Založ si blog

Máte nárok na vrátenie daní z Rakúska? Požiadajte o spoluprácu profesionálov

dane ziadosti

Pracovali ste za posledných 5 rokov v Rakúsku? Stále môžete požiadať o vrátenie daní aj za rok 2018. Podajte si rakúske daňové priznanie čím prv. S nevyhnutnou administratívou vám pomôže profesionálna poradenská spoločnosť.

Nárok na vrátenie daní z Rakúska

Pokiaľ ste pracovali v Rakúsku v období medzi rokmi 2018 až 2022, mohol vám vzniknúť preplatok z daní. Základným predpokladom je, že ste pracovali ako zamestnanec v akejkoľvek profesii pre rakúskeho, slovenského alebo iného zamestnávateľa.

Spozornieť by mali najmä tí, ktorí v Rakúsku pracovali v roku 2018. Žiadosť o vrátenie daní z Rakúska môžete podať už len do konca roku 2023.

Využite vašu príležitosť o prilepšenie rodinného rozpočtu. Niekedy ide o niekoľko stoviek a niekedy dokonca o tisíc eur.

Ako požiadať o vrátenie daní z Rakúska

Rakúske daňové priznanie si môžete podať sami či využiť služby vášho účtovníka. Dobrým rozhodnutím je obrátiť sa na profesionálnu firmu, ktorá pozná rakúsku daňovú legislatívu a má niekoľkoročné skúsenosti a vysokú úspešnosť podaných žiadostí.

V prípade spolupráce so špecializovaným poradcom stačí vyplniť žiadosť a doložiť potrebné dokumenty. Následne žiadosť podpíšete a pošlete poradenskej spoločnosti.

Získanie daňového preplatku trvá v Rakúsku v priemere 16 týždňov. Vo všeobecnosti platí, že čím skôr ho podáte, tým skôr budete mať vaše peniaze na účte.

podat danove priznanie

Podklady k vráteniu daní z Rakúska

Hlavným dokumentom pre úspešné podanie rakúskeho daňového priznania je potvrdenie o vašich rakúskych zdaniteľných príjmoch, nazývané Lohnzettel. Získate ho od svojho zamestnávateľa. Ak ste ich v priebehu roka mali viac, potom ho potrebujete od každého z nich.

Ďalším potrebných dokumentom je formulár Bescheinigung EU/EWR, takzvaný formulár E9.

Pri uplatnení odpočítateľných položiek (daňová úľava na deti, dochádzanie za prácou, ubytovanie) budete musieť všetky vydokladovať.

Odborná poradenská spoločnosť vám pomôže aj so získaním chýbajúcich dokumentov a uplatnení všetkých výdavkov, na ktoré vám potenciálne vznikol nárok.

Spolupráca s profesionálmi, ktorým záleží na tom, aby ste pri vrátení daní z Rakúska dostali najvyššiu čiastku, je rozhodne vaším správnym rozhodnutím.

Foto: elements.envato.com

3 základné kroky pre vrátenie daní z Rakúska

06.06.2023

Ako začať s vybavovaním vrátenia daní v Rakúsku? Stačí si zistiť priebežný nárok a podať rakúske daňové priznanie. Aby ste daňový preplatok z Rakúska vybavili úspešne, požiadajte o spoluprácu poradenskú spoločnosť. Jednoduchá cesta, ako si prilepšíte váš rodinný rozpočet.

3 výhody machovej steny v interiérovom dizajne

30.05.2023

Keďže má mach nízke nároky na údržbu, rýchlo stal obľúbenou voľbou architektov a dizajnérov, ktorí chcú do interiéru vniesť nádych prírody. Tento trend sa dostáva aj do komerčných interiérov, ako sú hotely, letiská a reštaurácie. V tomto článku preskúmame, ako sa mach používa v komerčných prostrediach na zvýšenie ich estetiky a vytvorenie jedinečnej a [...]

Ako na vrátenie daní z Nemecka jednoducho, bezpečne a správne

29.05.2023

Ak si chcete uplatniť nárok na vrátenie daní z Nemecka, jednoducho si podáte nemecké daňové priznanie. Výsledná suma preplatku dane závisí od mnohých parametrov, ktoré sa ročne menia. Požiadajte o spoluprácu expertov z praxe a získajte maximum.

Nigel Adams

V Snemovni končia po Johnsonovi aj jeho dvaja blízki spojenci

10.06.2023 22:05

Nigel Adams dôvod svojho odchodu neuviedol.

kachovka

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na miesta zaplavené po zničení Kachovky

10.06.2023 21:25

Hladina Dnepra sa na úroveň pred zničením hrádze vráti zrejme do 16. júna.

Pakistan

Silná búrka zabila v Pakistane 20 ľudí, zranených je 80

10.06.2023 21:02

Búrka s krúpami tiež vyvracala stromy a zničila množstvo domov a elektrických stĺpov.

Obit Ted Kaczynski

Študoval na Harvarde, 16 bombami zabíjal. V americkom väzení zomrel Unabomber

10.06.2023 20:30

Kaczynski unikal polícii dlhých 17 rokov, koniec príbehu si však napísal sám.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 496440x
Priemerná čítanosť článkov: 1364x

Autor blogu