Založ si blog

Neprichádzajte o objednávky v e-shope kvôli nesprávnej navigácii a slabej použiteľnosti

Navigácia a použiteľnosť, to sú faktory, ktoré v nemalej miere rozhodujú o vašom úspechu či neúspechu pri podnikaní s e-shopom, resp. akýmkoľvek iným e-commerce projektom. Pozrieme sa tiež na situácie, ktoré ako online nakupujúci možno aj sami poznáte. 

Použiteľnosť nezachráni ani tá najlepšia reklama

Hoci mnohým začiatočníkom sa podnikanie s e-shopom môže zdať ako jednoduchá cesta k zárobkom, nie je to tak. Pri budovaní aj následnej prevádzke internetového obchodu je možné urobiť množstvo chýb, ktorých detailný popis by bez problémov vystačil aj na celú knihu. My sa však zameriame na trochu nenápadné, no veľmi zásadné nedostatky, ktoré nezachráni ani tá najlepšia reklama. 

Ak si PPC agentúra spravila svoju prácu dobre, už od prvých dní po sprevádzkovaní e-shopu môžete mať celkom slušnú návštevnosť. V prípade, že s rastúcou návštevnosťou ani po dlhšom čase objednávky neprichádzajú, je najvyšší čas zamyslieť sa, aká je použiteľnosť vášho e-shopu. Častou chybou je nesprávne rozloženie prvkov, neklikateľné polia, ktoré sa tvária ako aktívne, či prekrývajúce sa prvky pri mobilnom zobrazení. 

Ak k tomu pridáme príliš veľké obrázky či grafiku, ktorá spomaľuje načítavanie jednotlivých podstránok, dostanete sa k odpovedi na otázku, prečo síce návštevnosť máte, ale objednávky nie. 

Aby sa návštevníci vo vašom e-shope nestratili

Často podceňovanou je aj navigácia v e-shope. Ak sa však u vás v e-shope návštevník stratí, len ťažko niečo nakúpi a skôr otrávene odíde. Oplatí sa preto popremýšľať, akým spôsobom dosiahnuť, že návštevník vždy bude vedieť, kde sa práve nachádza. Pomôcť si môžete grafickými prvkami, „omrvinkovou“ navigáciou či premyslene usporiadaným horným a bočným menu.

Odhaliť nedostatky v navigácii môžete vďaka analytickým nástrojom využitím funkcie sledovania toku návštevníkov. Ak si sami neviete dať rady pri odhaľovaní, veľmi užitočný môže byť aj kompletný audit ecommerce, s ktorým identifikujete slabé stránky vášho e-shopu a zistíte, čo by ste mali vylepšiť. 

Tag:

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

Kyjev, EÚ, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Ursula von der Leyenová

EÚ začne prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom budúci utorok

21.06.2024 12:34

Členské štáty Európskej únie formálne schválili začatie prístupových rozhovorov s Ukrajinou a Moldavskom.

ukrajina, eú

Členské štáty EÚ schválili rokovacie rámce pre prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom

21.06.2024 12:23

Medzivládna konferencia s oboma krajinami sa uskutoční budúci utorok v Luxemburgu.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

orban, leyenova

Procaccini: Ak chce Orbán vstúpiť k reformistom, musí podporiť Ukrajinu. Babiš končí vo frakciách

21.06.2024 11:10, aktualizované: 12:24

ECR požaduje po Fidesze podobné kroky, ako po ďalších nových členoch. Medzi nich patrí od stredy už aj rumunská krajne pravicová Aliancia za úniu Rumunov.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773637x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu