Založ si blog

Terasa, garáž a chodníky okolo domu – po akých materiáloch siahnuť?

Chystáte sa stavať alebo rekonštruovať a premýšľate nad tým, akými materiálmi zušľachtiť okolie domu? Výber je dnes taký široký, že je veľmi ľahké stratiť sa v ponuke. Sú totiž riešenia, ktoré sú veľmi praktické a cenovo dostupné, no nie až také pekné. Na druhej strane ale nájdete materiály, ktoré sú po všetkých stránkach ideálne, akurát sú celkom drahé. Zamerajme sa preto na najčastejšie využívané materiály na terasy a tiež do okolia garáží a domov. 

Vonkajšie pochôdzne plochy nemusia byť dnes už iba čisto praktické a odolné, ale musia aj dobre vyzerať. Na mnohé stavebné prvky a práce sú kladené omnoho vyššie nároky ako kedysi, príkladom môžu byť realizácie garážových brán. Napriek tomu, pri niektorých materiáloch je potrebné počítať s pomerne náročnou údržbou, na ktorú ale potom nezostáva veľa času. Iné materiály sú zas celkom opozerané, napríklad taká zámková dlažba. Je odolná, dostupná za prijateľné ceny a veľmi praktická. Na druhej strane, mnohým nepripadá ako príliš originálne riešenie. 

luxusna garazova brana
zdroj: elements.envato.com

Príjazdová cesta ku garáži

Predstavte si ale, že máte novú garážovú bránu od visio.systems a hľadáte riešenie, ako si pred garážou zabezpečiť príjazdovú plochu či extra parkovacie miesto. Ak je reč o ploche pred garáž, akýkoľvek výber zrejme vyhrá zámková či betónová dlažba, keďže pomocou nich sa dajú ľahko tvoriť pojazdné plochy. 

Pozrite si nový príspevok na Linkedin.

Exteriérové podlahové plochy na menšie zaťaženie

pokladka zamkovej dlazby
zdroj: elements.envato.com

Pri tvorbe pochôdznych plôch alebo terás je výber zas o niečo širší, pretože netreba toľko hľadieť na nosnosť plochy. Netreba ale zabúdať na zložitosť montáže a najmä následnú údržbu. Drevené dosky na terasu síce vyzerajú skvele, no budete mať čas na ich pravidelné ošetrovanie? Betónová dlažba môže zas pôsobiť fádne a vyžaduje si veľmi pevné základy. Lákavou voľbou je aj keramická dlažba či kamenná dlažba, najmä kvôli vyššej cene však nejde o riešenie pre každého. 

Zaujímavým materiálom sú wpc terasové dosky. Môžete nimi pokryť nielen terasu, ale využiť ich aj na tvorbu iných pochôdznych plôch okolo domu, prípadne ich umiestniť do okolia bazéna. Z materiálového hľadiska sú wpc dosky vyrobené z kompozitného materiálu – drevoplastu. Vďaka svojmu spracovaniu sa nápadne podobajú na drevo a zároveň ide o bezúdržbový, odolný a cenovo dostupný materiál. Lepšie ako stokrát počuť je ale raz vidieť a preto sa nechajte sa inšpirovať spôsobmi použitia wpc dosiek na wpcterasa.sk.

terasa z dreva
zdroj: elements.envato.com

Posledná aktualizacia textu 3.2.2021.

Čo potrebujú stavebné firmy pre vybavenie Freistellung a vrátanie zrážkovej dane v Nemecku?

27.03.2023

Ste stavebná firma či živnostník a budete pracovať v Nemecku na stavbe? Vysiela vás stavebná firma do Nemecka ako živnostníka? Vybavte si Freistellung a neprichádzajte zbytočne o vaše peniaze. Využite služby profesionálnych spoločností, ktoré sa špecializujú na vybavenie Freistellung i vrátenie zrážkovej dane v Nemecku. Čo je Freistellung? Potvrdenie Freistellung alebo [...]

Voľnočasové aktivity, pri ktorých nebudete nudiť

25.03.2023

Zdá sa, že voľného času je stále menej a menej – hodiny v práci sa predlžujú a po príchode domov nás často čakajú ďalšie povinnosti. A keď už konečne získame pár hodín pre seba, svoju rodinu a priateľov, často nevieme, ako ich využiť. Nevracajte sa stále k tým istým činnostiam a osviežte svoj voľný čas nasledovnými aktivitami: Fotografický workshop [...]

Čo je e-commerce marketing a ako s ním začať?

24.03.2023

Globálna pandémia prinútila veľa ľudí k presunu svojho podnikania do online sveta. Ak ste aj vy noví v e-commerce a chceli by ste sa dozvedieť viac o tom, ako uspieť v mori konkurencie, ste na správnom mieste. Čo je e-commerce a optimalizácia? Elektronický obchod (e-commerce) je proces nákupu alebo predaja výrobkov alebo služieb cez internet. Zahŕňa peňažné alebo dátové [...]

Vladimir Putin

Putin pripustil, že západné sankcie môžu mať na Rusko negatívny dopad

29.03.2023 16:28

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

vojna na Ukrajine, Kyjev, poštová známka

Peskov: Hybridná vojna so Západom bude trvať dlho

29.03.2023 15:50

Na otázku, ako hodnotí náladu vo vnútri Ruskej federácie, odpovedal, že je "veľmi dobrá".

Ján Horecký

Školský zákon má šancu prejsť, Horecký a Heger sa dohodli so stranou SaS

29.03.2023 15:32

Poslanci Národnej rady SR za SaS podporia vládnu novelu školského zákona, o ktorej sa má rokovať v stredu večer.

Jaroslav Spišiak

Zmenilo sa to, že sa nezmenilo nič. Spišiak ide do politiky, preslávili ho viaceré výroky

29.03.2023 15:08

Bývalého policajného prezidenta sprevádza síce povesť bojovníka proti mafii, ale aj človeka, ktorý často hovoril rýchlejšie, ako myslel.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 331
Celková čítanosť: 449719x
Priemerná čítanosť článkov: 1359x

Autor blogu