Založ si blog

Ako si spestriť silvestrovský večer? Skúste tieto spoločenské hry!

Rodinná terapia, zdroj: spolocenskaterapia.sk

Viete už ako budete tráviť posledný večer tohto roka? Možno to bude niekde na chate, exotickej dovolenke či len tak v papučiach doma. Kde však napokon budete ani nie je tak dôležité, omnoho dôležitejšie je totiž, s kým budete. Napokon, asi to pozná každý z vás, dáte si dobrú večeru, osviežite sa nápojmi a ďalej? Ak náhodou zaútočí nuda, situáciu vie zachrániť správne vybraná spoločenská hra

To najpodstatnejšie je správny výber

Mohlo by sa zdať, že vybrať narýchlo nejakú spoločenskú hru počas silvestrovského večera je úplne jednoduché. V praxi však takéto pokusy často stroskotajú na tom, že buď je hra príliš „bežná“ a prakticky sa ju nikomu naozaj nechce hrať, alebo naopak, pôsobí síce zaujímavo, no jej pravidlá sú príliš zložité. Pochopiteľne, ak vediete klub hráčov spoločenských hier, problémom nie sú ani komplikovanejšie hry, no počas silvestrovského večera asi len ťažko budete niekomu hodinu vysvetľovať pravidlá a všetky možné herné variácie.

Vo vyššie uvedenom prípade budete potrebovať spoločenskú hru, ktorá zabaví väčšie množstvo hráčov, rýchlo ju všetci pochopia a zároveň bude dostatočne zábavná. My sme sa také spoločenské hry pre vás rozhodli vybrať. 

hracie kocky

Kartové spoločenské hry

Pri označení kartové spoločenské hry vám nemusia napadnúť iba klasiky ako žolík, sedma či kanasta. Existuje množstvo rôznych hier s relatívne jednoduchými pravidlami, do ktorých sa môže zapojiť aj väčší počet hráčov. Existujú aj kartové hry špeciálne pre viacero hráčov, vďaka ktorým sa môžu vzájomne lepšie spoznať či prehĺbiť svoje vzťahy a popritom si užiť množstvo zábavy. 

Vedomostné hry

Čoraz väčšiu popularitu získavajú vedomostné hry, ako napríklad Alias alebo Desiatka. Ich pravidlá sú jednoduché, zabavíte sa a zároveň aj precvičíte svoje mozgové závity. Na žiadnej dobrej silvestrovskej párty by vedomostná spoločenská hra určite nemala chýbať. 

Šarády alebo meno, mesto, zviera, vec

Náš tretí tip sme venovali párty klasike, ku ktorej potrebujete len minimum pomôcok a pravidlá vysvetlíte skutočne jednoducho. Tzv. šarády-pantomíma sú spoločenskou hrou, kedy popisujete hľadané výrazy bez použitia slov. Ak vám táto hra nie je pochuti, skúste klasiku „meno, mesto, zviera, vec“ a prípadne niektorú z hľadaných kategórii obmeňte.

dosková hra

zdroj: elements.envato.com

Chcete pracovať v Rakúsku? Užite si tieto výhody

05.02.2023

Práca v Rakúsku má mnoho výhod. Táto krajina so zaujímavou kultúrou a rozmanitým pracovným trhom je pre uchádzačov o zamestnanie veľmi žiadanou destináciou. Ak chcete pracovať u našich susedov, mali by ste vedieť o nasledovných výhodách. Aké sú výhody práce a života v Rakúsku? Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia, ktorí hľadajú lepšiu prácu v zahraničí [...]

Keď ide o peniaze: riešenie týchto problémov sa odkladať určite neoplatí

30.01.2023

Vo všeobecnosti platí, že najlepšie je problémom predchádzať a keď už nastanú, treba im čeliť. Kým niektoré odklad znesú, pred inými sa strkať hlavu do piesku rozhodne nevypláca. Pozreli sme sa na trojicu životných situácií, pri ktorých sa vám odkladanie riešenia problémov môže vypomstiť. Kanalizačné potrubie nepodceňujte Problémy s kanalizáciou [...]

Ako sa stať moderným účtovníkom a uľahčiť život sebe aj svojim klientom?

28.01.2023

Účtovníctvo je mnohými považované za konzervatívny odbor, ktorý si okrem iného vyžaduje aj plnú profesionálnu angažovanosť. Neplatí však, že by účtovníctvo bolo odolné voči akýmkoľvek zmenám. Práve naopak, bleskový pokrok technológií a k tomu aj nedávna celosvetová pandémia spolu s mnohými obmedzeniami urýchlila ochotu prijímať zmeny a vyjsť v ústrety [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 312
Celková čítanosť: 417582x
Priemerná čítanosť článkov: 1338x

Autor blogu