Založ si blog

Neprichádzajte o objednávky v e-shope kvôli nesprávnej navigácii a slabej použiteľnosti

Navigácia a použiteľnosť, to sú faktory, ktoré v nemalej miere rozhodujú o vašom úspechu či neúspechu pri podnikaní s e-shopom, resp. akýmkoľvek iným e-commerce projektom. Pozrieme sa tiež na situácie, ktoré ako online nakupujúci možno aj sami poznáte. 

Použiteľnosť nezachráni ani tá najlepšia reklama

Hoci mnohým začiatočníkom sa podnikanie s e-shopom môže zdať ako jednoduchá cesta k zárobkom, nie je to tak. Pri budovaní aj následnej prevádzke internetového obchodu je možné urobiť množstvo chýb, ktorých detailný popis by bez problémov vystačil aj na celú knihu. My sa však zameriame na trochu nenápadné, no veľmi zásadné nedostatky, ktoré nezachráni ani tá najlepšia reklama. 

Ak si PPC agentúra spravila svoju prácu dobre, už od prvých dní po sprevádzkovaní e-shopu môžete mať celkom slušnú návštevnosť. V prípade, že s rastúcou návštevnosťou ani po dlhšom čase objednávky neprichádzajú, je najvyšší čas zamyslieť sa, aká je použiteľnosť vášho e-shopu. Častou chybou je nesprávne rozloženie prvkov, neklikateľné polia, ktoré sa tvária ako aktívne, či prekrývajúce sa prvky pri mobilnom zobrazení. 

Ak k tomu pridáme príliš veľké obrázky či grafiku, ktorá spomaľuje načítavanie jednotlivých podstránok, dostanete sa k odpovedi na otázku, prečo síce návštevnosť máte, ale objednávky nie. 

Aby sa návštevníci vo vašom e-shope nestratili

Často podceňovanou je aj navigácia v e-shope. Ak sa však u vás v e-shope návštevník stratí, len ťažko niečo nakúpi a skôr otrávene odíde. Oplatí sa preto popremýšľať, akým spôsobom dosiahnuť, že návštevník vždy bude vedieť, kde sa práve nachádza. Pomôcť si môžete grafickými prvkami, „omrvinkovou“ navigáciou či premyslene usporiadaným horným a bočným menu.

Odhaliť nedostatky v navigácii môžete vďaka analytickým nástrojom využitím funkcie sledovania toku návštevníkov. Ak si sami neviete dať rady pri odhaľovaní, veľmi užitočný môže byť aj kompletný audit ecommerce, s ktorým identifikujete slabé stránky vášho e-shopu a zistíte, čo by ste mali vylepšiť. 

Tag:

História a dôležitosť bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci

03.04.2024

Pravidlá bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci prešli dlhú cestu a vyvíjali sa s cieľom zabezpečiť všeobecnú pohodu na pracovisku. Dnes zohráva kľúčovú úlohu pri ochrane zdravia zamestnancov a prevencii nehôd. Pochopenie významu bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a pracovných zdravotných služieb (pzs) je mimoriadne dôležité pre zamestnávateľa aj zamestnancov. [...]

Zabezpečenie práce na lyžiarsku sezónu v Rakúsku

02.04.2024

Keď som prišiel do Rakúska dva týždne pred začiatkom decembra, dúfal som, že budem mať veľkú šancu nájsť si prácu a bývanie. Zavítal som do mesta Mayrhofen, ktoré je obľúbenou zimnou destináciou pre ľudí, ktorí si chcú užiť sneh rovnako ako nočný život. Práca v zahraničí Rakúsko: Rýchlo som zistil, že mesto je až do prvého decembrového víkendu takmer mestom [...]

Ako pripraviť záhradu na novú sezónu?

31.03.2024

Sezóna záhradkárčenia už klope na dvere a práve marec je ideálnym mesiacom na niektoré prípravné práce. Tých môže byť nespočetne veľa v závislosti od toho, čo máte v záhrade vysadené a aké máte na nadchádzajúcu sezónu ciele. Samotná príprava záhrady vám môže zabrať veľa času a preto by ste na všetky tieto činnosti mali pripraviť aj [...]

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 521
Celková čítanosť: 726437x
Priemerná čítanosť článkov: 1394x

Autor blogu