Založ si blog

Ako začať s fotografovaním, ak sa nechcete pohnúť z mesta?

Veľa začínajúcich fotografov si svoje schopnosti cibrí zábermi rôznych krajinných scenérií alebo vychádzajúceho, či naopak zapadajúceho slnka. Takéto fotky síce majú svoje čaro, no začať sa dá aj úplne inak. A to dokonca bez toho, aby ste museli vytiahnuť päty z mesta. Na vyhotovenie prvých umeleckých fotiek vám dajú dosť príležitostí aj mestské ulice. Ako poňať mestskú fotografiu? 

Ak sa chcete blysnúť krásnymi fotografiami, nemusíte zdolávať jeden kopec za druhým, či tráviť dlhé hodiny v prírode čakaním na ten správny moment. Možno vás prekvapí, že práve mesto ponúka neraz omnoho viac inšpirácie ako príroda a ak túto príležitosť chcete využiť, zamerajte sa na fotenie tzv. mestskej krajiny. Ide o veľmi zaujímavú „disciplínu“, ktorá vás môže mnohému naučiť. 

fotografovanie

Na začiatku kariéry fotografa treba najmä skúšať

Ak patríte medzi tzv. mestské typy a radi by ste povýšili svoje fotografické schopnosti na vyššiu úroveň, nemusíte utekať zo sídliska ani sa vyhýbať mestským uliciam. Fotograf – začiatočník by si mal v prvom rade vyskúšať toho čo najviac. Skúsiť teda napríklad môžete aj fotografické štúdio na prenájom, o ktorom nájdete viac informácií na studio300shop.eu, kde si môžete vyskúšať food fotografiu či zdokonaliť sa v produktových fotkách a technikách osvetľovania. Zdrojom cenných skúseností môžu byť aj fotografické workshopy s rôznym tematickým zameraním. Po ich absolvovaní možno zistíte, že najviac vás láka práve mestská fotografia. 

Nechajte sa vtiahnuť do diania v meste

Rovnako ako v prípade iných žánrov, aj mestská fotografia si priam pýta experimentovanie. Skúšať môžete fotiť povedzme jednu ulicu vždy v iný čas, zachytiť na nej život cez pracovné dni a cez víkend, či zapojiť do svojich fotografií okoloidúcich. Ak sa vám vo fotografiách podarí zachytiť emócie a niečo, čo každé mesto „ukrýva pod povrchom“. Užitočné sú teda nielen prechádzky mestom, ktoré vám skrátia elektrické kolobežky, ale aj to, že sa necháte vtiahnuť do života mesta. 

fotografovanie v meste

Ako na to? Navštívte historické budovy, nazrite do knižnice, či kúpte si lístky do starého kina. Vašim fotografiám mesta vždy dodá iskru to, ak sa pokúsite s daným mestom zžiť a vnímať každý jeho detail a atmosféru. A ak sa aj ocitnete vo veľkom meste, pomôžu vám moderné dopravné prostriedky z minisegwaye.sk, s ktorými ľahko prekonáte aj väčšie vzdialenosti bez toho, aby vás boleli nohy. 

Napokon, cestovať nemusíte vôbec ďaleko. Na začiatok skúste cez objektív zachytiť život mesta, v ktorom bývate a takmer určite objavíte detaily, ktoré ste si doteraz možno ani nevšimli. 

Zdroj: elements.envato.com

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

Ján Horecký

Školský zákon má šancu prejsť, Horecký a Heger sa dohodli so stranou SaS

29.03.2023 15:32

Poslanci Národnej rady SR za SaS podporia vládnu novelu školského zákona, o ktorej sa má rokovať v stredu večer.

Jaroslav Spišiak

Zmenilo sa to, že sa nezmenilo nič. Spišiak ide do politiky, preslávili ho viaceré výroky

29.03.2023 15:08

Bývalého policajného prezidenta sprevádza síce povesť bojovníka proti mafii, ale aj človeka, ktorý často hovoril rýchlejšie, ako myslel.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449713x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu