Založ si blog

4 najjednoduchšie stratégie online brandingu

navrh brandu

Vytvorenie jedinečnej a zapamätateľnej značky je na dnešnom preplnenom trhu dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Silná značka vám pomôže vyniknúť, vybudovať dôveru a vernosť zákazníkov a podporiť predaj.

Bez ohľadu na to, či ste začínajúca firma, ktorá chce etablovať svoju značku, alebo zavedená spoločnosť, ktorá chce značku osviežiť, máme pre vás riešenie.

1. Nájdite svoj archetyp

Psychológ Carl Jung definoval pojem archetyp ako vzor, ktorý spája ľudí na svete naprieč časom, priestorom a kultúrou. Ako však aplikovať túto teóriu vo svete brandingu? Výber archetypu alebo postavy, s ktorou sa identifikuje vaša spoločnosť definuje, kto ste.

Predstavte si spoločnosti nie ako niečo abstraktné, ale ako konkrétne postavy. Napríklad spoločnosť McDonald’s hrá úlohu žlto-červeného šaša, Apple je elegantný vizionár, zatiaľ čo Patagonia je pohodový environmentalista vo flanelovej košeli. Tieto spoločnosti vedia čo robia – tričko, ruksak či bunda Patagonia je vďaka ich brandingu rozpoznateľná na prvý pohľad.

2. Preferujte osobnú komunikáciu a prístup

Zákazníci preferujú značky, ktoré im dávajú pocítiť, že si cenia ich vlastnú jedinečnú osobnosť. Ak budete neustále používať rovnaký typ komunikácie tisícom z nich, nebudú sa cítiť ocenení.

Keďže personalizácia pri kontakte s tisíckami zákazníkov nie je jednoduchá, musíte byť v tomto smere veľmi kreatívni. Vaši manažéri sociálnych médií by sa mali aspoň pokúsiť reagovať na vašu cieľovú skupinu spôsobom, ktorý je jedinečný. Každého by ste mali osloviť individuálne.

komunikacia
  • Spomeňte ich meno.
  • Uznajte ich jedinečnú identitu.
  • Položte im otázky.
  • Hovorte so svojím publikom tak, aby vaša firma vyzerala čo najľudskejšie.

3. Vytvorte si čo najlepšie logo

Vizuálna identita vašej značky je veľmi dôležitá. Pokiaľ chcete mať kvalitné a pútavé firemné logo, mali by ste využiť služby skúseného dizajnéra. Pozrite sa napríklad na logo spoločnosti Lighthouse Media Solutions, ktorá ponúka marketingové stratégie, e-commerce akceleráciu a netradičné B2B kampane:

light house media solutions

Logo je jednoduché a vzťahuje sa na názov spoločnosti (Lighthouse = maják). Podriaďuje sa čoraz dominantnejšiemu minimalistickému trendu, nie je chaotické a je ľahko zapamätateľné.

Výborným príkladom je aj logo spoločnosti DS Audio. Venuje sa predaju optických gramofónových prenosiek:

ds audio

Ich logo je tiež jednoduché, no nechýba jeden premyslený detail – písmeno “i” má podobu optickej prenosky.

4. Zdokonaľte profily na sociálnych sieťach

Veľká časť spotrebiteľov uskutoční nákup, ak danú spoločnosť sledujú na Twitteri, Facebooku, Instagrame alebo TikToku. Sociálne siete sú v súčasnosti najlepším nástrojom na budovanie kontaktov a povedomia o značke.

Hodnotu prítomnosti v sociálnych sieťach dnes jednoducho nemožno prehliadnuť. Každá z nich  má obrovskú základňu používateľov, ktorí sú potenciálnymi zákazníkmi vašej firmy. Vytvorením profilu na sociálnych sieťach si vytvoríte jeden marketingový kanál prakticky zadarmo.

socialne siete

Foto: dreamaudio.eu, davidkrumpar.sk, elements.envato.com

5 mýtov o Kindergeld, na ktoré hneď zabudnite

30.06.2024

Rodinné prídavky z Nemecka, takzvané Kindergeld, sú lákavou finančnou podporou pre slovenských rodičov, ktorí pracujú v Nemecku. Na druhej strane však koluje viacero nesprávnych informácií, ktoré odrádzajú od ich poberania. Pozrite sa na týchto 5 mýtov a ujasnite si, ako to v skutočnosti funguje.

3 jednoduché kroky, jak do svého domova vpustit letní atmosféru

25.06.2024

Vytoužené léto je konečně tady, což potvrzují i předpovědi počasí, které ukazují stále více dnů, kdy rtuť teploměru přesahuje 30 °C. Pokud se chcete připravit na všechna lákadla a radovánky, které nejteplejší období roku přináší, máte ještě čas se připravit a postarat se o to, aby váš domov naplnila letní atmosféra. Stačí pár drobných změn a [...]

Žiadate o rakúske prídavky? Nezabudnite na dôležité prílohy

24.06.2024

Slováci, ktorí pracujú v Rakúsku, môžu poberať rakúske rodinné prídavky. Vedeli ste, že prídavky na dieťa v Rakúsku je možné žiadať až 5 rokov spätne? K žiadosti sa prikladajú povinné prílohy, ktoré závisia od vašej životnej situácie. Určite ich nezabudnite priložiť, aby ste získali legálne prilepšenie pre vaše dieťa.

Just Stop Oil Protest

Britskí aktivisti si vypočuli bezprecedentný trest za nenásilný protest. Sudca: Ste fanatici

18.07.2024 20:32

Podľa prokurátorky Jocelyn Ledwardovej ekonomické náklady protestu dosiahli najmenej 770 000 libier.

Meloniová

Hanobenie tela. Novinárka si uťahovala z Meloniovej výšky, musí zaplatiť pokutu

18.07.2024 20:15

Právnik šéfky talianskej vlády uviedol, že premiérka akékoľvek odškodné venuje na charitu.

Drogová kriminalita / Drogy /

Pri kontrole okrem občianskeho predložil policajtom aj to, čo nemal. Skončil vo väzení

18.07.2024 18:11

Policajná hliadka spozorovala na Svetlej ulici dve osoby, jedna z nich sa podobala na osobu v pátraní.

SR Dubnica nad Váhom priemysel armáda ZŤS ZTS MO TNX

Kaliňák oživuje slovenský zbrojársky priemysel. Pomôcť má nová linka aj oprava F-16

18.07.2024 17:53

Slovensko má podľa Kaliňáka šancu so zbrojárskymi výrobkami preraziť vo svete.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 545
Celková čítanosť: 796180x
Priemerná čítanosť článkov: 1461x

Autor blogu