Založ si blog

Nemusíte iba chudnúť: dáme vám tipy na netradičné novoročné predsavzatia

novorocne predsavzatia

Nový rok je už tradične spojený s plánmi do budúcnosti a predsavzatiami. Zrejme to aj sami poznáte, prestať fajčiť, schudnúť, venovať sa pohybovým aktivitám či zdravšie jesť. Tieto predsavzatia patria medzi najčastejšie a dokonca prvé týždne nového roka sa ich aj mnohí snažia dôsledne dodržiavať. Ak si radi stanovujete ciele, nemusíte sa zameriavať iba na svoje zlozvyky či postavu, dáme vám tipy na trochu iné, menej tradičné predsavzatia, ktorých dodržiavanie môže napokon priniesť celkom zaujímavé výsledky. 

Viac sa usmievajte

Zdá sa vám, že máte počas bežného pracovného dňa iba málo dôvodov na úsmev? Skúste sa na svoje každodenné aktivity pozrieť trošku z iného uhla pohľadu. Sústreďte sa na to, koľko sa počas bežného dňa usmievate a možno vás to prekvapí, no vďaka úsmevu dokážete doslova zázraky. Vďaka úsmevu si posilníte dobrú náladu a čo je ešte lepšie, úsmevy sú „nákazlivé“, takže týmto spôsobom vás omnoho pozitívnejšie bude vnímať aj vaše okolie. 

Pokúste sa aspoň prvé týždne nového roka poriadne usmievať a brať všetky každodenné problémy trochu s nadhľadom a výsledky sa veľmi rýchlo dostavia. A že vám v širokom úsmeve niečo bráni? Nenechajte sa odradiť, napríklad si vybieliť zuby doma nie je ničím zložitým a ak vám tento proces posilní sebavedomie, prečo ho neabsolvovať? 

Spravte si „day off“ – celý deň len pre seba

Vaše predsavzatia samozrejme nemusia iba začínať pri bělení zubů, pre niektoré z nich si nemusíte nič kupovať ani zháňať, iba si trošku upraviť svoje vnútorné nastavenie. Máte rodinu, deti, milujete ich nadovšetko, no to neznamená, že s nimi musíte stráviť všetok svoj voľný čas. Neberte to pritom čisto egoisticky. Skúste si aspoň raz za jeden či dva týždne spraviť deň len a len pre seba. Urobte si program presne podľa toho, po čom túži vaše srdce a doprajte si. Chvíľky pre seba aj mnohí psychológia považujú za veľmi dôležité pre psychohygienu a dosiahnutie vnútornej rovnováhy. 

Pozor, day off neznamená, že počas takéhoto dňa nič neurobíte, ale aktivity budete robiť presne podľa svojho uváženia. Môžete pokojne oprať celej rodine, využiť pri tom oleje na praní, dopriať si pohárik vína a následne skončiť v bublinkovom kúpeli. Je to len a len na vás. Hlavne ale, buďte chvíľu sami. 

day off

Nájdite pozitíva na svojej práci?

Možno sa to ani nezdá, no v práci trávime podstatnú časť svojho života, teda ak pracujete na trvalý pracovný pomer. Oplatí sa teda vybrať si prácu, ktorá vás bude naozaj baviť. So všetkou úprimnosťou ale treba dodať, že zrejme každá práca po čase omrzí, resp. v každej práci prídu momenty, kedy asi nebudete úplne spokojný. Aj keď nemáte práve ideálnu prácu, skúste na nej nájsť niečo pozitívne. Ak budete každé ráno vstávať s tým, že sa vám nechce a po príchode do práce len odrátavate minúty do skončenia pracovnej doby, skúste zmeniť svoj postoj a nájsť na svojej práci aj nejaké pozitíva. 

Prakticky akúkoľvek prácu sa dá brať s úsmevom a nemali by ste teda dovoliť, aby vám práca kazila radosť zo života. 

Urobte malú zmenu

Zdá sa vám tvrdenie, že niekedy stačí urobiť malú zmenu ako klišé? Platí však, že práve cesta k veľkým zmenám vedie cez tie malé, ktorých je veľa. Napokon, vyplýva to aj zo samotnej ľudskej povahy. Malé zmeny dokážu totiž vyvolať veľké účinky a zároveň, omnoho ľahšie ich budete vedieť zrealizovať, ako veľké zmeny, ktoré si vyžadujú veľa času aj sebadisciplíny. A príklady? Tých je nespočetné množstvo a môžu sa týkať prakticky čohokoľvek. Zodpovedného nakupovania, efektívnejšieho šetrenia, ale povedzme aj bežných úkonov v domácnosti, kedy začnete používať vonné oleje na pranie

Spôsobov, ako si vylepšiť život je naozaj veľa a zďaleka nemusí ísť iba o „veľké záväzky“, že okamžite prestanete fajčiť či v priebehu mesiaca výrazne schudnete. Začnite v malom a dosiahnite veľké výsledky.

usmev

Foto: elements.envato.com

Chcete pracovať v Rakúsku? Užite si tieto výhody

05.02.2023

Práca v Rakúsku má mnoho výhod. Táto krajina so zaujímavou kultúrou a rozmanitým pracovným trhom je pre uchádzačov o zamestnanie veľmi žiadanou destináciou. Ak chcete pracovať u našich susedov, mali by ste vedieť o nasledovných výhodách. Aké sú výhody práce a života v Rakúsku? Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia, ktorí hľadajú lepšiu prácu v zahraničí [...]

Keď ide o peniaze: riešenie týchto problémov sa odkladať určite neoplatí

30.01.2023

Vo všeobecnosti platí, že najlepšie je problémom predchádzať a keď už nastanú, treba im čeliť. Kým niektoré odklad znesú, pred inými sa strkať hlavu do piesku rozhodne nevypláca. Pozreli sme sa na trojicu životných situácií, pri ktorých sa vám odkladanie riešenia problémov môže vypomstiť. Kanalizačné potrubie nepodceňujte Problémy s kanalizáciou [...]

Ako sa stať moderným účtovníkom a uľahčiť život sebe aj svojim klientom?

28.01.2023

Účtovníctvo je mnohými považované za konzervatívny odbor, ktorý si okrem iného vyžaduje aj plnú profesionálnu angažovanosť. Neplatí však, že by účtovníctvo bolo odolné voči akýmkoľvek zmenám. Práve naopak, bleskový pokrok technológií a k tomu aj nedávna celosvetová pandémia spolu s mnohými obmedzeniami urýchlila ochotu prijímať zmeny a vyjsť v ústrety [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 312
Celková čítanosť: 417671x
Priemerná čítanosť článkov: 1339x

Autor blogu