Založ si blog

Jar je ideálnou príležitosťou na renováciu starej terasy

Máte v okolí domu terasu, ktorá už dávno neslúži na svoj pôvodný účel? Tak práve jarné mesiace sú ideálnou príležitosťou na to, aby ste jej vdýchli nový život. Stará terasa môže totiž spôsobovať viacero problémov aj vo vnútri domu. Zistite, ktoré medzi ne najčastejšie patria a tiež, ako zrenovovať terasu za rozumné peniaze. 

Stará terasa môže spôsobovať mnohé problémy

zdroj: elemenets.envato.com

Popri renovácii interiéru často dôjde k odhaleniu nedostatkov, ktoré v skutočnosti ani nemusia mať priamy súvis s vnútorným priestorom. Nie je to napríklad tak dávno, čo kvalitní maliari v Bratislave objavili pri maľovaní interiéru rodinného domu miesto, cez ktoré zatekalo a zároveň bolo úplne vlhké. Majitelia domu dlhšie nevedeli prísť na zdroj problémov, no šikovní maliari z https://www.malovanielux.sk/ rýchlo odhalili skutočnú príčinu – zatekalo zo starej terasy s poškodenou izoláciou. 

Keďže zatekanie a zvlhnutie steny môžu viesť k vzniku plesní, oplatí sa problematickú terasu čo najskôr zrenovovať. Ak sa objaví čo i len malé zatekanie, znamená to, že terasa je nesprávne odizolovaná. Akékoľvek vysúšače či ochranné nátery sú v tomto prípade iba dočasnými riešeniami, trvalým riešením je až dôkladná renovácia. Ak sa obávate vysokých nákladov, máme pre vás tip na riešenie, ktoré patrí medzi cenovo dostupnejšie. 

renovacia domu
zdroj: elemenets.envato.com

Prvoradá je kvalitná sanácia

V závislosti od stavu starej terasy bude možno potrebné starý betón úplne vybúrať. V každom prípade je však veľmi dôležitá sanácia povrchu, ktorá by mala byť vykonaná podľa moderných technologických postupov – odporúčame teda poriadne vyspádovanie a použitie špeciálnej hydroizolačnej fólie. Samotná sanácia môže byť relatívne zdĺhavá a počítajte s tým, že v tom horšom prípade si počkáte aj niekoľko týždňov. 

Po sanácii terasy zostáva vybrať si ten správny povrch. Ak chcete dohnať čas stratený sanáciou, oplatí sa zvoliť ľahké prekrytie napríklad pomocou terasových dosiek z https://www.wpcterasa.sk/. Inštalovať sa dajú aj na rektifikačné terče a menšiu terasu môžete mať hotovú už v priebehu jediného dňa. Zistite si, aká je terasové dosky cena a sami sa presvedčte, že za veľmi výhodnú cenu môžete mať terasu, ktorá vám vydrží dlhé roky. 

kvalitna nova terasa
zdroj: elemenets.envato.com

Trikrát „U“ – udržateľnejšie, unikátne a úžasné

03.10.2022

Nemecká značka kuchýň Nolte má za sebou viac ako 60 rokov skúseností a svojím konceptom výroby patrí medzi priekopníkov vo svojom obore. Spoločnosť založil Konrad Nolte a do dnešnej doby funguje ako rodinné podnikanie zamerané na kvalitu, dizajn a udržateľnosť. Základné princípy firmy vychádzajú z udržateľnosti prírodných zdrojov, čistoty vzduchu, [...]

Vlastné bývanie mimo mesta je trendom, ktorý preferuje stále viac Slovákov

29.09.2022

Udalosti z uplynulých rokov v mnohom zmenili naše pracovné možnosti a čoraz viac slovenských zamestnávateľov a zamestnancov využíva možnosti práce formou home office. Aj vďaka tomuto trendu preferujú mnohí z nás bývanie neďaleko väčších miest s dobrou dostupnosťou do mesta. Bohatú ponuku zaujímavých nehnuteľností v okrese Malacky prináša [...]

Taxi na letisko Schwechat s individuálnym prístupom

28.09.2022

Cestovanie bez hraníc dopĺňajú aj bezbariérové možnosti na letisku. Ako v týchto prípadoch postupovať? Nech už odlietate z akéhokoľvek letiska, bezpochyby očakávate nielen ústretový prístup zamestnancov, ale aj tak nastavenú prevádzku, aby poskytovala maximálny komfort až do momentu pristátia. Mnohé letiská dokážu splniť štandardné požiadavky cestujúcich [...]

Húfnica Zuzana 2

Aj slovenské Zuzany už Kyjev zaradil do svojho vojnového arzenálu

07.10.2022 12:00

Kyjev a celú Ukrajinu vraj pred Rusmi zachránili protitankové strely Javelin, z ktorých sa stala legenda. Do tohto zoznamu svätcov pribudla už aj slovenská hufnica Zuzana.

alkohol tester

Vodič v Bardejove narazil do nákladného auta, nafúkal 3,6 promile

07.10.2022 11:52

Bardejovčan sa pri vchádzaní na parkovisko nevenoval plne vedeniu vozidla a narazil do nákladného auta.

Súdna mapa

Súdna mapa sa pre nepripravenosť odkladá

07.10.2022 11:37

Zameškané organizačné prípravy, podcenenie komunikácie a nejasný proces preraďovania sudcov spôsobili, že implementácia reformy sa odkladá o päť mesiacov.

Nobel

Nobelovu cenu za mier získali aktivisti z Bieloruska, Ruska a Ukrajiny

07.10.2022 11:15, aktualizované: 11:38

Oznámil to Nobelov výbor.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 334676x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu