Založ si blog

Pobyt v prírode a zdravé stravovanie sú perfektnou kombináciou pre lepší život

Nie nadarmo sa hovorí, že príroda lieči telo aj dušu. Turistika a rôzne výlety či stanovačky sú ideálnou formou aktívneho relaxu. Ani počas nich však netreba zabúdať na zdravé stravovanie. Ak navyše chcete nejaké tie kilogramy aj zhodiť, potom je uvážlivé stravovanie spolu s pobytom prírode vynikajúcou kombináciou. Poradíme, čo by vo vašom jedálničku nemalo chýbať, keď sa vyberiete na výlety do prírody. 

Kvalitná výbava do prírody nie je všetko

Ak je reč o turistike, mnohí sústredia svoju pozornosť v prvom rade na výbavu. Tá je samozrejme mimoriadne dôležitá, veď napokon, ísť do hôr s nesprávnou obuvou môže mať doslova fatálne následky. Výber výbavy do prírody, napríklad z https://wilderoben.com/cs/ je vhodné skonzultovať so skúsenejšími, nešetriť za každú cenu a pripraviť sa aj na neočakávané prekážky. Napríklad taká Patagonia bunda s vami hravo prekoná aj poriadnu snehovú fujavicu.

pobyt v prirode
zdroj:elements.envato.com

Kam tým smerujeme?

Ak si plánujete dlhšie alebo častejšie pobyty v prírode, bolo by krátkozraké venovať sa iba výbave. Nemenej dôležité, ako to čo máte obuté či oblečené je aj to, čím sa budete počas vašich dobrodružstiev v prírode živiť. Základom je samozrejme dostatok tekutín a túto zásadu netreba podceňovať. Ako je to ale s jedlom? 

Pri skladbe jedálnička treba vždy zohľadniť priestorové možnosti. Ak idete povedzme na vysokohorskú túru, tak by ste nemali zabudnúť na proteínové tyčinky, ktoré vám dodajú potrebnú energiu. Vyberať by ste si mali produkty, ktoré sú skladné (pretože v batohu spravidla nebýva miesto navyše) a samozrejme trvanlivé.

stanovanie v prirode
zdroj: elements.envato.com

V prípade, že idete stanovať na niekoľko dní, miesta budete mať zrejme viac a tak si môžete so sebou zbaliť napríklad aj instantné polievky či diétne ovsené vločky. Pozor si dávajte na príliš veľa cukru. Zbytočne sa neprejedajte sladkosťami pod heslom „veď v prírode môžem“. Ak držíte diétu, alebo sa iba chcete stravovať zdravšie, oplatí sa vedieť, že mnohé produkty sú svojím balením priamo prispôsobené pre cestovateľov, o čom sa môžete aj sami presvedčiť na nupo.com/sk/.

Trikrát „U“ – udržateľnejšie, unikátne a úžasné

03.10.2022

Nemecká značka kuchýň Nolte má za sebou viac ako 60 rokov skúseností a svojím konceptom výroby patrí medzi priekopníkov vo svojom obore. Spoločnosť založil Konrad Nolte a do dnešnej doby funguje ako rodinné podnikanie zamerané na kvalitu, dizajn a udržateľnosť. Základné princípy firmy vychádzajú z udržateľnosti prírodných zdrojov, čistoty vzduchu, [...]

Vlastné bývanie mimo mesta je trendom, ktorý preferuje stále viac Slovákov

29.09.2022

Udalosti z uplynulých rokov v mnohom zmenili naše pracovné možnosti a čoraz viac slovenských zamestnávateľov a zamestnancov využíva možnosti práce formou home office. Aj vďaka tomuto trendu preferujú mnohí z nás bývanie neďaleko väčších miest s dobrou dostupnosťou do mesta. Bohatú ponuku zaujímavých nehnuteľností v okrese Malacky prináša [...]

Taxi na letisko Schwechat s individuálnym prístupom

28.09.2022

Cestovanie bez hraníc dopĺňajú aj bezbariérové možnosti na letisku. Ako v týchto prípadoch postupovať? Nech už odlietate z akéhokoľvek letiska, bezpochyby očakávate nielen ústretový prístup zamestnancov, ale aj tak nastavenú prevádzku, aby poskytovala maximálny komfort až do momentu pristátia. Mnohé letiská dokážu splniť štandardné požiadavky cestujúcich [...]

SR Bratislava súd Dušan D. tragédia návrh väzba BAX

Tragická nehoda na Zochovej: Prokurátor dúfa, že Krajský súd napokon Dědečka do väzby pošle

07.10.2022 10:30, aktualizované: 11:15

Dozorový prokurátor Juraj Chylo reagoval na prepustenie Dušana Dědečka na slobodu.

Afrika / Glóbus /

WHO varuje pred vysokým počtom samovrážd v Afrike

07.10.2022 10:30

Počet samovrážd na tomto kontinente je navyše o viac ako pätinu vyšší než inde.

Putin

Ukrajinka z Kyjeva posiela odkaz Putinovi na narodeniny

07.10.2022 10:30

Šéf Kremľa Vladimir Putin má dnes 70. narodeniny. Čo mu odkázala ukrajinská historička a odborníčka na zahraničnú politiku Viktoria Vdovyčenková?

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 334658x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu