Založ si blog

Domáce vs. ambulantné bielenie zubov: ktoré pre vás bude vhodné?

Trápi vás žltý alebo sivý farebný odtieň vašich zubov? Nuž, hneď na úvod sa oplatí spomenúť, že prirodzene biely a žiarivý úsmev ako z filmu nie je vôbec bežný a aj napriek snahe ho vôbec nie je ľahké dosiahnuť. Do značnej miery ovplyvňujú sfarbenie zubov genetické predispozície a čiastočne aj to, ako sa stravujete. V prípade, že túžite aspoň po belších zuboch, riešením môže byť domáce alebo ambulantné bielenie zubov, aký je medzi nimi rozdiel? 

bieliaci pások

Bielenie zubov v pohodlí domova

Cesta za belšími zubami nemusí byť vôbec taká jednoduchá ako by sa vám mohlo zdať podľa rôznych „babských receptov“ či reklám na zázračné zubné pasty s bieliacim účinkom. Mnohé z tých najjednoduchších spôsobov bielenia majú nielenže otáznu účinnosť, ale v tom horšom prípade môžu aj spôsobiť poškodenie zubnej skloviny, či zubných krčkov. Svojim zubom tak nielenže nedoprajete belší odtieň, ale doslova otvoríte dvere zubnému kazu prípadne zvýšenej citlivosti celého chrupu. 

Bělení zubů v domácom prostredí predstavuje pre mnohých dostupnejšiu a pohodlnejšiu možnosť. Musíte si však vedieť vybrať ten správny produkt a zároveň dôsledne dodržiavať návod na použitie. Výhodou je teda spravidla nižšia cena, dobrá dostupnosť a pohodlie, pretože nemusíte nikam chodiť. Výborným riešením sú napríklad bělící pásky na zuby značky Crest, ktorých účinky môžeme smelo prirovnať k výsledkom ambulantného čistenia. 

úsmev

Kedy uprednostniť ambulantné bielenie zubov? 

Alternatívou k domácemu bieleniu zubov je tzv. ambulantné bielenie. Ako už názvu vyplýva, navštívite odborníka, ktorý navrhne kúru podľa vašich požiadaviek. Na dosiahnutie požadovaného výsledku je možné celé ošetrenie neraz opakovať, čo znamená, že za takéto bielenie zaplatíte viac. Na druhej strane, máte garanciu výsledku a bezpečnosti celej procedúry. Výhodou je aj to, že stav vášho chrupu posúdi odborník a tak navrhne to najlepšie riešenie. Zároveň môžete pri ambulantnom bielení počítať aj s dôkladným vyčistením chrupu, ktoré je práve v domácich podmienkach bez profesionálnej výbavy iba ťažko realizovateľné. 

Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z týchto dvoch možností, vždy si vopred zistite, či u vás neexistujú kontraindikácie, pri ktorých sa bielenie zubov dôrazne neodporúča. 


zdroj: elements.envato.com

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

Ján Horecký

Školský zákon má šancu prejsť, Horecký a Heger sa dohodli so stranou SaS

29.03.2023 15:32

Poslanci Národnej rady SR za SaS podporia vládnu novelu školského zákona, o ktorej sa má rokovať v stredu večer.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449734x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu