Založ si blog

Využitie sadrokartónu v modernom stavebníctve

Sadrokartón má bohaté uplatnenie v modernom stavebníctve a je obľúbeným stavebným artiklom pri rekonštrukciách a netradičných stavebných prevedeniach. Tento materiál ponúka záujemcom cenovo dostupné dispozičné riešenia a rýchlu montáž. V praxi sú medzi staviteľmi obľúbené najmä sadrokartónové priečky a podhľady, ktoré vytvárajú v interiéroch atypický dizajn s netradičnými konštrukčnými prvkami. 

Montáž sadrokartónu aj v podkroví

zdroj: elements.envato.com

Okrem dizajnu vytvoreného podľa individuálnych preferencií majiteľa poskytuje sadrokartón aj ďalšie technické benefity. Medzi nimi napríklad jednoduché rozdelenie miestnosti jednoduchou priečkou, dobrá zvuková izolácia, rýchla a jednoduchá demontáž, nízku nosnosť a dokonalé zarovnanie. Sadrokartón a montáž sadrokartónu je často využívaným stavebným materiálom aj v podkrovných miestnostiach, ktorým dodáva útulnú atmosféru a slúži aj na prekrytie použitej izolácie. Podkrovie dýcha pôvabom a romantikou a vytvára tak pocit z príjemného a bezpečného priestoru. Takéto riešenia zároveň umožňujú efektívne využitie podkrovných miestností, ktoré tak neostanú opustené a zanedbané.

Sadrokartón je priateľský k nášmu zdraviu

Sadrokartón sa tradične vyrába z dvoch základných materiálov, a to zo sadry a papiera. Okrem spomínaných výhod dokáže dobre regulovať vlhkosť vzduchu v miestnosti a spĺňa aj potrebné akustické a protipožiarne požiadavky. Sadra je prírodný produkt a je zdraviu nezávadná a vďaka týmto vlastnostiam je vhodná aj do priestorov, kde bývajú ľudia trpiaci rôznymi alergiami. Spoločnosť Visio building realizuje montáž sadrokratónových stropov a priečok, výstavbu sadrokartónových podkroví, frézovanie a brúsenie sadrokartónu, sadrové omietky z kvalitných materiálov od renomovaných výrobcov. 

zdroj: elements.envato.com

Váš domov by mal byť miestom, kde sa vždy cítite príjemne a bezpečne. Mal by odrážať vašu jedinečnosť a môže vám slúžiť na oddych, ale aj tvorivú prácu. Aby bol tento priestor vždy v poriadku a všetko vám fungovalo, pripájame vám na tomto mieste ešte odkaz na službu nonstop krtkovanie a čistenie potrubia, kde vám pri problémoch s upchatým potrubím počas celého roka pomôžu skúsení odborníci z firmy AB Krtkovanie.

Chcete pracovať v Rakúsku? Užite si tieto výhody

05.02.2023

Práca v Rakúsku má mnoho výhod. Táto krajina so zaujímavou kultúrou a rozmanitým pracovným trhom je pre uchádzačov o zamestnanie veľmi žiadanou destináciou. Ak chcete pracovať u našich susedov, mali by ste vedieť o nasledovných výhodách. Aké sú výhody práce a života v Rakúsku? Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ľudia, ktorí hľadajú lepšiu prácu v zahraničí [...]

Keď ide o peniaze: riešenie týchto problémov sa odkladať určite neoplatí

30.01.2023

Vo všeobecnosti platí, že najlepšie je problémom predchádzať a keď už nastanú, treba im čeliť. Kým niektoré odklad znesú, pred inými sa strkať hlavu do piesku rozhodne nevypláca. Pozreli sme sa na trojicu životných situácií, pri ktorých sa vám odkladanie riešenia problémov môže vypomstiť. Kanalizačné potrubie nepodceňujte Problémy s kanalizáciou [...]

Ako sa stať moderným účtovníkom a uľahčiť život sebe aj svojim klientom?

28.01.2023

Účtovníctvo je mnohými považované za konzervatívny odbor, ktorý si okrem iného vyžaduje aj plnú profesionálnu angažovanosť. Neplatí však, že by účtovníctvo bolo odolné voči akýmkoľvek zmenám. Práve naopak, bleskový pokrok technológií a k tomu aj nedávna celosvetová pandémia spolu s mnohými obmedzeniami urýchlila ochotu prijímať zmeny a vyjsť v ústrety [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 312
Celková čítanosť: 417645x
Priemerná čítanosť článkov: 1339x

Autor blogu