Založ si blog

Byť v teple aj pri treskúcom mraze

Jeseň sa už prehupla do svojej chladnejšej časti a prirodzene tak veľa z nás už premýšľa nad zimnou výbavou. Ak si chcete udržať nepretržitý kontakt s prírodou bez ohľadu na ročné obdobie, zima pre vás nepredstavuje výnimku. Zostáva len vyriešiť otázku, akú zimnú bundu zvoliť, aby vás ochránila pred nástrahami zimy a aby ste neprišli o komfort, nech ste kdekoľvek.

Zimná bunda je štítom, ktorý ako prvý odoláva náporom mrazivého počasia

Môžete mať akúkoľvek spodnú vrstvu, ale pokiaľ poveternostné vyčíňanie bunda neustojí, návrat do tepla domova bude v tej chvíli jediným riešením. Preto sa výberu zimnej bundy venujte zodpovedne, buďte dôsledný a rozhodujte sa racionálne. 

Stáročiami overené páperie vo výhrevnosti dodnes žiadny prírodný materiál neprekonal. Ak potrebujete zimnú bundu, ktorá vás skutočne zahreje aj vtedy, keď práve nevykonávate žiadnu aktivitu, voľte páperku. Pánske zimné bundy z kategórie „parka“ majú často aj vodoodpudivú povrchovú úpravu a ochránia vás tak nielen pri zimnom daždi, ale aj pri masívnej snehovej metelici. 

Ak potrebujete ľahší a kompresnejší variant páperovej pánskej zimnej bundy, voľte napríklad Down Sweater Hoody od Patagonie, ktorá má menej ako pol kila. S výplňou husacieho páperia a plniacim objemom až 800 cuin vás spoľahlivo zohreje na každej zimnej výprave.

Stále ťažká pre vaše aktivity?

Vyskúšajte od Patagonie ultraľahkú pánsku zimnú bundu Macro Puff. Snúbia sa v nej všetky výhody syntetickej výplne. Nadýchaná náplň hreje ako páperie a bude vás hriať naďalej, aj keď navlhne. Že silný mrazivý vietor? Tak ten si cez ňu cestu tiež nenájde. K tomu extra kompresná vlastnosť a máte dokonalého zimného parťáka, ktorý vás podrží pri posúvaní osobných limitov, nech už robíte čokoľvek.    

Ak si sa v tom stále nenašiel, Patagonia to vyhnala do extrémov a vytvorila pánsku zimnú bundu „DAS Parka“, ktorá si poradí so všetkými podmienkami. Skombinovala plusy z rôznych materiálov a vlastnosti bundy postavila na báze Primaloftu s aerogelom, vďaka čomu je mäkká a kompresná ako páperie, ale s užitočnou schopnosťou hriať za každých podmienok. 

Zdá sa, že zima môže pokojne prísť, lebo ty si máš rozhodne z čoho vyberať!

Zdroj: wilderoben.com

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

SR voľby2020 parlamentné voľby OĽaNO matovič

Voľby v roku 2020 vyhralo s náskokom OĽANO. Počas vlády chaosu sa vystriedali traja premiéri

29.09.2023 11:30

Pozrite si prehľad volebnej účasti a účasti strán i hnutí od prvých slobodných parlamentných volieb v roku 1994, či pôsobenie vládnych koalícií.

Pakistan, bombový útok

Samovražedný útok na veriacich v Pakistane si vyžiadal 52 mŕtvych

29.09.2023 11:10

Moslimovia na celom svete si v týchto dňoch pripomínajú sviatok narodenia proroka Mohameda.

Vladimir Putin, Trošev, vagnerovci, Jevkurov

Putin formuje nových bojovníkov. Rokoval s bývalým veliteľom vagnerovcov, ktorého Prigožin označoval za zradcu

29.09.2023 10:32, aktualizované: 11:21

Putin rokoval s niekdajším členom vagnerovcov Andrejom Troševom. Vedenie Prigožinových žoldnierov ho dávnejšie označilo za zradcu.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555790x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu