Založ si blog

Ako posunúť exteriér svojho domu na novú úroveň

rekonstrukcia zahrady

Jedného dňa ste sa pozreli na priestor okolo svojho domu a niečo vám na ňom nesedelo. Začali ste rozmýšľať, čo by sa dalo spraviť, aby ste vdýchli svojmu exteriéru nový život. Ak neviete prísť na to, ako sa znova cítiť ako v oáze pokoja, čítajte ďalej a inšpirujte sa nasledovnými nápadmi.

Vonkajší obytný priestor má veľký potenciál a môže vám poskytnúť slnko, tieň, výhľad a čerstvý vzduch. Využite všetko, čo ponúka a pri premene svojho priestoru na oázu zvážte nasledujúce nápady:

Postavte priestor na oddych v exteriéri

Terasa alebo veranda vám poskytne praktický obytný priestor na čerstvom vzduchu. Zvážte pridanie grilu alebo vonkajšej kuchyne, aby bol priestor ešte funkčnejší. Získate miesto na rodinné oslavy a party s priateľmi. Môžete sedieť na pohodlných stoličkách s pohárom šumivého vína v ruke a vychutnávať si skvelú konverzáciu. Alebo si jednoducho vychutnáte svoje drevené terasy osamote úplne bez vyrušenia. Zavrite oči a počúvajte spev vtákov, šušťanie vetra a bzučanie včiel.

A čo tak nová brána?

Možno sa to nezdá, ale oplotenie, brány a garážové brány výrazne ovplyvňujú celkový dojem z exteriéru. Možno prišiel čas na inováciu. Veľa ľudí dnes preferuje elektrické brány kvôli časovej úspore pri otváraní a zatváraní brány na diaľkové ovládanie. Je to nielen oveľa jednoduchšie ako ručné zatváranie ťažkých brán, ale aj mimoriadne užitočné za každého počasia.

Navyše elektrické brány môžu zvýšiť bezpečnosť vášho domu. Jednosmerné motory posuvných brán a elektrické zámky pomáhajú zabrániť vlámaniu. Môžete doplniť interkomový systém, ktorý vám umožní komunikovať s návštevníkmi pri bráne, a nie pri vchodových dverách.

Spoločnosť VISIO systems poskytuje brány a oplotenie, pohony brán, ale aj inovatívne a bezpečné garážové brány Prešov.

novy plot

Dajte svoj pozemok do poriadku

Upravenie pozemku vás nebude stáť ani cent, no musíte doň investovať veľkú časť svojho času. Ostrihajte prerastené stromy a živé ploty, upracte, darujte alebo vyhoďte staré detské hračky a zbavte sa zbytočného odpadu, ktorý už niekoľko mesiacov trčí na tom istom mieste. Spravte zo svojho exteriéru miesto, kde sa chcete uchýliť: útočisko na odreagovanie a relaxáciu pred rýchlym s hlučným svetom. 

Doplňte vodný prvok

Dokonalým vodným prvkom na dvore je bazén, kde si môžete v súkromí zabávať alebo len zrelaxovať na nafukovačke a predstavovať si, že ste na dovolenke pri mori. Dokonca aj pohľad a zvuk vody má upokojujúci a regeneračný účinok. Ak vám to rozpočet alebo priestor nedovoľuje, zvážte tieto ďalšie vodné prvky:

  • Záhradné jazierko
  • Jazierko s koi kaprami
  • Fontána
  • Vtáčí kúpeľ
  • Vírivka

Pri vodných prvkoch si musíte byť istí, že sú správne zostavené. Ak nemáte dostatok skúseností, radšej oslovte odborníkov, aby ste predišli nechceným následkom ako únik vody, nesprávne umiestnenie alebo vytvorenie nesprávneho prostredia pre koi kapry, čo by mohlo viesť až k ich úmrtiu.

Vytvorte si ešte väčšie súkromie

Súkromie je pre mnohých tým najdôležitejším aspektom oddychu. Rozdelenie a odčlenenie priestoru pomocou starostlivo umiestnených zásten alebo plotov dodá priestoru pocit perfektného útočiska. Altánky a pergoly tiež prispievajú k pocitu odlúčenosti od ruchu a poskytujú príjemný tieň. Ak sa chcete cítiť spätí s prírodou zvoľte vysoké živé ploty. Ich nevýhodou je, že potrvá dlhšie, kým vyrastú do optimálnej výšky.

nova pergola do zahrady

Porozmýšľajte nad ohniskom

Ohnisko alebo krb okamžite dodajú vášmu dvoru teplo, najmä počas chladnejších letných večerov. Čo môže byť krajšie ako rozhovory s priateľmi alebo rodinou pri ohni? Len sa uistite, že sa nenachádza v blízkosti žiadnej stavby, pod strechou alebo na drevenej terase.

Širokú ponuku materiálov na svoj nový projekt nájdete v e-shope spoločnosti Bitumat. Ponúkajú tekuté izolácie či asfaltové šindle spolu s profesionálnym prístupom a poradenstvom. 


Foto: elements.envato.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Ploštica domáca

Pozor, invázia ploštíc. Zamorená je desatina francúzskych domácností, našli sa aj v MHD

29.09.2023 12:39

Parížska radnica chce, aby bolo riziko zamorenia plošticami zahrnuté do zmluvy o poistení domácností.

karabach

Z Náhorného Karabachu odišli skoro tri štvrtiny jeho arménskych obyvateľov

29.09.2023 12:06

Obyvatelia majú strach z prenasledovania a etnických čistiek napriek vyhláseniam z Baku, ktoré sľubuje rešpektovať ich práva.

karabach

Po výbuchu skladu s pohonnými hmotami v Karabachu je už 170 obetí

29.09.2023 11:31

K explózii došlo v pondelok neďaleko karabašského hlavného mesta Stepanakert.

SR voľby2020 parlamentné voľby OĽaNO matovič

Voľby v roku 2020 vyhralo s náskokom OĽANO. Počas vlády chaosu sa vystriedali traja premiéri

29.09.2023 11:30

Pozrite si prehľad volebnej účasti a účasti strán i hnutí od prvých slobodných parlamentných volieb v roku 1994, či pôsobenie vládnych koalícií.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555834x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu