Založ si blog

Máte už svoju bioklimatickú pergolu?

Táto pergola je ideálna do každého počasia a to vďaka tomu, že využíva vlastnosti prírodných klimatických procesov ako je slnečné žiarenie, teplo zo slnka, prúdenie vzduchu, sneh, dážď či prudký vietor. Vďaka jej konštrukcii prináša výhody, ktoré iné typy pergol nemôžu ponúknuť. Od ostatných pergol ju ľahko rozlíšite pomocou vrchných naklápacích lamelov.

Tým, že vedia zmeniť polohu, naklopiť sa, môžu odraziť slnečné žiarenie alebo ochrániť pred dažďom či snehom. Najrozšírenejší typ je práve hliníková pergola a to vďaka jej vlastnostiam odolávať nepriazni počasia.

Vďaka nastaviteľným panelom môžete svoju terasu alebo záhradu využívať čo najlepšie počas celého roka.

Skôr ako sa rozhodnete pre tú správnu bioklimatickú pergolu, premyslite si, na čo ju chcete používať. Chcete, aby slúžila ako miesto na zábavu hostí? Súkromné útočisko? Alebo jednoducho miesto, kde si môžete užívať svoju záhradu? Keď viete, ako ju budete používať, môžete začať zužovať výber.

bioklimatická pergola woodgarden

Dôležitým faktorom, ktorý treba pri výbere pergoly zvážiť, je jej veľkosť. Mala by byť primeraná veľkosti vášho vonkajšieho priestoru a mala by byť schopná pohodlne pojať akýkoľvek nábytok alebo iné predmety, ktoré chcete umiestniť pod ňu. Ak sa chystáte pohostiť hostí, uistite sa, že je pod ňou dostatok miesta pre všetkých pohodlne sedieť.

Ďalšou vecou, ktorú treba mať na pamäti, sú použité materiály. Najobľúbenejšou voľbou je hliník vďaka svojej trvanlivosti a odolnosti voči poveternostným vplyvom. K dispozícii sú však aj drevené a hlinikové varianty. Ak chcete pergolu, ktorá sa ľahko udržiava, hľadajte pergolu z hliníka alebo PVC.

Pokiaľ ide o výber správnej pergoly od spoločnosti Woodgarden pre váš dom, je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí. Zvážením jej veľkosti, materiálu a účelu použitia môžete nájsť ideálnu možnosť, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám.

Vlastnosti bioklimatických pergol

  • Ochrana – v uzatvorenej polohe chráni pred snehom, dažďom či slnkom.
  • Ventilácia – pootvorené lamely podporujú prirodzené prúdenie vzduchu a vďaka cirkulácii to má chladivý efekt a tým sa priestor vo vnútri pergoly menej zohrieva.
  • Regulácia tepla – správne naklonenie reguluje odraz tepelnej energie. Ak chcete väčší tieň, lamely sklopíte. Na druhú stranu ak chcete slnečné žiarenie, lamely jednoducho otvoríte alebo stiahnete na stranu a tak otvoríte celu strešnú plochu.

Druhy lamelov pre bioklimatické pergoly

Máme tri rôzne druhy lamelov. Môžu byť pevné, ktoré sa nedajú polohovať a skôr slúžia len ako pastva pre oči. Ďalšie sú naklápacie, ktoré majú rozpätie 0 – 150 stupňov, čo umožňuje odraz priamych slnečných lúčov, ale aj vpustenie nepriameho svetla spolu s prirodzenou cirkuláciou. Vďaka tomu si ich vy už upravíte podľa toho ako potrebujete. 

V neposlednom rade su naklápacie s možnosťou odsunu, kedy viete lamely odsunúť na určenú stranu a otvoriť tak strešný priestor.

Jednoduché ovládanie bioklimatických pergol

Bioklimatické pergoly viete ovládať dvomi jednoduchými spôsobmi a nemusíte sa báť, že by ste to nezvládli. Prvý spôsob je manuálne, kedy sa použije kľuka a jej otáčaním si jednoducho nastavíte polohu ktorá Vám vyhovuje. Druhý spôsob je elektrické ovládanie, kedy sú lamely motorizované a ovládate ich pomocou diaľkového ovládača. Niektoré majú aj doplnkovú výbavu ako LED osvetlenie alebo infra ohrievač.

Najvyššie rady majú automatizovaný systém riadený čidlami, takže sa nemusíte báť katastrofy pri nečakanom snehu či daždi. Strecha sa sama zaklopí keď začne pršať.

Pri výbere bioklimatickej pergoly je dôležité zvážiť veľkosť, materiál a účel použitia. Zvážením týchto faktorov môžete nájsť dokonalú pergolu, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám. Bioklimatické pergoly sú výhodné, pretože chránia pred poveternostnými vplyvmi, umožňujú vetranie a regulujú teplo. Môžu sa ovládať manuálne alebo elektronicky a sú vybavené celým radom funkcií.

Čo zvážiť pri kúpe auta (pre laikov)

16.08.2022

Ak ste si nikdy nekupovali auto, môže byť ťažké zistiť, kde začať. Ako nájsť auto, ktoré bude presne vyhovovať vašim potrebám? Stačí sa riadiť nasledovnými krokmi. 1. Krok – Zhodnoťte svoje potreby Pre niektorých ľudí je dôležité, aby auto ukazovalo niečo o nich. Chcete vyzerať, že máte radi dobrodružstvá no zároveň je pre vás dôležitá bezpečnosť? V tom [...]

Posila do domácnosti na úklid: vybrat si firmu nebo hledat na vlastní pěst?

28.07.2022

Patříte mezi lidi, kterým úklid příliš nevoní, případně si na něj vedle jiných povinností neumí udělat čas? V tom případě je jednou z možností využití služeb profesionálního úklidu buď v podání firmy nebo jednotlivce. Poradíme, kterou možnost upřednostnit a co od těchto služeb můžete očekávat. Udělejte si pořádek ve svých očekáváních Prvním krokem, [...]

Úklid u dětí dá zabrat: takto ho zvládnete snáze

27.07.2022

Vařit, prát a při tom pečovat o děti. Denní rutina, kterou mnohé maminky znají a mají ji doslova jako práci na plný úvazek. Pokud patříte mezi ně, tak vám asi není třeba připomínat, jak se nejednou točí všechno jen kolem dětí. Zatímco řekněme čištění fasád Praha nebo velký jarní úklid zvládnete spolu s vaší polovičkou, běžný úklid zůstává často na [...]

Supermarket / Potraviny /

Britská sieť supermarketov Iceland začala predávať potraviny na splátky

17.08.2022 11:45

Reaguje tak na zhoršujúcu sa situáciu so životnými nákladmi.

Robert Fico

Smer podal trestné oznámenie pre podozrenie zo sabotáže ústavného zriadenia

17.08.2022 11:25

Podozrenie na sabotáž podľa šéfa Smeru Roberta Fica dokazujú nahrávky policajnej inšpekcie, v ktorých vyšetrovatelia NAKA rozoberali kroky voči príslušníčke inšpekcie Diane Santusovej.

QDMktkq TURBXy8y Yzg1Mj Fl MDAz MGRh Ym Ri NTY2NWE2Yjg3ODQ2MTE1My5qc GVnk ZUCz Qf QAMLD

Uhríkovi sa rozrastá hnutie. Najnovšie o pochybného policajta z Gorily

17.08.2022 11:00

Medzi novými členmi predstavili aj expolicajta Jána Rejdu, ktorý šéfoval Útvaru osobitného určenie, teda kukláčom. Spomína sa však aj v spise Gorila.

Biden

Biden podpísal zákon o klíme, zdravotnej starostlivosti a daniach

17.08.2022 10:07

Američania zvíťazili a špeciálne záujmy prehrali, povedal americký prezident počas podpisovania zákona.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 261
Celková čítanosť: 305261x
Priemerná čítanosť článkov: 1170x

Autor blogu