Založ si blog

Aj veľké upratovanie sa dá zvládnuť pohodovo: kľúčové je správne načasovanie

Prichádza jar a spolu s ňou sa v mnohých domácnostiach začínajú prípravy na veľké jarné upratovanie. Hoci mnohým gazdinkám a ich rodinným príslušníkom spôsobuje predstava niekoľkohodinového náročného upratovania vrásky na čele, tento rok to môžete skúsiť inak. Kľúčom k pohodovému upratovaniu je totiž správne načasovanie a taktiež vybavenie. 

jarne upratovanie v zahrade
zdroj: elemenets.envato.com

Rozdeľte si veľké upratovanie na menšie

Z iných oblastí života možno sami poznáte, že ak si veľkú úlohu rozdelíte na menšie, pracuje sa vám ľahšie. Upratovanie v tomto smere nie je výnimkou. Predstavte si, že po náročnom pracovnom týždni máte teraz stráviť skoro celý víkend upratovaním. Ak vás upratovanie vyslovene nebaví, zrejme vás predstava niekoľkohodinového upratovania skôr desí. 

Veľké upratovanie zvládnete ľahšie, ak si ho rozdelíte na menšie časti. Niekedy stačí naozaj iba 10-15 minút, aby ste upratali časť miestnosti, povysávali, alebo poutierali prach. Skúste sa krátkemu upratovaniu venovať aj počas týždňa, cez víkend vám potom zostane omnoho viac času na to, čo vás naozaj baví. Navyše, do krátkeho upratovania sa nebudete musieť ani toľko premáhať. 

upratovanie domu
zdroj: elemenets.envato.com

Náročné činnosti nechajte na profesionálov

Súčasťou jarného upratovania je aj dôkladné čistenie okien či tepovanie. Toto sú činnosti, ktoré si vyžadujú pomerne veľa času a námahy. Ak ich zveríte profesionálom, výsledok bude zrejme lepší, ako keby ste ich robili svojpomocne. Ušetríte si námahu a tiež čas. Nájdite si tepovanie sedačiek Bratislava a sami sa presvedčte, že profesionálne tepovanie vôbec nespôsobí dieru vo vašom rozpočte. Ak máte navyše koberce, rovno ich môžete dať všetky vytepovať aj spolu so sedačkou prostredníctvom topservis-bratislava.sk

profesionalne upratovacie prace
zdroj: elemenets.envato.com

Doprajte si poriadnu výbavu

Vysávač, utierky, čistiace prostriedky, dezinfekcia, nezabudli sme na nič? Ale áno! Upratovanie vám pôjde omnoho ľahšie so správnou výbavou. Napríklad také pracovné rukavice vám pri upratovaní ochránia ruky pred chemikáliami a umožnia vám lepší úchop. Vyberajte však starostlivo, správná velikost pracovních rukavic je veľmi dôležitá.  Ak vás okrem jarného upratovania interiéru čakajú aj práce na záhrade, pracovná výbava je ešte dôležitejšia. Dôkladne sa pripraviť na prebúdzanie záhrady zo zimného spánku môžete na monterkovo.cz.

Čo zvážiť pri kúpe auta (pre laikov)

16.08.2022

Ak ste si nikdy nekupovali auto, môže byť ťažké zistiť, kde začať. Ako nájsť auto, ktoré bude presne vyhovovať vašim potrebám? Stačí sa riadiť nasledovnými krokmi. 1. Krok – Zhodnoťte svoje potreby Pre niektorých ľudí je dôležité, aby auto ukazovalo niečo o nich. Chcete vyzerať, že máte radi dobrodružstvá no zároveň je pre vás dôležitá bezpečnosť? V tom [...]

Posila do domácnosti na úklid: vybrat si firmu nebo hledat na vlastní pěst?

28.07.2022

Patříte mezi lidi, kterým úklid příliš nevoní, případně si na něj vedle jiných povinností neumí udělat čas? V tom případě je jednou z možností využití služeb profesionálního úklidu buď v podání firmy nebo jednotlivce. Poradíme, kterou možnost upřednostnit a co od těchto služeb můžete očekávat. Udělejte si pořádek ve svých očekáváních Prvním krokem, [...]

Úklid u dětí dá zabrat: takto ho zvládnete snáze

27.07.2022

Vařit, prát a při tom pečovat o děti. Denní rutina, kterou mnohé maminky znají a mají ji doslova jako práci na plný úvazek. Pokud patříte mezi ně, tak vám asi není třeba připomínat, jak se nejednou točí všechno jen kolem dětí. Zatímco řekněme čištění fasád Praha nebo velký jarní úklid zvládnete spolu s vaší polovičkou, běžný úklid zůstává často na [...]

Cherson / Vojna na UA / Ruský vojak / Ruský okupant /

Ukrajinský vrchný generál Zalužnyj: Rusi postupujú po celej frontovej línii

17.08.2022 12:53

Vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj však tvrdí, že Ukrajinci majú situáciu pod kontrolou.

Mexiko solárne panely šetrenie energia

Prvé Slnko, za ním jadro. Slováci sú pre odklon od fosílnych palív ochotní aj priplácať

17.08.2022 12:34

Prieskum verejnej mienky ukázal, že popularita obnoviteľných zdrojov i využívania jadrovej energie na Slovensku rastie napriek kríze.

Supermarket / Potraviny /

Britská sieť supermarketov Iceland začala predávať potraviny na splátky

17.08.2022 11:45

Reaguje tak na zhoršujúcu sa situáciu so životnými nákladmi.

Robert Fico

Smer podal trestné oznámenie pre podozrenie zo sabotáže ústavného zriadenia

17.08.2022 11:25

Podozrenie na sabotáž podľa šéfa Smeru Roberta Fica dokazujú nahrávky policajnej inšpekcie, v ktorých vyšetrovatelia NAKA rozoberali kroky voči príslušníčke inšpekcie Diane Santusovej.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 261
Celková čítanosť: 305319x
Priemerná čítanosť článkov: 1170x

Autor blogu