Založ si blog

Ako posunúť exteriér svojho domu na novú úroveň

rekonstrukcia zahrady

Jedného dňa ste sa pozreli na priestor okolo svojho domu a niečo vám na ňom nesedelo. Začali ste rozmýšľať, čo by sa dalo spraviť, aby ste vdýchli svojmu exteriéru nový život. Ak neviete prísť na to, ako sa znova cítiť ako v oáze pokoja, čítajte ďalej a inšpirujte sa nasledovnými nápadmi.

Vonkajší obytný priestor má veľký potenciál a môže vám poskytnúť slnko, tieň, výhľad a čerstvý vzduch. Využite všetko, čo ponúka a pri premene svojho priestoru na oázu zvážte nasledujúce nápady:

Postavte priestor na oddych v exteriéri

Terasa alebo veranda vám poskytne praktický obytný priestor na čerstvom vzduchu. Zvážte pridanie grilu alebo vonkajšej kuchyne, aby bol priestor ešte funkčnejší. Získate miesto na rodinné oslavy a party s priateľmi. Môžete sedieť na pohodlných stoličkách s pohárom šumivého vína v ruke a vychutnávať si skvelú konverzáciu. Alebo si jednoducho vychutnáte svoje drevené terasy osamote úplne bez vyrušenia. Zavrite oči a počúvajte spev vtákov, šušťanie vetra a bzučanie včiel.

A čo tak nová brána?

Možno sa to nezdá, ale oplotenie, brány a garážové brány výrazne ovplyvňujú celkový dojem z exteriéru. Možno prišiel čas na inováciu. Veľa ľudí dnes preferuje elektrické brány kvôli časovej úspore pri otváraní a zatváraní brány na diaľkové ovládanie. Je to nielen oveľa jednoduchšie ako ručné zatváranie ťažkých brán, ale aj mimoriadne užitočné za každého počasia.

Navyše elektrické brány môžu zvýšiť bezpečnosť vášho domu. Jednosmerné motory posuvných brán a elektrické zámky pomáhajú zabrániť vlámaniu. Môžete doplniť interkomový systém, ktorý vám umožní komunikovať s návštevníkmi pri bráne, a nie pri vchodových dverách.

Spoločnosť VISIO systems poskytuje brány a oplotenie, pohony brán, ale aj inovatívne a bezpečné garážové brány Prešov.

novy plot

Dajte svoj pozemok do poriadku

Upravenie pozemku vás nebude stáť ani cent, no musíte doň investovať veľkú časť svojho času. Ostrihajte prerastené stromy a živé ploty, upracte, darujte alebo vyhoďte staré detské hračky a zbavte sa zbytočného odpadu, ktorý už niekoľko mesiacov trčí na tom istom mieste. Spravte zo svojho exteriéru miesto, kde sa chcete uchýliť: útočisko na odreagovanie a relaxáciu pred rýchlym s hlučným svetom. 

Doplňte vodný prvok

Dokonalým vodným prvkom na dvore je bazén, kde si môžete v súkromí zabávať alebo len zrelaxovať na nafukovačke a predstavovať si, že ste na dovolenke pri mori. Dokonca aj pohľad a zvuk vody má upokojujúci a regeneračný účinok. Ak vám to rozpočet alebo priestor nedovoľuje, zvážte tieto ďalšie vodné prvky:

  • Záhradné jazierko
  • Jazierko s koi kaprami
  • Fontána
  • Vtáčí kúpeľ
  • Vírivka

Pri vodných prvkoch si musíte byť istí, že sú správne zostavené. Ak nemáte dostatok skúseností, radšej oslovte odborníkov, aby ste predišli nechceným následkom ako únik vody, nesprávne umiestnenie alebo vytvorenie nesprávneho prostredia pre koi kapry, čo by mohlo viesť až k ich úmrtiu.

Vytvorte si ešte väčšie súkromie

Súkromie je pre mnohých tým najdôležitejším aspektom oddychu. Rozdelenie a odčlenenie priestoru pomocou starostlivo umiestnených zásten alebo plotov dodá priestoru pocit perfektného útočiska. Altánky a pergoly tiež prispievajú k pocitu odlúčenosti od ruchu a poskytujú príjemný tieň. Ak sa chcete cítiť spätí s prírodou zvoľte vysoké živé ploty. Ich nevýhodou je, že potrvá dlhšie, kým vyrastú do optimálnej výšky.

nova pergola do zahrady

Porozmýšľajte nad ohniskom

Ohnisko alebo krb okamžite dodajú vášmu dvoru teplo, najmä počas chladnejších letných večerov. Čo môže byť krajšie ako rozhovory s priateľmi alebo rodinou pri ohni? Len sa uistite, že sa nenachádza v blízkosti žiadnej stavby, pod strechou alebo na drevenej terase.

Širokú ponuku materiálov na svoj nový projekt nájdete v e-shope spoločnosti Bitumat. Ponúkajú tekuté izolácie či asfaltové šindle spolu s profesionálnym prístupom a poradenstvom. 


Foto: elements.envato.com

Využite silu profesionálnej fotografie pre váš e-commerce úspech

31.05.2024

Stále máte názor, že profesionálne fotografie pre vašu webovú stránku sú vyhodené peniaze? Skúsenosti marketérov a mnohých firiem však považujú kvalitné fotografie za dôležitú časť prezentácie produktov, služieb, značky. Prečo sú profesionálne fotografie i vo svete atraktívnych selfie dôležité?

Polovica sveta nakupuje cez mobil – nakúpi aj u vás?

30.05.2024

Viac ako polovica svetovej populácie používa pri nákupoch na internete mobilný telefón. Ak sa pozrieme na Slovensko, čísla sú porovnateľné. Ako je váš internetový obchod pripravený na éru nakupovania cez smartfón? Spoznajte dôležité prvky optimalizácie vášho e-shopu pre mobilné zariadenia.

Rituály pre váš šťastný život – ráno s energiou a večer s relaxom

29.05.2024

V dnešnom svete je ľahké zabudnúť na seba. Neustále sme pod tlakom pracovných povinností, požiadaviek detí, rodiny a priateľov. Nájsť si čas na seba sa dá veľakrát prirovnať k luxusu. No čas pre seba je rozhodujúci pre naše fyzické i duševné zdravie. Skvelý spôsob, ako si vytvoriť okamihy pre seba a priniesť do života viac radosti a pohody, predstavujú ranné a [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini mi eleganciou pripomína Masaryka. Mal by sa však oholiť, odporúča novému prezidentovi protokolistka

14.06.2024 18:45

Akých protokolárnych prešľapov sa dopúšťali predchodcovia nového prezidenta?

Jan Lipavský

Lipavský príde na Slovensko, stretne sa s najvyššími predstaviteľmi. Rokovať budú aj o Ukrajine

14.06.2024 18:08

Český minister zahraničných vecí prichádza na Slovensko v čase, keď Česko začiatkom marca odložilo česko-slovenské medzivládne konzultácie.

SR Strečno I/18 doprava obmedzenie SSC VÚD ZAX

Pod Strečnom havarovalo auto, v úseku sa tvoria rozsiahle kolóny

14.06.2024 17:25

Úsek motoristom odporúčajú obísť cez Terchovú.

čaputová

Moje milované Slovensko, bolo mi cťou slúžiť ti, lúčila sa Čaputová. Krajina je zranená, ale verí jej

14.06.2024 15:44, aktualizované: 18:11

Zuzana Čaputová predniesla posledný verejný príhovor vo funkcii hlavy štátu.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 534
Celková čítanosť: 767126x
Priemerná čítanosť článkov: 1437x

Autor blogu