Založ si blog

Jar je ideálnou príležitosťou na renováciu starej terasy

Máte v okolí domu terasu, ktorá už dávno neslúži na svoj pôvodný účel? Tak práve jarné mesiace sú ideálnou príležitosťou na to, aby ste jej vdýchli nový život. Stará terasa môže totiž spôsobovať viacero problémov aj vo vnútri domu. Zistite, ktoré medzi ne najčastejšie patria a tiež, ako zrenovovať terasu za rozumné peniaze. 

Stará terasa môže spôsobovať mnohé problémy

zdroj: elemenets.envato.com

Popri renovácii interiéru často dôjde k odhaleniu nedostatkov, ktoré v skutočnosti ani nemusia mať priamy súvis s vnútorným priestorom. Nie je to napríklad tak dávno, čo kvalitní maliari v Bratislave objavili pri maľovaní interiéru rodinného domu miesto, cez ktoré zatekalo a zároveň bolo úplne vlhké. Majitelia domu dlhšie nevedeli prísť na zdroj problémov, no šikovní maliari z https://www.malovanielux.sk/ rýchlo odhalili skutočnú príčinu – zatekalo zo starej terasy s poškodenou izoláciou. 

Keďže zatekanie a zvlhnutie steny môžu viesť k vzniku plesní, oplatí sa problematickú terasu čo najskôr zrenovovať. Ak sa objaví čo i len malé zatekanie, znamená to, že terasa je nesprávne odizolovaná. Akékoľvek vysúšače či ochranné nátery sú v tomto prípade iba dočasnými riešeniami, trvalým riešením je až dôkladná renovácia. Ak sa obávate vysokých nákladov, máme pre vás tip na riešenie, ktoré patrí medzi cenovo dostupnejšie. 

renovacia domu
zdroj: elemenets.envato.com

Prvoradá je kvalitná sanácia

V závislosti od stavu starej terasy bude možno potrebné starý betón úplne vybúrať. V každom prípade je však veľmi dôležitá sanácia povrchu, ktorá by mala byť vykonaná podľa moderných technologických postupov – odporúčame teda poriadne vyspádovanie a použitie špeciálnej hydroizolačnej fólie. Samotná sanácia môže byť relatívne zdĺhavá a počítajte s tým, že v tom horšom prípade si počkáte aj niekoľko týždňov. 

Po sanácii terasy zostáva vybrať si ten správny povrch. Ak chcete dohnať čas stratený sanáciou, oplatí sa zvoliť ľahké prekrytie napríklad pomocou terasových dosiek z https://www.wpcterasa.sk/. Inštalovať sa dajú aj na rektifikačné terče a menšiu terasu môžete mať hotovú už v priebehu jediného dňa. Zistite si, aká je terasové dosky cena a sami sa presvedčte, že za veľmi výhodnú cenu môžete mať terasu, ktorá vám vydrží dlhé roky. 

kvalitna nova terasa
zdroj: elemenets.envato.com

Čo darovať najlepšej kamarátke na narodeniny?

29.03.2023

Každý z nás má aspoň jedného priateľa – niekoho, s kým trávime čas, kto nás pozná lepšie ako ostatní a na koho sa môžeme vždy spoľahnúť. Hovorí sa, že priatelia sú rodina, ktorú si vyberáme. Najlepšia kamarátka stojí pri nás bez ohľadu na to, čo nás v živote postretne. Povzbudzuje nás, toleruje naše nedostatky a prijíma nás také aké sme. Toto všetko by [...]

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

NRSR, budova, parlament, história, stavba

Poslanci neschválili novelu Trestného poriadku

29.03.2023 18:28

Prokurátor tak nezíska právomoc dočasne umiestniť nepríčetného obvineného do zdravotníckeho zariadenia.

Nord stream objekt

Dánske úrady vyzdvihli 'záhadný' objekt od plynovodu Nord Stream 2

29.03.2023 17:50

Objekt sa javí ako námorná dymová bója a nepredstavuje bezpečnostné riziko.

adam puškár, daniel tupý

Beluský: NBÚ nezlyhal v prípade previerky pre Puškára, obvineného z vraždy Tupého

29.03.2023 17:20, aktualizované: 18:50

Predseda parlamentného osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ Beluský o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí výboru.

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 332
Celková čítanosť: 449771x
Priemerná čítanosť článkov: 1355x

Autor blogu