Založ si blog

Ako naplánovať nový dizajn pre svoj domov

Ste pripravení obnoviť svoje priestory a vdýchnuť im nový život? Pustite sa do práce! No najprv je dôležité, aby ste si vedeli predstaviť, ako budú všetky kúsky spolu ladiť. Zvoľte tie správne farby, textúry a nábytok. Prečítajte si najlepšie nápady, ako si vizualizovať svoj dizajn.

Vytvorte si vizualizáciu svojich nápadov

Interiéroví dizajnéri zvyčajne vytvárajú vizualizácie v programe Adobe Photoshop, ale vy môžete použiť program Canva, ktorý je jednoduchší a bezplatný (ponúka dokonca rôzne nápomocné šablóny). Začnite tým, že nájdete obrázky produktov, o ktorých uvažujete. Preferujte obrázky s bielym pozadím, aby vás nič nerozptyľovalo. Potom ich postupne začleňujte do jedného celku. Tu je vzor vizualizácie vytvorenej pomocou programu Canva a nábytku a doplnkov Prostoria:

prostoria nabytok
Prostoria

Neradi pracujete s digitálnymi technológiami? Pokojne si môžete vytvoriť nástenku tradičným spôsobom. Vytlačte si obrázky alebo si ich vystrihnite z časopisov a vytvorte perfektnú koláž. Bez ohľadu na to, aký spôsob použijete, nezabudnite si vytvoriť aj tabuľku s odkazmi na každú položku, ktorú do nej zahrniete.

Zbierajte vzorky

Aby ste skutočne získali pocit z textúr a farieb, ktoré chcete použiť, je rozumné vyžiadať si fyzické vzorky alebo celé vzorkovníky. Môžete si napríklad vyžiadať vzorku látky na pohovku, ktorú si objednávate alebo vzorku dreva z jedálenského stola. Väčšina maloobchodných spoločností ponúka vzorky pre položky s vyššou cenou. Radšej si kúpte vzorkovník ako by ste mali zvoliť tú nesprávnu položku.

Navštívte centrum bývania

Ak naozaj milujete dizajn a kvalitné materiály a chcete dosiahnuť ten najlepší výsledok, navštívte centrum bývania vo svojom okolí. Nájdete tu množstvo spoločností a ich showroomov a budete si môcť presne predstaviť, ako by mohli vyzerať vaše priestory. Dostanete sa k svetovým značkám a prídete na komplexné riešenia pre svoj interiér. V Bratislave môžete zavítať do New Living Center, kde nájdete množstvo značiek a stretnete sa s profesionálnym prístupom.

new living center bratislava
New Living Center Bratislava

Vyskúšajte farby vo svojich priestoroch

Predtým ako namaľujete svoje priestory si farbu vyskúšajte. Zaobstarajte si len vzorku a pozrite sa, ako bude vyzerať v skutočnosti. Farby totiž vyzerajú v každom priestore a osvetlení inak. Niektoré spoločnosti dokonca ponúkajú vzorkovník farieb, ktorý môžete použiť, ak nechcete skutočne vyskúšať vzorku na stenách. Ak sa chystáte použiť tapetu, vyžiadajte si aj jej vzorky, aby ste sa uistili, že ste vybrali ten správny typ.

Predstavte si rozloženie nábytku

Aby ste si ľahšie predstavili rozloženie priestoru, vyskúšajte tento trik: Na zem pomocou papierovej pásky prelepte rozmery jednotlivých kusov nábytku, ktoré plánujete umiestniť do miestnosti. Získate tak predstavu o tom, ako bude vyzerať konečný výsledok.

Ak však preferujete rady odborníkov, neváhajte osloviť špecializované spoločnosti. Napríklad kuchyne nolte pre vás vytvoria priestory presne podľa vašich predstáv.

Kuchyne nolte
Nolte kuchyne

Foto: newlivingcenter.sk, plaan.sk

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Rakúsky kancelár Karl Nehammer

Najedzte sa v McDonalde, odkázal chudobným rakúsky kancelár. Čelí kritike

29.09.2023 13:19

Podľa organizácií, ktoré sa zaoberajú chudobou, ale Nehammer nepozná realitu, v ktorej žijú ľudia v Rakúsku.

Božena 5, odmínovací systém, Way Industries, Krupina

Slovenské odmínovacie stroje Božena 5 zachraňujú životy na Ukrajine

29.09.2023 13:00

Slovenské odmínovacie systémy Božena 5 sú v akcii v Chersonskej oblasti. Ukrajina je aktuálne najviac zamínovanou krajinou na svete.

Ploštica domáca

Pozor, invázia ploštíc. Zamorená je desatina francúzskych domácností, našli sa aj v MHD

29.09.2023 12:39

Parížska radnica chce, aby bolo riziko zamorenia plošticami zahrnuté do zmluvy o poistení domácností.

karabach

Z Náhorného Karabachu odišli skoro tri štvrtiny jeho arménskych obyvateľov

29.09.2023 12:06

Obyvatelia majú strach z prenasledovania a etnických čistiek napriek vyhláseniam z Baku, ktoré sľubuje rešpektovať ich práva.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555868x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu