Založ si blog

Využitie sadrokartónu v modernom stavebníctve

Sadrokartón má bohaté uplatnenie v modernom stavebníctve a je obľúbeným stavebným artiklom pri rekonštrukciách a netradičných stavebných prevedeniach. Tento materiál ponúka záujemcom cenovo dostupné dispozičné riešenia a rýchlu montáž. V praxi sú medzi staviteľmi obľúbené najmä sadrokartónové priečky a podhľady, ktoré vytvárajú v interiéroch atypický dizajn s netradičnými konštrukčnými prvkami. 

Montáž sadrokartónu aj v podkroví

zdroj: elements.envato.com

Okrem dizajnu vytvoreného podľa individuálnych preferencií majiteľa poskytuje sadrokartón aj ďalšie technické benefity. Medzi nimi napríklad jednoduché rozdelenie miestnosti jednoduchou priečkou, dobrá zvuková izolácia, rýchla a jednoduchá demontáž, nízku nosnosť a dokonalé zarovnanie. Sadrokartón a montáž sadrokartónu je často využívaným stavebným materiálom aj v podkrovných miestnostiach, ktorým dodáva útulnú atmosféru a slúži aj na prekrytie použitej izolácie. Podkrovie dýcha pôvabom a romantikou a vytvára tak pocit z príjemného a bezpečného priestoru. Takéto riešenia zároveň umožňujú efektívne využitie podkrovných miestností, ktoré tak neostanú opustené a zanedbané.

Sadrokartón je priateľský k nášmu zdraviu

Sadrokartón sa tradične vyrába z dvoch základných materiálov, a to zo sadry a papiera. Okrem spomínaných výhod dokáže dobre regulovať vlhkosť vzduchu v miestnosti a spĺňa aj potrebné akustické a protipožiarne požiadavky. Sadra je prírodný produkt a je zdraviu nezávadná a vďaka týmto vlastnostiam je vhodná aj do priestorov, kde bývajú ľudia trpiaci rôznymi alergiami. Spoločnosť Visio building realizuje montáž sadrokratónových stropov a priečok, výstavbu sadrokartónových podkroví, frézovanie a brúsenie sadrokartónu, sadrové omietky z kvalitných materiálov od renomovaných výrobcov. 

zdroj: elements.envato.com

Váš domov by mal byť miestom, kde sa vždy cítite príjemne a bezpečne. Mal by odrážať vašu jedinečnosť a môže vám slúžiť na oddych, ale aj tvorivú prácu. Aby bol tento priestor vždy v poriadku a všetko vám fungovalo, pripájame vám na tomto mieste ešte odkaz na službu nonstop krtkovanie a čistenie potrubia, kde vám pri problémoch s upchatým potrubím počas celého roka pomôžu skúsení odborníci z firmy AB Krtkovanie.

Ako dosiahnuť, aby vám zákazníci platili rýchlejšie? Pomôže aj prehľadná faktúra!

03.07.2022

Dlhé čakanie na peniaze od klientov trápi mnohých podnikateľov. Na Slovensku dokonca nie je ničím nezvyčajným platiť faktúry aj niekoľko dní po splatnosti. Hoci tohto „zlozvyku“ sa zrejme nikdy nezbavíme, platobnú disciplínu klientov môžete zlepšiť aj prehľadnými faktúrami. Poradíme, čo by okrem povinných náležitostí mali faktúry obsahovať, aby klientov [...]

Pracovné overaly nie sú dôležité iba v zdravotníctve – kde si ešte nachádzajú využitie?

02.07.2022

Situácia súvisiaca s celosvetových šírením koronavírusu spopularizovala okrem rôznych diagnostických metód aj pracovné overaly, ktoré nosili osoby vykonávajúce testovanie. Pracovné ochranné overaly pritom zďaleka neslúžia iba v zdravotníctve a svoje uplatnenie si nachádzajú napríklad aj v chemickom či potravinárskom priemysle. Poradíme, čo by mal [...]

Neprichádzajte o objednávky v e-shope kvôli nesprávnej navigácii a slabej použiteľnosti

01.07.2022

Navigácia a použiteľnosť, to sú faktory, ktoré v nemalej miere rozhodujú o vašom úspechu či neúspechu pri podnikaní s e-shopom, resp. akýmkoľvek iným e-commerce projektom. Pozrieme sa tiež na situácie, ktoré ako online nakupujúci možno aj sami poznáte. Použiteľnosť nezachráni ani tá najlepšia reklama Hoci mnohým začiatočníkom sa podnikanie [...]

Pictures of the Week-Global-Photo Gallery

Ako za studenej vojny. Získa Rusko z USA obchodníka so smrťou?

06.07.2022 06:00

Zostane americká basketbalista Brittney Grinerová (31) v ruskom väzení? Alebo sa ju Moskva bude usilovať za niekoho vymeniť?

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Petrohrad

ONLINE: Rusi lákajú Ukrajincov k sebe. Zelenskyj kritizoval svoju armádu

06.07.2022 05:45

Chcete sa vyhnúť službe v ukrajinskej armáde? Príďte k nám, láka proruské vedenie v Záporoží Ukrajincov na dobyté územia v Donbase.

Omša / Náboženstvo / Cirkev / Kázeň /

Dosť bolo bohorovnosti. Petícia žiada vyššie tresty pre kňazov, ktorí zneužívajú deti

05.07.2022 22:00

Dôvodom spustenia petícia sa stalo podmienečné odsúdenie kňaza Františka Ondreka, ktorý sexuálne zneužíval trinásťročné dievča. Pod petíciu sa podpísalo už vyše sedemtisíc ľudí.

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

Súd v Ľvove zakázal činnosť Komunistickej strany Ukrajiny

05.07.2022 21:38

Súd tak vyhovel žiadosti ukrajinského ministerstva spravodlivosti, podľa ktorého predstavitelia strany podporovali proruských povstalcov na Donbase a podieľali sa na akciách, ktoré viedli k ruskej anexii polostrova Krym.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 250
Celková čítanosť: 280405x
Priemerná čítanosť článkov: 1122x

Autor blogu