Založ si blog

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku.

Čo je Freistellung?

Potvrdenie Freistellung alebo Freistellungbescheinigung umožňuje v Nemecku oslobodenie od stavebnej zrážkovej dane. Vďaka nemu ušetríte 15 % z vašich príjmov, ktoré by vám boli bez tohto potvrdenia zdanené.

cta button

Kto potrebuje Freistellung?

Ak pracujete ako stavbár alebo plánujete vykonávať v Nemecku stavebnú činnosť a tiež činnosti spojené so zhotovením stavby, je pre vás výhodné vybavenie potvrdenia Freistellung.

Týka sa to živnostníkov (SZČO), ako sú kúrenári, montéri, elektrikári, lešenári a rovnako spoločností s ručením obmedzeným (s.r.o.) a SZČO, ktoré do Nemecka vysielajú živnostníkov na stavebnú činnosť.

Potvrdenie nemá neobmedzenú platnosť, je potrebné ho pravidelné obnoviť.

(elements.envato.com)

Čo sa stane, ak nemám Freistellung

Keď nemáte toto potvrdenie, objednávateľ vašej služby, týkajúcej sa stavebnej činnosti, je zo zákona povinný strhnúť 15 % z každej vašej faktúry.

Zákon platí rovnako pre nemeckého alebo slovenského odberateľa (pre subdodávateľské firmy). Dôležité je totižto, kde sa stavba nachádza.

Ako si rýchlo vybavíte Freistellung a vrátenie zrážkovej dane?

Tým najjednoduchším krokom je využiť platené ekonomické poradenstvo. Teda spoločnosť, ktorá sa profesijne zaoberá vybavovaním potvrdenia i žiadosti, pozná nemeckú daňovú legislatívu a veľmi efektívne vám poradí s rôznymi otázkami.

Stačí, keď im zašlete vaše kontaktné údaje a dostanete žiadosť s prednými inštrukciami a podrobné informácie. Žiadosť vyplníte formou konzultácií so zástupcom tejto spoločnosti a ľahko prejdete celým procesom vybavenia.

cta button

Dôležité upozornenie: Ak prvýkrát žiadate o Freistellung, potrebujete si vybaviť nemecké daňové číslo (Steuernummer). S tým vám tiež pomôže odborný poradca.

Kedy požiadať o vrátenie zrážkovej dane v Nemecku?

Ak ste nemali vybavené potvrdenie Freistellung a váš odberateľ odviedol zrážkovú daň, môžete si ju na základe potvrdenia o odvedení zrážkovej dane (Anmeldung über den Steuerabzug bei Bauleistungen) vyžiadať späť.

Žiadosť pre vrátenie zrážkovej dane v Nemecku sa môže uplatniť až po skončení kalendárneho roka, v ktorom vám bola daň zrazená a odvedená. V prípade, že máte splnené všetky povinnosti voči nemeckému daňovému úradu, vrátia vám celú sumu. Stavte na istotu. Nechajte si poradiť pri vybavení Freistellung či vrátení zrážkovej dane odborníkmi a dostávajte pri stavebnej činnosti v Nemecku 100 % vašich zárobkov.

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

ukrajina, eú

Členské štáty EÚ schválili rokovacie rámce pre prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom

21.06.2024 12:23

Medzivládna konferencia s oboma krajinami sa uskutoční budúci utorok v Luxemburgu.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

orban, leyenova

Procaccini: Ak chce Orbán vstúpiť k reformistom, musí podporiť Ukrajinu. Babiš končí vo frakciách

21.06.2024 11:10, aktualizované: 12:24

ECR požaduje po Fidesze podobné kroky, ako po ďalších nových členoch. Medzi nich patrí od stredy už aj rumunská krajne pravicová Aliancia za úniu Rumunov.

Tibor Gašpar

Smer avizuje v lex atentát zmeny, obciam nemajú hroziť sankcie

21.06.2024 10:35, aktualizované: 10:58

V balíku zákonov lex atentát dôjde v druhom čítaní k zmenám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773620x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu