Založ si blog

4 najjednoduchšie stratégie online brandingu

navrh brandu

Vytvorenie jedinečnej a zapamätateľnej značky je na dnešnom preplnenom trhu dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Silná značka vám pomôže vyniknúť, vybudovať dôveru a vernosť zákazníkov a podporiť predaj.

Bez ohľadu na to, či ste začínajúca firma, ktorá chce etablovať svoju značku, alebo zavedená spoločnosť, ktorá chce značku osviežiť, máme pre vás riešenie.

1. Nájdite svoj archetyp

Psychológ Carl Jung definoval pojem archetyp ako vzor, ktorý spája ľudí na svete naprieč časom, priestorom a kultúrou. Ako však aplikovať túto teóriu vo svete brandingu? Výber archetypu alebo postavy, s ktorou sa identifikuje vaša spoločnosť definuje, kto ste.

Predstavte si spoločnosti nie ako niečo abstraktné, ale ako konkrétne postavy. Napríklad spoločnosť McDonald’s hrá úlohu žlto-červeného šaša, Apple je elegantný vizionár, zatiaľ čo Patagonia je pohodový environmentalista vo flanelovej košeli. Tieto spoločnosti vedia čo robia – tričko, ruksak či bunda Patagonia je vďaka ich brandingu rozpoznateľná na prvý pohľad.

2. Preferujte osobnú komunikáciu a prístup

Zákazníci preferujú značky, ktoré im dávajú pocítiť, že si cenia ich vlastnú jedinečnú osobnosť. Ak budete neustále používať rovnaký typ komunikácie tisícom z nich, nebudú sa cítiť ocenení.

Keďže personalizácia pri kontakte s tisíckami zákazníkov nie je jednoduchá, musíte byť v tomto smere veľmi kreatívni. Vaši manažéri sociálnych médií by sa mali aspoň pokúsiť reagovať na vašu cieľovú skupinu spôsobom, ktorý je jedinečný. Každého by ste mali osloviť individuálne.

komunikacia
  • Spomeňte ich meno.
  • Uznajte ich jedinečnú identitu.
  • Položte im otázky.
  • Hovorte so svojím publikom tak, aby vaša firma vyzerala čo najľudskejšie.

3. Vytvorte si čo najlepšie logo

Vizuálna identita vašej značky je veľmi dôležitá. Pokiaľ chcete mať kvalitné a pútavé firemné logo, mali by ste využiť služby skúseného dizajnéra. Pozrite sa napríklad na logo spoločnosti Lighthouse Media Solutions, ktorá ponúka marketingové stratégie, e-commerce akceleráciu a netradičné B2B kampane:

light house media solutions

Logo je jednoduché a vzťahuje sa na názov spoločnosti (Lighthouse = maják). Podriaďuje sa čoraz dominantnejšiemu minimalistickému trendu, nie je chaotické a je ľahko zapamätateľné.

Výborným príkladom je aj logo spoločnosti DS Audio. Venuje sa predaju optických gramofónových prenosiek:

ds audio

Ich logo je tiež jednoduché, no nechýba jeden premyslený detail – písmeno “i” má podobu optickej prenosky.

4. Zdokonaľte profily na sociálnych sieťach

Veľká časť spotrebiteľov uskutoční nákup, ak danú spoločnosť sledujú na Twitteri, Facebooku, Instagrame alebo TikToku. Sociálne siete sú v súčasnosti najlepším nástrojom na budovanie kontaktov a povedomia o značke.

Hodnotu prítomnosti v sociálnych sieťach dnes jednoducho nemožno prehliadnuť. Každá z nich  má obrovskú základňu používateľov, ktorí sú potenciálnymi zákazníkmi vašej firmy. Vytvorením profilu na sociálnych sieťach si vytvoríte jeden marketingový kanál prakticky zadarmo.

socialne siete

Foto: dreamaudio.eu, davidkrumpar.sk, elements.envato.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Vladimir Putin, Trošev, vagnerovci, Jevkurov

Putin formuje nových bojovníkov. Rokoval s bývalým veliteľom vagnerovcov, ktorého Prigožin označoval za zradcu

29.09.2023 10:32

Putin rokoval s niekdajším členom vagnerovcov Andrejom Troševom. Vedenie Prigožinovych žoldnierov ho dávnejšie označilo za zradcu.

branisko, tunel, nehoda

Pre vážnu dopravnú nehodu je uzavretý tunel Branisko

29.09.2023 10:22

V tuneli došlo k čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel.

Švédsko, násilie, Uppsala

Švédsky premiér si po vlne násilia predvolal vedenie armády i polície: Budeme na gangy poľovať

29.09.2023 06:37

Švédsky premiér Ulf Kristersson si predvolal vedenie tamojšej armády i polície v snahe zastaviť vyčíňanie kriminálnych gangov

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555722x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu