Založ si blog

3 tipy, ako zlepšiť bývanie (nielen) pre seniorov

Je prirodzené, že v bytových alebo rodinných domoch, v ktorých žijú osoby rôznych vekových kategórií sú priority na zabezpečenie pohodlného bývania odlišné. Kým mladé rodiny ocenia predovšetkým priestrannosť vchodu a šikmú plošinu kvôli kočíku, starší obyvatelia či osoby s obmedzenou pohyblivosťou zas ocenia každé riešenie, ktoré im ušetrí námahu. Ako vyhovieť jednej aj druhej skupine? 

Byť vonku aj vo vnútri zároveň

Vo vnútroblokoch menších bytoviek, ale aj pri rodinných domoch si čoraz väčšiu popularitu získavajú pergoly. Dajú sa vyhotoviť na mieru, a tak je možné ich prispôsobenie prakticky každému priestoru, o čom sa môžete presvedčiť fotkami z realizácií na woodgarden.sk. Veľkou výhodou pergoly je rozšírenie využiteľnosti priestoru. Ste síce vo vnútri, no pocit budete mať ako vonku, avšak bez toho, aby vás obťažovať vietor alebo dážď. 

Pre ešte lepší zážitok a využiteľnosť je riešením bioklimatická pergola. Medzi jej najdôležitejšie prednosti patrí možnosť regulácie sklonu strešných lamiel, čím je zabezpečené nielen tienenie presne podľa vašich predstáv, ale aj ventilácia vzduchu. Bioklimatická pergola je skvelou voľbou do vnútroblokov, na terasy a k rodinným domom. Zvlášť sa hodia aj tam, kde je menej slnečného svitu. 

bioklimaticka pergola
Bioklimatická pergola (zdroj: woodgarden.sk)

Vyjsť po schodoch bez námahy

Nie všade môže byť umiestnený výťah, no ak vám zdravie nedovolí prekonávať schodiská tak ako kedysi, je potrebné konať. V týchto prípadoch sú riešením schodolezy, ktoré najmä tým starším ušetria námahu a pomôžu chrániť to najcennejšie – zdravie. Pre zabezpečenie ešte väčšej bezbariérovosti môžeme do objektov odporučiť aj schodiskové plošiny vhodné pre osoby s pohybovými obmedzeniami. Práve tie sú veľmi efektívnym riešením bezbariérovosti. Tá je totiž aj dnes na mnohých miestach zabezpečená iba v teoretickej rovine.   

Prechod cez miestnosti

Pri bezbariérovosti ešte na chvíľku zostaňme. Často sa totiž pri jej zabezpečovaní zabúda na prechod medzi jednotlivými miestnosťami v rámci priestoru. V tomto smere sú veľmi praktickým riešením posuvné dvere bez prahov a so špeciálne upraveným stavebným puzdrom. Osobám s obmedzeným pohybom je týmto spôsobom možné zabezpečiť jednoduchú manipuláciu s dverami aj pohodlný a plynulý presun.  

schodiskova plosina
Šikmá schodisková plošina (zdroj: ridop.sk)

Praktický sprievodca: pripojky kanalizácie v domácnosti

29.09.2023

Pri kanalizácii v domácnosti ide o viac než len odtok vody. Je to o zachovaní hygieny, ochrane zdravia a životného prostredia. V tomto praktickom sprievodcovi sa dozviete, ako riadne pripojiť svoje kanalizačné zariadenia a udržať ich v dobrom stave. 1. Príprava na pripojky kanalizácie Materiály a nástroje Základným krokom pre pripojky kanalizácie je zabezpečiť si potrebné [...]

Návštevnosť vášho e-shopu rastie, no objednávky nepribúdajú? Toto môžu byť dôvody!

28.09.2023

Spustili ste s nadšením nový e-shop a aj napriek postupnému nárastu návštevnosti objednávky akosi nepribúdajú. Tento scenár je pomerne častý a týka sa dokonca aj zabehnutých e-shopov, ktorým akoby z ničoho nič rapídne poklesne počet objednávok. Príčin môže byť veľa a prísť na to, kde nastal problém môže byť pomerne zložité. Zamerali sme [...]

Čistenie kanalizácie – potrubie nepozná piatok ani sviatok

27.09.2023

Ach jaj, prečo zase neodteká voda? Pravidelne čistíte odtoky v domácnosti a voda aj tak zase neodteká. Možno nastal čas pre profesionálne čistenie kanalizácie. Machri z krtkovania vyriešia vaše problémy s upchatým potrubím 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

karabach

Z Náhorného Karabachu odišli skoro tri štvrtiny jeho arménskych obyvateľov

29.09.2023 12:06

Obyvatelia majú strach z prenasledovania a etnických čistiek napriek vyhláseniam z Baku, ktoré sľubuje rešpektovať ich práva.

karabach

Po výbuchu skladu s pohonnými hmotami v Karabachu je už 170 obetí

29.09.2023 11:31

K explózii došlo v pondelok neďaleko karabašského hlavného mesta Stepanakert.

SR voľby2020 parlamentné voľby OĽaNO matovič

Voľby v roku 2020 vyhralo s náskokom OĽANO. Počas vlády chaosu sa vystriedali traja premiéri

29.09.2023 11:30

Pozrite si prehľad volebnej účasti a účasti strán i hnutí od prvých slobodných parlamentných volieb v roku 1994, či pôsobenie vládnych koalícií.

Pakistan, bombový útok

Samovražedný útok na veriacich v Pakistane si vyžiadal 52 mŕtvych

29.09.2023 11:10

Moslimovia na celom svete si v týchto dňoch pripomínajú sviatok narodenia proroka Mohameda.

blogger

SK blog - miesto, kde nájdete tie najlepšie slovenské spoločnosti na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 555830x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu