Založ si blog

Neprichádzajte o objednávky v e-shope kvôli nesprávnej navigácii a slabej použiteľnosti

Navigácia a použiteľnosť, to sú faktory, ktoré v nemalej miere rozhodujú o vašom úspechu či neúspechu pri podnikaní s e-shopom, resp. akýmkoľvek iným e-commerce projektom. Pozrieme sa tiež na situácie, ktoré ako online nakupujúci možno aj sami poznáte. 

Použiteľnosť nezachráni ani tá najlepšia reklama

Hoci mnohým začiatočníkom sa podnikanie s e-shopom môže zdať ako jednoduchá cesta k zárobkom, nie je to tak. Pri budovaní aj následnej prevádzke internetového obchodu je možné urobiť množstvo chýb, ktorých detailný popis by bez problémov vystačil aj na celú knihu. My sa však zameriame na trochu nenápadné, no veľmi zásadné nedostatky, ktoré nezachráni ani tá najlepšia reklama. 

Ak si PPC agentúra spravila svoju prácu dobre, už od prvých dní po sprevádzkovaní e-shopu môžete mať celkom slušnú návštevnosť. V prípade, že s rastúcou návštevnosťou ani po dlhšom čase objednávky neprichádzajú, je najvyšší čas zamyslieť sa, aká je použiteľnosť vášho e-shopu. Častou chybou je nesprávne rozloženie prvkov, neklikateľné polia, ktoré sa tvária ako aktívne, či prekrývajúce sa prvky pri mobilnom zobrazení. 

Ak k tomu pridáme príliš veľké obrázky či grafiku, ktorá spomaľuje načítavanie jednotlivých podstránok, dostanete sa k odpovedi na otázku, prečo síce návštevnosť máte, ale objednávky nie. 

Aby sa návštevníci vo vašom e-shope nestratili

Často podceňovanou je aj navigácia v e-shope. Ak sa však u vás v e-shope návštevník stratí, len ťažko niečo nakúpi a skôr otrávene odíde. Oplatí sa preto popremýšľať, akým spôsobom dosiahnuť, že návštevník vždy bude vedieť, kde sa práve nachádza. Pomôcť si môžete grafickými prvkami, „omrvinkovou“ navigáciou či premyslene usporiadaným horným a bočným menu.

Odhaliť nedostatky v navigácii môžete vďaka analytickým nástrojom využitím funkcie sledovania toku návštevníkov. Ak si sami neviete dať rady pri odhaľovaní, veľmi užitočný môže byť aj kompletný audit ecommerce, s ktorým identifikujete slabé stránky vášho e-shopu a zistíte, čo by ste mali vylepšiť. 

Tag:

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

Ján Horecký

Školský zákon má šancu prejsť, Horecký a Heger sa dohodli so stranou SaS

29.03.2023 15:32

Poslanci Národnej rady SR za SaS podporia vládnu novelu školského zákona, o ktorej sa má rokovať v stredu večer.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449735x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu