Založ si blog

Spoznajte SEO trendy pre rok 2023, ktorým sa oplatí venovať pozornosť

seo trendy

Rok 2022 to už má skoro spočítané a tak je najvyšší čas pozrieť sa na to, čo nás čaká v roku budúcom. Ak ste si nechali vytvoriť web stránku na mieru, určite vás zaujíma, ako na ňu pritiahnuť čo najviac návštevníkov, pričom jednou z možností je dbať na SEO, teda optimalizáciu webu pre internetové vyhľadávače. 

Rovnako ako v iných oblastiach, aj v SEO sa rôzne trendy a stratégie striedajú spolu s tým, ako sa menia algoritmy vyhľadávačov. Či už sa chcete optimalizácii venovať svojpomocne, alebo ju zveríte do rúk odborníkom, určite by vás mali zaujímať SEO trendy 2023, s ktorými sa vám ľahšie podarí predstihnúť konkurenciu a obsadiť s webom popredné priečky vo vyhľadávaní. 

Tvorba obsahu v rôznych formátoch

Návštevníci webu si zvykli konzumovať obsah rôznymi spôsobmi, či už čítaním textu, sledovaním videa, alebo počúvaním nahrávky. Dokonca, niekedy sa tieto tri spôsoby vzájomne dopĺňajú a prelínajú. Algoritmy vyhľadávačov s tým už počítajú a teda neberú webové stránky čisto z pohľadu textu. Google bude stále lepší v rozoznávaní interaktívneho obsahu. Zamerajte sa preto okrem bežného blogu, aj na infografiky, videá či podcasty a dosiahnite ich vzájomné prepojenie v rámci vášho webu. 

tvorba obsahu

Zapojenie umelej inteligencie do tvorby obsahu

O využití umelej inteligencie (AI) v marketingu sa už nejaký piatok rozpráva. V roku 2023 dôjde podľa všetkého k jej masívnemu rozšíreniu. Neznamená to však, že marketéri či copywriteri prídu o prácu, práve naopak, AI bude pri ich práci veľmi užitočná. Nástroje so zapojením AI je možné veľmi šikovne využiť pri tvorbe podkladov. 

Skúšali ste už umelú inteligenciu Open AI Chatbot?

Ešte väčší dôraz na štruktúrované údaje

Webové stránky obsahujú množstvo rôznych údajov a bola by škoda, ak by ste ich vyhľadávaciemu algoritmu pekne nenaservírovali. Štruktúrované údaje pomáhajú vyhľadávačom lepšie pochopiť obsah na vašom webe. Ak poskytnete správny druh informácií správnym spôsobom v organickom vyhľadávaní vám to pomôže. Na štruktúrované údaje teda nezabúdajte ani v roku 2023, ich význam je totiž čoraz zásadnejší. 


Foto: elements.envato.com

Chcete pracovať v Rakúsku? Užite si tieto výhody

05.02.2023

Práca v Rakúsku má mnoho výhod. Táto krajina so zaujímavou kultúrou a rozmanitým pracovným trhom je pre uchádzačov o zamestnanie veľmi žiadanou destináciou. Ak chcete pracovať u našich susedov, mali by ste vedieť o nasledovných výhodách. Aké sú výhody práce a života v Rakúsku? Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia, ktorí hľadajú lepšiu prácu v zahraničí [...]

Keď ide o peniaze: riešenie týchto problémov sa odkladať určite neoplatí

30.01.2023

Vo všeobecnosti platí, že najlepšie je problémom predchádzať a keď už nastanú, treba im čeliť. Kým niektoré odklad znesú, pred inými sa strkať hlavu do piesku rozhodne nevypláca. Pozreli sme sa na trojicu životných situácií, pri ktorých sa vám odkladanie riešenia problémov môže vypomstiť. Kanalizačné potrubie nepodceňujte Problémy s kanalizáciou [...]

Ako sa stať moderným účtovníkom a uľahčiť život sebe aj svojim klientom?

28.01.2023

Účtovníctvo je mnohými považované za konzervatívny odbor, ktorý si okrem iného vyžaduje aj plnú profesionálnu angažovanosť. Neplatí však, že by účtovníctvo bolo odolné voči akýmkoľvek zmenám. Práve naopak, bleskový pokrok technológií a k tomu aj nedávna celosvetová pandémia spolu s mnohými obmedzeniami urýchlila ochotu prijímať zmeny a vyjsť v ústrety [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 312
Celková čítanosť: 417690x
Priemerná čítanosť článkov: 1339x

Autor blogu