Založ si blog

Požiadajte o vrátenie daní z Holandska a získajte späť svoje peniaze

holandsko vratenie dani

Pracovali ste za posledných 5 rokov v Holandsku? Zatiaľ ste si neuplatnili nárok na vrátenie daní z Holandska? Smelo do toho. Váš rodinný rozpočet si môžete navýšiť o niekoľko stoviek euro. Pri úspešnom vybavení vám pomôžu skúsení konzultanti z profesionálnej poradenskej spoločnosti.

Základné fakty pre vrátenie daní z Holandska

Skôr ako sa rozhodnete podať žiadosť o vrátenie daní z Holandska alebo si začnete zisťovať, či máte na to nárok, urobte si krátky sumár:

– V Holandsku ste pracovali v období medzi rokmi 2018 až 2022.

– Pracovali ste na základe pracovnej zmluvy u holandského alebo slovenského zamestnávateľa.

– Váš zamestnávateľ za vás odvádzal odvody zo mzdy.

Ak ste odpovedali na všetky 3 fakty „áno“, potom vám mohol vzniknúť preddavok z odvedenej dane a môžete sa pustiť do vybavovania.

O vrátenie daní môžete požiadať aj vtedy, pokiaľ ste už z Holandska odišli.

Otáľať by určite nemali tí, ktorí pracovali v Holandsku v roku 2018 a ešte si žiadosť o vrátenie daní nepodali. Máte čas už len do konca roku 2023.

Vrátenie daní osobne alebo cez konzultanta

Žiadosť o vrátenie daní z Holandska, teda podanie holandského daňového priznania, môžete riešiť sami, prostredníctvom vášho účtovníka alebo známeho so skúsenosťami.

Tu je dobré podotknúť, že holandský daňový systém je vcelku zložitý. Určite urobíte správny krok, keď si pri vybavovaní vrátenia daní z Holandska necháte poradiť odborníkmi s niekoľkoročnými skúsenosťami a odporúčaniami spokojných klientov.

Pomôžu vám so správnym vyplnením žiadosti, s potrebnými prílohami či vyžiadaním dokladov, ktoré vám môžu chýbať. Upozornia vás na ďalšie možnosti, aby ste neprišli o peniaze, na ktoré máte legálny nárok.

vratenie dani z Holandska

Dôležité dokumenty pre holandské daňové priznanie

Najdôležitejším dokumentom je takzvaný Jaaropgaaf, teda potvrdenie o zdaniteľných príjmoch v Holandsku. Vystaví vám ho každý zamestnávateľ v Holandsku, pre ktorého ste pracovali.

Ako ho náhodou nemáte, môže vám pomôcť aj posledná výplatná páska od zamestnávateľov.

Všeobecne platí, že pre vrátenie dane z Holandska potrebujete rôzne podklady, ktoré súvisia s vašou konkrétnou situáciou. Aj s tým vám podarí skúsený konzultant so znalosťami daňovej legislatívy v Holandsku. Neváhajte a požiadajte o pomoc profesionálov.


Foto: elements.envato.com

Využite silu profesionálnej fotografie pre váš e-commerce úspech

31.05.2024

Stále máte názor, že profesionálne fotografie pre vašu webovú stránku sú vyhodené peniaze? Skúsenosti marketérov a mnohých firiem však považujú kvalitné fotografie za dôležitú časť prezentácie produktov, služieb, značky. Prečo sú profesionálne fotografie i vo svete atraktívnych selfie dôležité?

Polovica sveta nakupuje cez mobil – nakúpi aj u vás?

30.05.2024

Viac ako polovica svetovej populácie používa pri nákupoch na internete mobilný telefón. Ak sa pozrieme na Slovensko, čísla sú porovnateľné. Ako je váš internetový obchod pripravený na éru nakupovania cez smartfón? Spoznajte dôležité prvky optimalizácie vášho e-shopu pre mobilné zariadenia.

Rituály pre váš šťastný život – ráno s energiou a večer s relaxom

29.05.2024

V dnešnom svete je ľahké zabudnúť na seba. Neustále sme pod tlakom pracovných povinností, požiadaviek detí, rodiny a priateľov. Nájsť si čas na seba sa dá veľakrát prirovnať k luxusu. No čas pre seba je rozhodujúci pre naše fyzické i duševné zdravie. Skvelý spôsob, ako si vytvoriť okamihy pre seba a priniesť do života viac radosti a pohody, predstavujú ranné a [...]

irán, izrael, útok

Irán nainštaloval nové centrifúgy v stredisku na spracovanie uránu

13.06.2024 21:14

Západné krajiny Irán dlhodobo podozrievajú, že má v úmysle vyrobiť jadrovú zbraň.

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04, aktualizované: 22:27

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 534
Celková čítanosť: 766721x
Priemerná čítanosť článkov: 1436x

Autor blogu