Založ si blog

Ako začať s fotografovaním, ak sa nechcete pohnúť z mesta?

Veľa začínajúcich fotografov si svoje schopnosti cibrí zábermi rôznych krajinných scenérií alebo vychádzajúceho, či naopak zapadajúceho slnka. Takéto fotky síce majú svoje čaro, no začať sa dá aj úplne inak. A to dokonca bez toho, aby ste museli vytiahnuť päty z mesta. Na vyhotovenie prvých umeleckých fotiek vám dajú dosť príležitostí aj mestské ulice. Ako poňať mestskú fotografiu? 

Ak sa chcete blysnúť krásnymi fotografiami, nemusíte zdolávať jeden kopec za druhým, či tráviť dlhé hodiny v prírode čakaním na ten správny moment. Možno vás prekvapí, že práve mesto ponúka neraz omnoho viac inšpirácie ako príroda a ak túto príležitosť chcete využiť, zamerajte sa na fotenie tzv. mestskej krajiny. Ide o veľmi zaujímavú „disciplínu“, ktorá vás môže mnohému naučiť. 

fotografovanie

Na začiatku kariéry fotografa treba najmä skúšať

Ak patríte medzi tzv. mestské typy a radi by ste povýšili svoje fotografické schopnosti na vyššiu úroveň, nemusíte utekať zo sídliska ani sa vyhýbať mestským uliciam. Fotograf – začiatočník by si mal v prvom rade vyskúšať toho čo najviac. Skúsiť teda napríklad môžete aj fotografické štúdio na prenájom, o ktorom nájdete viac informácií na studio300shop.eu, kde si môžete vyskúšať food fotografiu či zdokonaliť sa v produktových fotkách a technikách osvetľovania. Zdrojom cenných skúseností môžu byť aj fotografické workshopy s rôznym tematickým zameraním. Po ich absolvovaní možno zistíte, že najviac vás láka práve mestská fotografia. 

Nechajte sa vtiahnuť do diania v meste

Rovnako ako v prípade iných žánrov, aj mestská fotografia si priam pýta experimentovanie. Skúšať môžete fotiť povedzme jednu ulicu vždy v iný čas, zachytiť na nej život cez pracovné dni a cez víkend, či zapojiť do svojich fotografií okoloidúcich. Ak sa vám vo fotografiách podarí zachytiť emócie a niečo, čo každé mesto „ukrýva pod povrchom“. Užitočné sú teda nielen prechádzky mestom, ktoré vám skrátia elektrické kolobežky, ale aj to, že sa necháte vtiahnuť do života mesta. 

fotografovanie v meste

Ako na to? Navštívte historické budovy, nazrite do knižnice, či kúpte si lístky do starého kina. Vašim fotografiám mesta vždy dodá iskru to, ak sa pokúsite s daným mestom zžiť a vnímať každý jeho detail a atmosféru. A ak sa aj ocitnete vo veľkom meste, pomôžu vám moderné dopravné prostriedky z minisegwaye.sk, s ktorými ľahko prekonáte aj väčšie vzdialenosti bez toho, aby vás boleli nohy. 

Napokon, cestovať nemusíte vôbec ďaleko. Na začiatok skúste cez objektív zachytiť život mesta, v ktorom bývate a takmer určite objavíte detaily, ktoré ste si doteraz možno ani nevšimli. 

Zdroj: elements.envato.com

Ako dosiahnuť, aby vám zákazníci platili rýchlejšie? Pomôže aj prehľadná faktúra!

03.07.2022

Dlhé čakanie na peniaze od klientov trápi mnohých podnikateľov. Na Slovensku dokonca nie je ničím nezvyčajným platiť faktúry aj niekoľko dní po splatnosti. Hoci tohto „zlozvyku“ sa zrejme nikdy nezbavíme, platobnú disciplínu klientov môžete zlepšiť aj prehľadnými faktúrami. Poradíme, čo by okrem povinných náležitostí mali faktúry obsahovať, aby klientov [...]

Pracovné overaly nie sú dôležité iba v zdravotníctve – kde si ešte nachádzajú využitie?

02.07.2022

Situácia súvisiaca s celosvetových šírením koronavírusu spopularizovala okrem rôznych diagnostických metód aj pracovné overaly, ktoré nosili osoby vykonávajúce testovanie. Pracovné ochranné overaly pritom zďaleka neslúžia iba v zdravotníctve a svoje uplatnenie si nachádzajú napríklad aj v chemickom či potravinárskom priemysle. Poradíme, čo by mal [...]

Neprichádzajte o objednávky v e-shope kvôli nesprávnej navigácii a slabej použiteľnosti

01.07.2022

Navigácia a použiteľnosť, to sú faktory, ktoré v nemalej miere rozhodujú o vašom úspechu či neúspechu pri podnikaní s e-shopom, resp. akýmkoľvek iným e-commerce projektom. Pozrieme sa tiež na situácie, ktoré ako online nakupujúci možno aj sami poznáte. Použiteľnosť nezachráni ani tá najlepšia reklama Hoci mnohým začiatočníkom sa podnikanie [...]

Omša / Náboženstvo / Cirkev / Kázeň /

Dosť bolo bohorovnosti. Petícia žiada vyššie tresty pre kňazov, ktorí zneužívajú deti

05.07.2022 22:00

Dôvodom spustenia petícia sa stalo podmienečné odsúdenie kňaza Františka Ondreka, ktorý sexuálne zneužíval trinásťročné dievča. Pod petíciu sa podpísalo už vyše sedemtisíc ľudí.

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

Súd v Ľvove zakázal činnosť Komunistickej strany Ukrajiny

05.07.2022 21:38

Súd tak vyhovel žiadosti ukrajinského ministerstva spravodlivosti, podľa ktorého predstavitelia strany podporovali proruských povstalcov na Donbase a podieľali sa na akciách, ktoré viedli k ruskej anexii polostrova Krym.

Mali / Afrika / Nepokoje / Vojak / Armáda /

Pri výbuchu míny na severe Mali zahynuli dvaja príslušníci misie OSN

05.07.2022 21:19

Obaja mŕtvi sú Egypťania. Ďalší piati vojaci utrpeli vážne zranenia.

Boris Johnson

Dvaja britskí ministri podali demisiu, nesúhlasia s vládou premiéra Johnsona

05.07.2022 20:37

Pozíciu britského premiéra Borisa Johnsona v poslednom období oslabila séria škandálov.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 250
Celková čítanosť: 280386x
Priemerná čítanosť článkov: 1122x

Autor blogu