Založ si blog

Pri zariaďovaní bezbariérového bytu čiastočne pomôže aj štát

V živote môžu nastať rôzne situácie, ktoré si budú vyžadovať prerábku bytu na bezbariérový. Či už je dôvodom vysoký vek, alebo úraz s trvalými následkami, úprava bezbariérového bytu predstavuje väčšinou veľkú finančnú záťaž, nevraviac o tom, že okrem samotného bytu je potrebné riešiť aj množstvo iných, každodenných problémov. Pomocnú ruku ponúka aj štát, no treba si dať pozor na podmienky. 

Bezbariérový byt by mal v čo najväčšej miere zohľadňovať postihnutie konkrétnej osoby a jeho individuálne potreby. V praxi to znamená často nižšie umiestnené skrine a poličky, upravené prahy, zdvíhacie zariadenia či dômyselne rozmiestnené držadlá. Zabúdať popri tom netreba ani na dostatok miesta na manipuláciu s vozíkom a tiež pre asistujúcu osobu. 

Schodisková plošina (zdroj: ridop.sk)

Pomocná ruka v podobe finančného príspevku na zdvíhacie zariadenie

Pre osoby s mierou funkčnej poruchy nad 50 % ponúka štát príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia. Po splnení všetkých podmienok môžete pomocou neho financovať až 95 % z ceny zariadenia, samozrejme iba do pevne stanoveného limitu. Príspevok je možné využiť na kúpu schodolezu, schodiskových plošín či zdvíhacích zariadení a vzhľadom na nadobúdacie ceny týchto pomôcok sa príspevok určite oplatí využiť. 

Pozrite si ponuku spoločnosti ridop.sk zaoberajúcej sa riešeniami pre bezbariérové priestory a zariadeniami pre osoby s pohybovými obmedzeniami. 

Trikrát „U“ – udržateľnejšie, unikátne a úžasné

03.10.2022

Nemecká značka kuchýň Nolte má za sebou viac ako 60 rokov skúseností a svojím konceptom výroby patrí medzi priekopníkov vo svojom obore. Spoločnosť založil Konrad Nolte a do dnešnej doby funguje ako rodinné podnikanie zamerané na kvalitu, dizajn a udržateľnosť. Základné princípy firmy vychádzajú z udržateľnosti prírodných zdrojov, čistoty vzduchu, [...]

Vlastné bývanie mimo mesta je trendom, ktorý preferuje stále viac Slovákov

29.09.2022

Udalosti z uplynulých rokov v mnohom zmenili naše pracovné možnosti a čoraz viac slovenských zamestnávateľov a zamestnancov využíva možnosti práce formou home office. Aj vďaka tomuto trendu preferujú mnohí z nás bývanie neďaleko väčších miest s dobrou dostupnosťou do mesta. Bohatú ponuku zaujímavých nehnuteľností v okrese Malacky prináša [...]

Taxi na letisko Schwechat s individuálnym prístupom

28.09.2022

Cestovanie bez hraníc dopĺňajú aj bezbariérové možnosti na letisku. Ako v týchto prípadoch postupovať? Nech už odlietate z akéhokoľvek letiska, bezpochyby očakávate nielen ústretový prístup zamestnancov, ale aj tak nastavenú prevádzku, aby poskytovala maximálny komfort až do momentu pristátia. Mnohé letiská dokážu splniť štandardné požiadavky cestujúcich [...]

Joe Biden

Biden omilostil tisíce ľudí odsúdených za prechovávanie marihuany

07.10.2022 09:49

"Nikto by nemal byť vo väzení len za užívanie alebo prechovávanie marihuany," uvádza sa v Bidenovom vyhlásení

pád lavíny

Pád lavíny v indickej časti Himalájí má 19 obetí

07.10.2022 08:04

Desať ľudí je nezvestných.

Vľavo Boris Kollár a Tomáš Taraba

Chaos okolo predčasných volieb: SaS s Tarabom rokovať nebude, rozhodnú zákulisné dohody

07.10.2022 08:00

Predčasné voľby sú síce reálnejšie, prejsť však nemusí ani jeden z dvoch návrhov. Jeden zrejme stiahnu, na druhý budú chýbať hlasy.

kontroly

Bavorsko zintenzívnilo kontroly na hraniciach s Českom a Rakúskom

07.10.2022 07:19

Nariadenie pre nelegálnu migráciu platí do odvolania.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 334588x
Priemerná čítanosť článkov: 1221x

Autor blogu