Založ si blog

Lokálne SEO pri predaji automobilov je dôležitou súčasťou marketingovej stratégie

Lokálne SEO patrí medzi najdôležitejšie súčasti online marketingovej stratégie. Vďaka prepracovanej miestnej optimalizácii dokážete relatívne ľahko prekonať svoju konkurenciu a osloviť ľudí, ktorí vo svojej blízkosti hľadajú vami ponúkané služby. Miestne vyhľadávanie má veľký význam aj pre predajcov automobilov, aké sú v tomto prípade výhody lokálneho SEO

Čo je lokálne SEO?

Hneď na úvod v krátkosti vysvetlime, že lokálne SEO je jednou z disciplín optimalizácie webov pre internetové vyhľadávače. Hlavnou podstatou lokálneho SEO je zameranie na konkrétnu geografickú polohu. Veď napokon, sami to možno poznáte, ak hľadáte obchod, lekáreň alebo kaviareň, vyhľadávač vám zobrazí prevádzky nachádzajúce sa najbližšie. Rovnako to platí aj pri predaji automobilov, lokálne SEO preto využívajú vo svoj prospech nielen díleri a predajcovia nových áut, ale aj autobazáre a autoservisy. 

google mapy
zdroj: freepik.com

Keď lokalita rozhoduje pri nákupe

Lokálne SEO pre predajcov automobilov je dôležité najmä z toho hľadiska, že väčšina potenciálnych kupujúcich hľadá predajcu vozidiel práve vo svojom okolí. Ak hľadáte napríklad Volvo predaj, určite vás bude zaujímať, ktorých predajcov Volvo máte vo svojom okolí a spomedzi nich si pravdepodobne vyberiete toho najbližšieho. Prečo to tak je?

Ešte pred samotnou kúpou je spravidla potrebné absolvovať hneď niekoľko návštev u predajcu – prvá prehliadka dostupných vozidiel, objednávka vozidla, zaplatenie zálohy a prehliadka vozidla pred prebratím. Netreba pritom zabúdať, že s vozidlom bude potrebné absolvovať pravidelné servisné prehliadky a je preto veľmi praktické, ak je predajca spolu s autorizovaným servisom nablízku. Práve lokalita predajcu je preto neraz rozhodujúcim dôvodom pre kúpu vozidla konkrétnej značky. 

predajcovia automobilov
zdroj: freepik.com

Základom lokálneho SEO je zaradenie do Google Maps, využívanie Google Moja firma, ale aj lokálne zameraný linkbuilding. Pri optimalizácii sa treba nanajvýš sústrediť na zreteľné komunikovanie oblasti, v ktorej pôsobíte. Keďže lokálne SEO je celkom špecifické, na dosiahnutie tých najlepších výsledkov sa určite oplatí obrátiť na profesionálov zo seo-optimalizacia.eu

Letná sezóna je tu – zabezpečte, aby žiarila aj vaša pleť

21.06.2024

Letná dovolenka plná oddychu a nových dobrodružstiev je o chvíľu tu. Skôr, ako sa vydáte na cesty po Slovensku alebo do ďalekej exotiky, venujte starostlivosť vašej pleti a telu. Tak zažiarite nielen počas dovolenky, ale i počas celého leta. Čo si dopriať, aby si leto užila aj vaša pleť?

Prečo riskovať upchaté potrubie? Vyberte si odborné krtkovanie

20.06.2024

Je upchatá kanalizácia vašou nočnou morou? Nepríjemný zápach, neodtekajúca voda, nefunkčná toaleta a umývadlo sú len niektoré z problémov, s ktorými sa stretávate. Mnohí majitelia domov a bytov sa pokúšajú tieto problémy riešiť svojpomocne, no často bez úspechu. Prečo sa hneď oplatí investovať do odborného čistenia kanalizácií?

Prečo je (pre malého podnikateľa) dôležitý UX/UI dizajn webovej stránky?

19.06.2024

Premýšľate nad úpravami webovej stránky? Myslite na UX/UI dizajn vašej virtuálnej vizitky. Tým sa postaráte, aby zákazník vašu stránku rád navštevoval, nakupoval u vás a zdieľal jej obsah na sociálnych sieťach. Prečo sa oplatí aj malému podnikateľovi investovať pri tvorbe webu do dobrého UX a UI dizajnu?

Martin Schmarz

Škandál v priamom prenose. Česká televízna stanica potrestala svojho zúrivého komentátora. Komu vynadal?

21.06.2024 13:00

Politický komentátor vykrikoval a nadával, moderátorka ho nedokázala utíšiť. Rozbuškou sa stala debata o zásahu polície proti masovému vrahovi.

ukrajina, eú

EÚ začne prístupové rozhovory s Ukrajinou a Moldavskom budúci utorok

21.06.2024 12:23

Členské štáty EÚ formálne schválili rokovacie rámce pre vecné začatie prístupových rozhovorov s Ukrajinou a Moldavskom.

MiG-29, stíhačky, Ukrajiny, migy

Rezort obrany podáva trestné oznámenie v súvislosti s darovaním migov Ukrajine

21.06.2024 11:47, aktualizované: 11:58

Štátny tajomník potvrdil, že trestné oznámenie sa týka podozrenia zo spáchania sabotáže.

orban, leyenova

Procaccini: Ak chce Orbán vstúpiť k reformistom, musí podporiť Ukrajinu. Babiš končí vo frakciách

21.06.2024 11:10, aktualizované: 12:24

ECR požaduje po Fidesze podobné kroky, ako po ďalších nových členoch. Medzi nich patrí od stredy už aj rumunská krajne pravicová Aliancia za úniu Rumunov.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku. Obľúbené odkazy: krtkovanie-dunajska-streda.sk www.krtkovanie-nitra24.sk uploading.sk overenie-vozidiel.sk www.a-servislipka.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 540
Celková čítanosť: 773668x
Priemerná čítanosť článkov: 1433x

Autor blogu