Založ si blog

5 typov nábytku z naozaj netradičných materiálov

Túžite po nábytku, ktorý bude celkom iný, ako má váš sused, alebo aký môžete bežne vidieť v nábytkárskych obchodoch? Máme pre vás tú správnu inšpiráciu. Zamerali sme sa totiž na nábytkárske kúsky vyhotovené z netradičných materiálov. Kým niektoré vás očaria svojím technickým vyhotovením, pri iných zas zaplesá srdce každého, kto rád používa recyklované materiály. 

nábytok

Nábytok z oceľových drôtov

Náš prehľad začnime jedinečnými kúskami českého výrobcu. Dizajnový nábytok Master & Master púta pozornosť nielen svojím farebným vyhotovením, ale najmä materiálom. V hlavnej úlohe je tu totiž poohýbaný oceľový drôt. Nemusíte sa však obávať toho, že by tento nábytok pôsobil príliš industriálne, práve naopak, stane sa veľmi nápaditým a funkčným doplnkom, ktorý poteší každú kreatívnu dušu.  

Lampy a stoličky pokryté morskými riasami

Ak patríte medzi fanúšikov prírodných a obnoviteľných materiálov, tak lampy a stoličky pokryté morskými riasami sú niečo pre vás. Tohto materiálu je dostatok, dá sa rôzne tvarovať a vďaka tomu je možné vytvoriť skutočne nápadité tienidlá na lampy, prípadne čalúnenie stoličiek. Stačí len poznať správnu technológiu výroby, aby bola dosiahnutá adekvátna pevnosť a dlhá životnosť rias. 

stoličky

Nábytok z priadze a zvyškov dreva

Z odrezkov dreva sa dá rôzne tvarovať a to šikovní návrhári skutočne vedia. Takéto zvyšky potom stačí vhodne obaliť do dostatočne hrubých vrstiev priadze a vzniknú nápadité kúsky ako napríklad stôl alebo taburetka, pri výrobe ktorej nemusela byť použitá ani jedna skrutka či klinec. 

Masívne drevo z lokálnych zdrojov

Masívne drevo je v nábytkárskom priemysle len ťažko nahraditeľným materiálom. Napríklad sedačky Prostoria sa aj vďaka nemu vyznačujú mimoriadnou životnosťou, no aby boli minimalizované dopady na životné prostredie, používa sa pri jej výrobe výlučne drevo z blízkeho okolia miesta výroby. Aj týmto spôsobom sa darí napĺňať cieľ, aby bola uhlíková stopa pri výrobe nábytku Prostoria čo najmenšia. 

Nábytok zo starých autodielov

Zaujímavým spôsobom, ako starým autodielom vdýchnuť nový život je ich pretvorenie na nábytok. Tak napríklad konferenčný stolík podopieraný blokom motora, či rovno celý rám postele z upravenej karosérie staršieho automobilu. Možností, ako práve týmto spôsobom ušetriť a zároveň získať jedinečný kus nábytku do svojho domu či bytu je naozaj požehnane.


Zdroj: elements.envato.com

Chcete pracovať v Rakúsku? Užite si tieto výhody

05.02.2023

Práca v Rakúsku má mnoho výhod. Táto krajina so zaujímavou kultúrou a rozmanitým pracovným trhom je pre uchádzačov o zamestnanie veľmi žiadanou destináciou. Ak chcete pracovať u našich susedov, mali by ste vedieť o nasledovných výhodách. Aké sú výhody práce a života v Rakúsku? Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia, ktorí hľadajú lepšiu prácu v zahraničí [...]

Keď ide o peniaze: riešenie týchto problémov sa odkladať určite neoplatí

30.01.2023

Vo všeobecnosti platí, že najlepšie je problémom predchádzať a keď už nastanú, treba im čeliť. Kým niektoré odklad znesú, pred inými sa strkať hlavu do piesku rozhodne nevypláca. Pozreli sme sa na trojicu životných situácií, pri ktorých sa vám odkladanie riešenia problémov môže vypomstiť. Kanalizačné potrubie nepodceňujte Problémy s kanalizáciou [...]

Ako sa stať moderným účtovníkom a uľahčiť život sebe aj svojim klientom?

28.01.2023

Účtovníctvo je mnohými považované za konzervatívny odbor, ktorý si okrem iného vyžaduje aj plnú profesionálnu angažovanosť. Neplatí však, že by účtovníctvo bolo odolné voči akýmkoľvek zmenám. Práve naopak, bleskový pokrok technológií a k tomu aj nedávna celosvetová pandémia spolu s mnohými obmedzeniami urýchlila ochotu prijímať zmeny a vyjsť v ústrety [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 312
Celková čítanosť: 417620x
Priemerná čítanosť článkov: 1339x

Autor blogu