Založ si blog

Ako dosiahnuť, aby vám zákazníci platili rýchlejšie? Pomôže aj prehľadná faktúra!

Dlhé čakanie na peniaze od klientov trápi mnohých podnikateľov. Na Slovensku dokonca nie je ničím nezvyčajným platiť faktúry aj niekoľko dní po splatnosti. Hoci tohto „zlozvyku“ sa zrejme nikdy nezbavíme, platobnú disciplínu klientov môžete zlepšiť aj prehľadnými faktúrami. Poradíme, čo by okrem povinných náležitostí mali faktúry obsahovať, aby klientov motivovali k úhrade. 

Veľa začínajúcich podnikateľov si kladie otázku, ako fakturovať. V dnešnej dobe, kedy je fakturácia online už pomerne bežná, nejde o žiadny problém. Existujú rôzne fakturačné platformy, ktoré vám umožnia veľmi rýchlu konfiguráciu, takže svoju prvú faktúru môžete mať vystavenú už do pár minút. Pre náročnejších sú určené aj rôzne dodatkové moduly umožňujúce prispôsobenie vzhľadu faktúry priamo vašim požiadavkám. Túto možnosť sa oplatí využiť pretože práve rozmiestnenie prvkov na faktúre môže pozitívne pôsobiť na platobnú disciplínu vašich klientov. Ako na to? 

Prehľadnosť na prvom mieste

Z faktúry by malo byť zrejmé, koľko fakturujete, čo je predmetom dodania, suma na úhradu a kam je potrebné sumu uhradiť. Určite sa oplatí usilovať o čo najväčšiu prehľadnosť, tak aby na prvý pohľad bolo jasné, čo je predmetom fakturácie. Nebudete potom počúvať výhovorky od klientov, že nevedia nájsť číslo účtu, prípadne majú problém zorientovať sa v údajoch na faktúre. 

Nezabudnite na QR kód

Samotný proces platenia faktúr dokáže byť vďaka QR kódom veľmi jednoduchý. Na „rozsypaný“ štvorček stačí namieriť kameru mobilného telefónu a automaticky sa vám načítajú platobné údaje buď v aplikácii internet bankingu alebo v rozhraní internetového prehliadača. Vašich klientov tak nečaká žiadne zložité prepisovanie platobných údajov, čo už samo o sebe pozitívne vplýva na ochotu zaplatiť. 

Poproste o včasnú úhradu faktúry

Je úplne zrejmé, že ak vystavíte faktúru, tak očakávate úhradu. Pozitívne ladená komunikácia ale niekedy dokáže divy. Skúste do spodnej časti faktúry zakomponovať milým spôsobom napísanú prosbu o včasnú úhradu a sme presvedčení, že pozornosti vášho klienta neunikne. 

Oplatí sa spomenúť, že užitočné pomôcky nájdete aj v online fakturačných softvéroch a týmto spôsobom môže byť aj fakturace zdarma na začiatok funkčným a plne postačujúcim riešením. 

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

Ján Horecký

Školský zákon má šancu prejsť, Horecký a Heger sa dohodli so stranou SaS

29.03.2023 15:32

Poslanci Národnej rady SR za SaS podporia vládnu novelu školského zákona, o ktorej sa má rokovať v stredu večer.

Jaroslav Spišiak

Zmenilo sa to, že sa nezmenilo nič. Spišiak ide do politiky, preslávili ho viaceré výroky

29.03.2023 15:08

Bývalého policajného prezidenta sprevádza síce povesť bojovníka proti mafii, ale aj človeka, ktorý často hovoril rýchlejšie, ako myslel.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449715x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu