Založ si blog

Terasa, garáž a chodníky okolo domu – po akých materiáloch siahnuť?

Chystáte sa stavať alebo rekonštruovať a premýšľate nad tým, akými materiálmi zušľachtiť okolie domu? Výber je dnes taký široký, že je veľmi ľahké stratiť sa v ponuke. Sú totiž riešenia, ktoré sú veľmi praktické a cenovo dostupné, no nie až také pekné. Na druhej strane ale nájdete materiály, ktoré sú po všetkých stránkach ideálne, akurát sú celkom drahé. Zamerajme sa preto na najčastejšie využívané materiály na terasy a tiež do okolia garáží a domov. 

Vonkajšie pochôdzne plochy nemusia byť dnes už iba čisto praktické a odolné, ale musia aj dobre vyzerať. Na mnohé stavebné prvky a práce sú kladené omnoho vyššie nároky ako kedysi, príkladom môžu byť realizácie garážových brán. Napriek tomu, pri niektorých materiáloch je potrebné počítať s pomerne náročnou údržbou, na ktorú ale potom nezostáva veľa času. Iné materiály sú zas celkom opozerané, napríklad taká zámková dlažba. Je odolná, dostupná za prijateľné ceny a veľmi praktická. Na druhej strane, mnohým nepripadá ako príliš originálne riešenie. 

luxusna garazova brana
zdroj: elements.envato.com

Príjazdová cesta ku garáži

Predstavte si ale, že máte novú garážovú bránu od visio.systems a hľadáte riešenie, ako si pred garážou zabezpečiť príjazdovú plochu či extra parkovacie miesto. Ak je reč o ploche pred garáž, akýkoľvek výber zrejme vyhrá zámková či betónová dlažba, keďže pomocou nich sa dajú ľahko tvoriť pojazdné plochy. 

Pozrite si nový príspevok na Linkedin.

Exteriérové podlahové plochy na menšie zaťaženie

pokladka zamkovej dlazby
zdroj: elements.envato.com

Pri tvorbe pochôdznych plôch alebo terás je výber zas o niečo širší, pretože netreba toľko hľadieť na nosnosť plochy. Netreba ale zabúdať na zložitosť montáže a najmä následnú údržbu. Drevené dosky na terasu síce vyzerajú skvele, no budete mať čas na ich pravidelné ošetrovanie? Betónová dlažba môže zas pôsobiť fádne a vyžaduje si veľmi pevné základy. Lákavou voľbou je aj keramická dlažba či kamenná dlažba, najmä kvôli vyššej cene však nejde o riešenie pre každého. 

Zaujímavým materiálom sú wpc terasové dosky. Môžete nimi pokryť nielen terasu, ale využiť ich aj na tvorbu iných pochôdznych plôch okolo domu, prípadne ich umiestniť do okolia bazéna. Z materiálového hľadiska sú wpc dosky vyrobené z kompozitného materiálu – drevoplastu. Vďaka svojmu spracovaniu sa nápadne podobajú na drevo a zároveň ide o bezúdržbový, odolný a cenovo dostupný materiál. Lepšie ako stokrát počuť je ale raz vidieť a preto sa nechajte sa inšpirovať spôsobmi použitia wpc dosiek na wpcterasa.sk.

terasa z dreva
zdroj: elements.envato.com

Posledná aktualizacia textu 3.2.2021.

Ako dosiahnuť, aby vám zákazníci platili rýchlejšie? Pomôže aj prehľadná faktúra!

03.07.2022

Dlhé čakanie na peniaze od klientov trápi mnohých podnikateľov. Na Slovensku dokonca nie je ničím nezvyčajným platiť faktúry aj niekoľko dní po splatnosti. Hoci tohto „zlozvyku“ sa zrejme nikdy nezbavíme, platobnú disciplínu klientov môžete zlepšiť aj prehľadnými faktúrami. Poradíme, čo by okrem povinných náležitostí mali faktúry obsahovať, aby klientov [...]

Pracovné overaly nie sú dôležité iba v zdravotníctve – kde si ešte nachádzajú využitie?

02.07.2022

Situácia súvisiaca s celosvetových šírením koronavírusu spopularizovala okrem rôznych diagnostických metód aj pracovné overaly, ktoré nosili osoby vykonávajúce testovanie. Pracovné ochranné overaly pritom zďaleka neslúžia iba v zdravotníctve a svoje uplatnenie si nachádzajú napríklad aj v chemickom či potravinárskom priemysle. Poradíme, čo by mal [...]

Neprichádzajte o objednávky v e-shope kvôli nesprávnej navigácii a slabej použiteľnosti

01.07.2022

Navigácia a použiteľnosť, to sú faktory, ktoré v nemalej miere rozhodujú o vašom úspechu či neúspechu pri podnikaní s e-shopom, resp. akýmkoľvek iným e-commerce projektom. Pozrieme sa tiež na situácie, ktoré ako online nakupujúci možno aj sami poznáte. Použiteľnosť nezachráni ani tá najlepšia reklama Hoci mnohým začiatočníkom sa podnikanie [...]

Omša / Náboženstvo / Cirkev / Kázeň /

Dosť bolo bohorovnosti. Petícia žiada vyššie tresty pre kňazov, ktorí zneužívajú deti

05.07.2022 22:00

Dôvodom spustenia petícia sa stalo podmienečné odsúdenie kňaza Františka Ondreka, ktorý sexuálne zneužíval trinásťročné dievča. Pod petíciu sa podpísalo už vyše sedemtisíc ľudí.

ZSSR / Komunizmus / Kosák / Kladivo /

Súd v Ľvove zakázal činnosť Komunistickej strany Ukrajiny

05.07.2022 21:38

Súd tak vyhovel žiadosti ukrajinského ministerstva spravodlivosti, podľa ktorého predstavitelia strany podporovali proruských povstalcov na Donbase a podieľali sa na akciách, ktoré viedli k ruskej anexii polostrova Krym.

Mali / Afrika / Nepokoje / Vojak / Armáda /

Pri výbuchu míny na severe Mali zahynuli dvaja príslušníci misie OSN

05.07.2022 21:19

Obaja mŕtvi sú Egypťania. Ďalší piati vojaci utrpeli vážne zranenia.

Boris Johnson

Dvaja britskí ministri podali demisiu, nesúhlasia s vládou premiéra Johnsona

05.07.2022 20:37

Pozíciu britského premiéra Borisa Johnsona v poslednom období oslabila séria škandálov.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 250
Celková čítanosť: 280393x
Priemerná čítanosť článkov: 1122x

Autor blogu