Založ si blog

Alternatívne využitia hodinových hotelov vo svete: tieto vás určite prekvapia

Hovorí sa, že iný kraj, iný mrav a platí to aj v prípade ubytovacích služieb. Kým u nás majú hodinové hotely povesť miest určených pre milencov, tak v mnohých kútoch sveta na ne ľudia nazerajú aj inak. Nemusia pritom niesť vždy iba názov hodinový hotel, hodinové izby ale môžete sa stretnúť aj s označením day rooms, ktoré by sme doslova mohli preložiť ako „denné izby“. Tak či onak, všetky tieto služby sú určené pre tých, ktorí nepotrebujú v hoteli vyslovene prespať na jednu či niekoľko nocí. 

V prípade, že si vyhľadáte Bratislava hodinový hotel, nájdete hneď niekoľko ponúk tzv. hodinových hotelov, ktoré najčastejšie navštevujú páry túžiace po romantike. Zaužívané predstavy nezainteresovaných ľudí však nemusia vždy zodpovedať realite a najmä vo svete si hodinové hotely nachádzajú aj odlišné využitie. Zamerali sme sa na niektoré z nich, ktoré dokazujú, že nemusia slúžiť iba na to, aby ste si svojim partnerom či partnerkou užili vzrušujúce chvíle.

Viac pohodlia pri zmeškanom spoji

Zmeškať lietadlo, vlak či iný spoj nie je najmä v krajinách, kde často dochádza k veľkým štrajkom nič nezvyčajné. Lepšie ako zostať uviaznutí dlhé hodiny na letisku, môže byť lepšie využiť tzv. day room, kde si môžete v pokoji a súkromí oddýchnuť. Navyše, takéto využitie voľnej hotelovej izby ani neukrojí veľa z vášho rozpočtu. 

cestovanie

Keď to na druhý koniec mesta trvá veľmi dlho

Na Slovensku túto situáciu asi nezažijete, no napríklad vo viacerých indických mestách sa používajú hodinové hotely aj vtedy, keď si potrebujete niečo vybaviť. Prejsť krížom cez niektoré veľkomestá môže byť poriadne časovo náročné. Ako v tomto smere pomôže hodinový hotel? Jednoducho prídete skôr (ideálne mimo dopravnej špičky), zarezervujete si izbu a potom už iba čakáte na to, čo si potrebujete vybaviť. 

Na odloženie batožiny

Odloženie batožiny na letisku alebo na autobusovej či vlakovej stanici nemusí byť vždy to najpraktickejšie riešenie. Cestovatelia vedia, že na tento účel poslúži dobre aj day room v hoteli. Ak si chcete pozrieť mesto, skúste osloviť blízky hotel či by vám krátkodobo uskladnili batožinu, ktorú si o pár hodín neskôr opäť vyzdvihnete. Ak si nájdete hodinový hotel Bratislava 24/7, sme presvedčení, že pochodíte aj v prípade, že si nemáte kam dať kufre počas vášho výletu. 

ludia a batoziny

zdroj: elements.envato.com

Chcete pracovať v Rakúsku? Užite si tieto výhody

05.02.2023

Práca v Rakúsku má mnoho výhod. Táto krajina so zaujímavou kultúrou a rozmanitým pracovným trhom je pre uchádzačov o zamestnanie veľmi žiadanou destináciou. Ak chcete pracovať u našich susedov, mali by ste vedieť o nasledovných výhodách. Aké sú výhody práce a života v Rakúsku? Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia, ktorí hľadajú lepšiu prácu v zahraničí [...]

Keď ide o peniaze: riešenie týchto problémov sa odkladať určite neoplatí

30.01.2023

Vo všeobecnosti platí, že najlepšie je problémom predchádzať a keď už nastanú, treba im čeliť. Kým niektoré odklad znesú, pred inými sa strkať hlavu do piesku rozhodne nevypláca. Pozreli sme sa na trojicu životných situácií, pri ktorých sa vám odkladanie riešenia problémov môže vypomstiť. Kanalizačné potrubie nepodceňujte Problémy s kanalizáciou [...]

Ako sa stať moderným účtovníkom a uľahčiť život sebe aj svojim klientom?

28.01.2023

Účtovníctvo je mnohými považované za konzervatívny odbor, ktorý si okrem iného vyžaduje aj plnú profesionálnu angažovanosť. Neplatí však, že by účtovníctvo bolo odolné voči akýmkoľvek zmenám. Práve naopak, bleskový pokrok technológií a k tomu aj nedávna celosvetová pandémia spolu s mnohými obmedzeniami urýchlila ochotu prijímať zmeny a vyjsť v ústrety [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 312
Celková čítanosť: 417596x
Priemerná čítanosť článkov: 1338x

Autor blogu