Založ si blog

Pracovné overaly nie sú dôležité iba v zdravotníctve – kde si ešte nachádzajú využitie?

Situácia súvisiaca s celosvetových šírením koronavírusu spopularizovala okrem rôznych diagnostických metód aj pracovné overaly, ktoré nosili osoby vykonávajúce testovanie. Pracovné ochranné overaly pritom zďaleka neslúžia iba v zdravotníctve a svoje uplatnenie si nachádzajú napríklad aj v chemickom či potravinárskom priemysle. Poradíme, čo by mal spĺňať ochranný overal, ako ho vylepšiť a tiež, ako ho zvládnuť nosiť celú pracovnú zmenu.  

Overaly vás chránia pred svetom, ale aj svet pred vami

Ochranné overaly patria medzi profi pracovní oděvy a s výkonom niektorých pracovných činností sú doslova nerozlučne spojené. Ich hlavnou úlohou je chrániť nositeľa pred chemikáliami, nečistotami, nebezpečnými výparmi a plynmi. Využívajú ich zdravotníci, chemici, záchranné zložky a svoje využitie si rovnako nachádzajú aj v potravinárstve, kde sa vyžaduje udržiavanie vysokej úrovne hygieny. Funkcia pracovného overalu však nie je „jednosmerná“, rovnako tak overal chráni spracovávané predmety pred možnou kontamináciou zo strany používateľa. 

Čo robiť, aby nosenie pracovného overalu nebolo otravné?

Nosiť pracovný overal môže byť poriadne náročné. Spravidla sa navlieka na iné pracovné oblečenie a neraz tak spôsobuje zhoršenú pohyblivosť či znižuje tepelný komfort. Nie je preto jedno, aká je vaša pracovná obuv a ďalšie súčasti odevu. Na dosiahnutie čo najlepšieho komfortu je dôležité vyberať si pod overal také pracovné oblečenie, ktoré sa vyznačuje dostatočnou priedušnosťou. 

Pri výbere konkrétneho typu overalu odporúčame postupovať podľa požiadaviek v zmysle jednotlivých noriem a posúdiť najmä, či konkrétny typ overalu má elektrostatické vlastnosti, chráni proti biologickému nebezpečenstvu, rádioaktívnym látkam a prípadne je vybavený reflexnými prvkami. 

Ochranný overal na použitie v zdravotníctve a rôznych druhoch priemyslu patrí medzi pracovné oblečenie s logom. Ak si necháte overaly potlačiť, získate zaujímavý odlišovací znak a tým posilníte firemnú kultúru. Bez toho samozrejme, aby boli funkčné vlastnosti ochranného overalu akokoľvek zhoršené. 

Chcete pracovať v Rakúsku? Užite si tieto výhody

05.02.2023

Práca v Rakúsku má mnoho výhod. Táto krajina so zaujímavou kultúrou a rozmanitým pracovným trhom je pre uchádzačov o zamestnanie veľmi žiadanou destináciou. Ak chcete pracovať u našich susedov, mali by ste vedieť o nasledovných výhodách. Aké sú výhody práce a života v Rakúsku? Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia, ktorí hľadajú lepšiu prácu v zahraničí [...]

Keď ide o peniaze: riešenie týchto problémov sa odkladať určite neoplatí

30.01.2023

Vo všeobecnosti platí, že najlepšie je problémom predchádzať a keď už nastanú, treba im čeliť. Kým niektoré odklad znesú, pred inými sa strkať hlavu do piesku rozhodne nevypláca. Pozreli sme sa na trojicu životných situácií, pri ktorých sa vám odkladanie riešenia problémov môže vypomstiť. Kanalizačné potrubie nepodceňujte Problémy s kanalizáciou [...]

Ako sa stať moderným účtovníkom a uľahčiť život sebe aj svojim klientom?

28.01.2023

Účtovníctvo je mnohými považované za konzervatívny odbor, ktorý si okrem iného vyžaduje aj plnú profesionálnu angažovanosť. Neplatí však, že by účtovníctvo bolo odolné voči akýmkoľvek zmenám. Práve naopak, bleskový pokrok technológií a k tomu aj nedávna celosvetová pandémia spolu s mnohými obmedzeniami urýchlila ochotu prijímať zmeny a vyjsť v ústrety [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 312
Celková čítanosť: 417574x
Priemerná čítanosť článkov: 1338x

Autor blogu