak chcete požiadať o vrátenie daní z Nemecka, potrebujete podať slovenské daňové priznanie. Platí to pre prípady, ak ste v Nemecku pracovali niekoľko mesiacov, ale aj celý rok. Požiadajte o spoluprácu skúsenú poradenskú spoločnosť a získajte daňový preplatok z Nemecka i za 4 roky dozadu.

Vrátenie daní z Nemecka a slovenské daňové priznanie z pohľadu práva

Slovenské daňové priznanie je povinný podať takzvaný rezident Slovenskej republiky. Podľa zákona je to občan s trvalým pobytom alebo bydliskom na území Slovenskej republiky alebo ten, kto sa tu obvykle zdržiava aspoň 183 dní v danom kalendárnom roku.

Daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb podáva každá fyzická osoba, ktorej celosvetové príjmy presiahli polovicu nezdaniteľného minima na Slovensku. Ak ste pracovali časť roku alebo celý rok v Nemecku, uvádzate v slovenskom daňovom priznaní aj vaše zdaniteľné príjmy z Nemecka.

Tieto zahraničné príjmy sa však zo slovenského daňového priznania vynímajú. To znamená, že na Slovensku vám nevzniká žiadna daňová povinnosť z dosiahnutého príjmu v Nemecku. Naopak, vo veľa prípadoch vznikne nárok na vrátenie daní z Nemecka.

Vrátenie daní z Nemecka a slovenské daňové priznanie z praktického dôvodu

Povinnou súčasťou nemeckého daňového priznania je formulár – tzv. potvrdenie EU/EWR.

Práve na tomto formulári potvrdzuje príslušný slovenský daňový úrad vašu výšku príjmov, ktoré podliehajú zdaneniu na Slovensku, resp. ste dosiahli mimo Nemecka.

Formulár EU/EWR potvrdí slovenský daňový úrad len na základe riadne podaného slovenského daňového priznania.

nemecko danove priznanie

Žiadosť o vrátenie daní z Nemecka a spolupráca s poradcom

Pri podaní žiadosti o vrátenie daní z Nemecka, teda podaní nemeckého daňového priznania, máte 2 možnosti. Vybavíte si to vlastnými silami alebo požiadate o spoluprácu spoločnosť, ktorá sa odborne a dlhodobo venuje daňovej legislatíve v Nemecku či v zahraničí.

Stačí vyplniť a podpísať žiadosť, doplniť potrebné prílohy a poslať ich mailom alebo poštou poradcovi. Ak nemáte všetky potrebné dokumenty, poradca vám pomôže aj s ich vybavením.

Samotný proces vrátenia daní z Nemecka trvá v priemere 16 týždňov od príjmu žiadosti nemeckým daňovým úradom. Všeobecne platí, že čím skôr podáte žiadosť o vrátenie daní z Nemecka, tým skôr budete mať peniaze na vašom účte.

Vyberte si spôsob, ktorý vám umožní získanie daňového preplatku z Nemecka komfortne a spoľahlivo a vylepšite si váš rodinný rozpočet aj o niekoľko tisíc euro.

Vrátenie daní z Nemecka za 4 roky dozadu

O vrátenie daní z Nemecka môžete žiadať až za 4 roky spätne. Ak ste tam pracovali v rokoch 2019 až 2022, máte stále príležitosť pre vyžiadanie daňového preplatku.

Spozornieť by mali tí, ktorí tam pracovali v roku 2019, lebo čas na podanie nemeckého daňového priznania majú len do konca roku 2023.

dane nemecko

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496413x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu